Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan, aki a terhesség...

Van olyan, aki a terhesség elején táppénzre ment? Mit mondtál az orvosnak?

Figyelt kérdés

2016. nov. 6. 19:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sokan vannak. De ehhez nem nekik kellett mondani az orvosnak valamit, hanem az orvosnak kellett ugy itelnie, hogy veszelyeztetett terhesek.
2016. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Semmit. Az orvos állapította meg az eredményeim alapján. Én szerettem volna dolgozni, amíg csak lehet.
2016. nov. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Véreztem a terhesség elején mert fedte a lepény a méhszájat, a nőgyógyászom kiállított egy igazolást, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, és ezt vittem be a háziorvosnak, mert a háziorvos ennyivel még nem írt volna ki tp-re.
2016. nov. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%

Ez is ugyanúgy működik, mint minden más. Odacsúsztatod a borítékot, ha nem ismered elég jól a dokit.

De én csak olyanokat ismerek, akik a szülés előtt egy hónappal mentek táppénzre. Cáfoljatok meg, remélem vannak tapasztalatok, amik szembe mennek a magyarországi korrupcióval.

2016. nov. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

Táppénzre nem megy az ember, a tp egy pénzbeli ellátás.

Akkor jár, ha keresőképtelen vagy, az meg egészségi állapot kérdése, nem pedig kívánságműsor.

2016. nov. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Nekem fizikai munkám van. Megmondtam a háziorvosnak, hogy pozitív lett a tesztem de 2 hét mire ezt nőgyógyász meg tudja erősíteni és akkor tudok intézni könnyített munkát. Rendes volt, kiírt. Aztán 6 hetes kortól dolgoztam.
2016. nov. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem akartam tp-re menni, de véreztem ügyelet lett belőle és veszélyeztetett terhes lettem sajnos. Szerettem volna dolgozni, legalábbis még egy pár hónapig mindenképp. Már csak amiatt is, mert a tp 60% és nem keresek vagyonokat.
2016. nov. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én igen. Veszélyes, mérgező anyaggal dolgoztam, ezt elmondtam a dokinak, úgyhogy adott igazolàst amit elvittem a hàziorvosnak. ( sajnos màs munkakört nem tudtak adni, pedig jó lett volna).
2016. nov. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan munkakörben dolgozol, hogy veszélyeztetett a terhességed, akkor a munkáltató köteles felajánlani egy olyan munkakört, ami nem veszélyes a baba és a te egészségedre, amennyiben nem tud ilyet, köteles állásidőre küldeni (sok munkáltató ezt megkerüli és tp-re küldi az állapotos nőt vagy, az orvos írja ki tp-re).

Utána tudsz ennek nézni a Munkavédelmi jogszabályokban, egészen pontosan:

33/1998. (VI 24) NM rendelet A munkaköri, szakmai, ill., alkalmassági orvosi vizs. és vélemény

8. és 9. számú rendelet ezen belül.

Itt fel van sorolva, hogy ki nem dolgozhat.


Ha veszélyeztetett terhességgel ír ki az orvos tp-re, akkor a fizetésed 60%-át kapod, de a CSED, GYED stb. számolásába nem esik bele, ahol ugye az utolsó egy év jövedelméből számolnak, ha jól tudom.

2016. nov. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
Szóltam, hogy stresszes a munkám. Nekem 90%os volt a tappenzem.
2016. nov. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!