Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyik lány barátnőm 16 éves,...

Egyik lány barátnőm 16 éves, terhes lett de nem akar abortuszra menni. Mivel tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés
Meg akarja tartani, mert nem akarja megölni a magzatot. Ha meg elvetetné, akkor lehet hogy évekkel később amikor akarna gyereket, akkor meg ez miatt már nem lehetne neki.

2016. nov. 4. 13:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Te sehogy sem tudsz segíteni.A szülőknek szólt már?Egyébként a mai technikai fejletség mellett,elég kicsi az esélye,hogy később emiatt ne lehessen gyereke.
2016. nov. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

Az h nem lehet gyereke az tevhit

Az abortusz ellenesek mondogatjak ...


Es te semmivel gyerek vagy te is nem h o

2016. nov. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

Sajnos sokan vannak úgy, hogy ha ilyen fiatalon átesnek egy abortuszon későbbiekben nehezebben vagy egyáltalán nem fog sikerülni a baba.

Viszont érdemes átgondolni, hogy 16 évesen tényleg megszeretné-e szülni, és bírna-e vele, hisz lényegében még önmaga is gyerek.

Szülők segíhetnek a döntésében.

2016. nov. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%

Hát érettebben gondolkodik, mint a válaszoló "felnőttek" többsége.

Miben tudsz segíteni? Majd ő megmondja, mert nem vagyunk egyformák.

2016. nov. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Unatkozol az őszi szünetbe?

Nem igazán tudsz neki segíteni, lelkileg próbáld támogatni mellette állni.

Ösztönözd,hogy mondja el a szüleinek és annak is aki teherbeejtette.

2016. nov. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez most komoly???

Vagy csak unalmasak az őszi szünet napjai...

Egyébként gyerek vagy,semmiben nem tudsz neki segíteni

2016. nov. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%
A szülei tudják? Szép és jó hogy meg akarja szülni, de eltartani miből fogja? Mert NEM a szülei dolga nevelni azt a babát.
2016. nov. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Nem unatkozik, izgul a barátjáért!!!

Mellette kell lenned, támogatni bármiben..

Én is voltam ugyan ebben a helyzetben, csak az én barátnőm elvetette. Mellette voltam, ha hívott mentem, ha sírt sírtam vele, és ott ültem amikor elmondta az anyukájának. Nem szóltam egy szót sem de ott voltam! És megvédtem amikor jöttek a rosszindulatú beszólások, és falaztam a tanárok előtt, és ott ültem vele a műtét után is, és hónapokig utána is. Ennek már több mint 10 éve én a harmadik babámat várom, ő pedig nem tud teherbe esni, pedig semmi egészségügyi oka nincs se nála se párjánál.

Ő maga van róla meggyőződve, hogy azért nem lehet gyereke mert nem érdemli meg...

2016. nov. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

1. nem csak az abortusz, de a normál szülés is szétcseszheti a testet, könnyen lehet, hogy ha szül, akkor se lesz 2. gyereke (plusz lehet, hogy ilyen fiatalon szülve többé normális nemi élete se...)

2. a döntés szabadsága az övé. Ha ragaszkodik a szüléshez. vegyétek fel a kapcsolatot a Gólyahír egyesülettel

2016. nov. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Adja örökbe nyíltan, és ha megbeszélik a nevelőszülővel még akár rendszeresen találkozhatnak is.
2016. dec. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!