Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vidéken élünk most volt a 12...

Vidéken élünk most volt a 12 hetes vérvételem és nem kaptam olyan papirt amin rajta van hogy milyen vércsoportú vagyok?

Figyelt kérdés

Tudom milyen a vércsoportom pont ezért aggódom mert rh 0 negativ vagyok. Mikor az 1 babámmal terhes voltam kaptam arról papirt hogy ilyen a vércsoportom és több vérvétel szükséges meg mindenhova felirták nehogy véletlen valaki elfelejtse. Most ez nem történt meg.

Lehetséges hogy csak nem adták oda? Vagy kérdezzem meg a háziorvosom?

Itt nincs kirendelt nőgyógyász sajnos.


2016. nov. 5. 08:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk eleve máshol kell kérni a vércsoportos lapot, mint a többit.
2016. nov. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én faluban élek, nekem a védőnőnek küldték ki a papírt, a többit én kaptam meg a kórházba ahol vették a vért.
2016. nov. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is úgy rémlik, hogy a vércsoporthoz külön vettek vért és azt a véradó állomáson csinálták. Régen volt már, de mintha az eredményt is ott kellett volna el kérni. Abból nem lesz semmi baj ha a házi orvosbál és/vagy a védőnőnél rákérdezel.
2016. nov. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is külön vettek vért hozzá
2016. nov. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, nekem mindent egyszerre vettek le terhesgondozás vérvételi helyén, a laborban kellett keresni a nagyját, a vércsoportot a véradónál. Meg valamit nekem a háziorvoshoz is küldtek.
2016. nov. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Oké köszönöm.

Eddig egybe vettek le mindent, egy helyen.

Mióta kiköltöztünk minden vizsgálatra mashova kell mennem.

Ez zavar és azért is kérdeztem mert úgy veszem észre is kicsit felszinesebben kezelik a terhesgondozást.

2016. nov. 5. 09:22
 7/15 A kérdező kommentje:

Arra emlékszem hogy valamiért már a véradóba is kellett mennem a 2. babánal, de mindenérr nekem kellett szólni mert nem figyeltek. Ezt meguntam és csináltattam városi cimet és a klinikán felfogadott orvos mellett nem viselkedtek velem úgy mint egy földönkivülivel.

Ez a 3. terhességem és mostmár mindent itt csinálnak majd nekem. Csak hogy tiszta legyen minden válaszolónak.

2016. nov. 5. 09:26
 8/15 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem, hogy egyik terhességemnél sem történt vércsoport-meghatározás a 12. heti vérvételkor, csak később. A többi vérvételnél viszont mindig megnézték a vércsoportot is, szóval mindkétszer volt vagy négy papírom arról, hogy milyen vércsoportú vagyok. :) Ha később sem néznek majd vércsoportot, akkor rákérdeznék, most viszont szerintem még felesleges emiatt aggódnod.
2016. nov. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is ki kellene menni a vérellátóba ha leveszik a vért. Ezt úgy oldottam meg hogy vittem felbélyegzett borítékot mikor tudtam hogy azt is leveszik. Nem kell szaladgálni érte így, nálunk nem lehetett csak meghatározott időpontban menni érte.
2016. nov. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

1 papirt kaptam milyen a kálium szinten az éhgyomri cukrom a pajzsmirigyem. Legfőképpen a pajzsmirigyemre volt kiváncsi a házi orvos amit nem értettem miért mert azelőtt 1 hónappal voltam még a régi városi orvosnál direkt pajzsmirigyet nézetni.

Azt még nem mondták menjek a vérellátóba.

Azt mondta a dokim hogy mikor leveszik a vért szóljak tegyék a kórházi mappába.

Szóltam és azt mondták nincs kórházi mappa miért nem voltam képes boritékot hozni.

Aztán mondtam hogy nekem ezt mondta a házi orvos és senki nem szólt hogyha boritékot viszek megkönnyitem a dolgom.

Ezért félek már hogy ez az egész terhesgondozás itt felszines.

Meg azt sem értettem mikor 7 hetesen a szonográfus megállapitotta a tényleges terhességet az ottani kirendelt orvos (ez benn volt a városba) mondta hogy mehetek a védőnőhöz.

Én meg néztem hogy miért menjek mikor a rizikós 12 hét még le sem telt.

Erre annyit mondott hogy vidéken nem szokták megvárni a 12 hetet hanem már mehetek 7 hetesen.

Vártam a 9. hétig mikor elmondtam a védőnőnek erre annyit kérdezett hogyha 6 hetes vagyok menjek tény megállapitásra.....

2016. nov. 5. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!