Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem értem! Most akkor mikor...

Nem értem! Most akkor mikor "kell"ene együtt lenni?

Figyelt kérdés

Teljesen belezavarodtam!

Ovuláció elött? Az ovuláció napján? Vagy utána? Ovuláció napján esélyesebb? Vagy ahhh... Valaki pár mondatban leírná?

Ja igen.. És akik pl mensi elött esnek teherbe? Mikor nem is "kéne"? V alatta?



2016. nov. 7. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Azok csak véletlenek, hogy valaki akkor esik teherbe.


Ha biztosra szeretnél menni, érdemes beszerezned egy ovulációs naptárat: ennek segítségével könnyen kiszámolhatod, hogy mikor lesz tüszőrepedésed. A teszt megmutatja, hogy mely napokon a legmagasabb a szervezetedben a luteinizáló hormon szintje: a legtöbb nő esetében a teszt két napig mutat pozitív értéket, majd a harmadik napon újra negatív lesz.

A siker érdekében elméletileg a pozitív napokon érdemes összebújni, hiszen így a három napig életképes hímivarsejtek a tüszőrepedéskor készen állnak a petesejt megtermékenyítésére.

A tüszőrepedés elméletileg a ciklus 14.napján történik, de elképzelhető, hogy a szervezeted nem úgy működik ahogy a nagy könyvben megvan írva.

Érdemes egy ciklust végigkövetned: végezz minden nap délután és este egy tesztet, ami alapján megtudhatod, hogy mikor a legmagasabb a szervezetedben a luteinizáló hormon szintje, és melyik napon válik hirtelen újra fakóbbá a tesztcsík, mint a kontrollcsík.

Az ovuláció a legtöbb nőnél a hajnali órákban zajlik, tehát nagy valószínűséggel ezen a napon reggel vagy a legtermékenyebb.

2016. nov. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, ha egész ciklusban 2-3 naponta együtt vagytok. Ovuláció előtti napokban (2-3 napban) és ovuláció napján a legnagyobb az esély de ovulació se biztos, hogy a kiszámolt időben van.
2016. nov. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%
Amikor akarsz!
2016. nov. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most harmadik terhesség előtt internetes kalkulátorral számoltattam ki, hogy mikor vagyok fogékony. Mondjuk szerencsém van, mert érzem is a peteérést. Na az internetes kalkulátor megadott egy kb. 1 hetes intervallumot, amikor fogékony voltam, azt is kiírta, hogy melyik nap lesz peteérés (akkor is volt). Mi ebben az egy hétben minden nap együtt voltunk, a legfogékonyabb napokon reggel és este is. És sikerült! :)

2016. nov. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

ciklus.hu -n vezesd a ciklusaidat.

Én nem használtam semmiféle méregdrága tesztet, a hőmet sem méregettem soha, az első hónapban sikerült, pont ovulációkor nem volt alkalmunk együtt lenni, csak előtte és utána.

Az ovulációdat amúgy is nagyjából meg lehet érezni, ha odafigyelsz rájössz, hogy csomó minden megváltozik a szervezetedben.

Ovuláció előtt 1-2 nappal már érdemes összebújni szerintem. De miért is ne lehetne minden nap? :)

2016. nov. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor kell együtt lenni amikor jól esik együtt lenni mindkettőtöknek és nem a babára gondolsz hanem az együttlétre.
2016. nov. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!