Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan csillapíthatnám ezt a...

Hogyan csillapíthatnám ezt a folytonos éhségérzetet, mit egyek?

Figyelt kérdés
Egy hónap alatt híztam 2 kg-t,nem fogtak diétára mert ezzel is 58 kg vagyok 24 hetes leszek szombaton. Én azért soknak tartom 1 hónap alatt,védőnőm azt mondta h próbáljam meg rendszerezni az evést,és h éjszaka már ne egyek.. Mert van h éjszaka hajnalban is felkelek és csokit eszem,sőt van h szendvicset készítek mert nem tudnék vissza feküdni..
2016. nov. 8. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyél főtt céklát. Kicsi a kalóriatartalma, telít és könnyű székletet biztosít.
2016. nov. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mennyit híztál összesen a 24 hét alatt? Csak mert a 20. és a 30. hét között a legtempósabb a hízás.( Én is 24 hetes vagyok, csak ikrekkel, nekem "előírás" pl. a havi 2 kg. Összehasonlításként,én 57 kilóról kezdtem és most 62,5 vagyok. Egy babával is teljesen ugyanitt tartottam ugyanekkor).

Éjszaka próbálj meg inkább fehérjét és ne szénhidrátot enni, ha nagyon éhes vagy (pl. tejföl, sajt).

2016. nov. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A céklát sajnos nem szeretem :( 51 kg-val kezdtem a terhességet szóval eddig 7 kg-t híztam..
2016. nov. 8. 17:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy ne vond meg a táplálékot magatoktól! Ha éjszaka vagy éhes is ehetsz, csak inkább joghurtot, gyümölcsöt, vagy zöldséget ropogtass.

Kerüld a cukros, zsíros dolgokat!

És próbáld meg rendszerezni, hogy mikor eszel. Reggeli, tízórai, ebéd, vacsora, uzsonna! Így nagyjából mindig lesz valami a gyomrodban, és talán kevésbé tör rád éhségroham.

A súly miatt ne aggódj, butaság, hogy a normális súly amit felszedhetsz az 10-12 kg. Szüléskor kapásból 5-6 le is ugrik, a többi utána szoptatás alatt. Baj akkor lenne ha túlsúllyal kezdtél volna a terhességnek.

Én 53 kilóval kezdtem, most 35+3 hetesen híztam 12 kg-t, pont ma mérték.

2016. nov. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

7 kg teljesen rendben van! En 23 hetes vagyok, engem a doki kifejezetten megdicsert a 7 kg-mal!

Off: a védőnők tényleg azért vannak, hogy b...gassák a kismamakat? :)) Hálistennek, ahol élünk, ott nincsenek.

2016. nov. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megpróbálok,viszont ez a pocaklakó folyamatosan a csokoládét majszoltatná anyával :D Visszafogom azért magam,és próbálok majd egészségesebb ételeket enni. Köszönöm a válaszokat! :)
2016. nov. 8. 18:47
 7/7 anonim ***** válasza:

"Off: a védőnők tényleg azért vannak, hogy b...gassák a kismamakat? :)) Hálistennek, ahol élünk, ott nincsenek."


Köszönjük a mai primitív, suttyó hozzászólást. A védőnő az anya és a gyerek egészségét nézi, és bár természetes dolog a megnövekedett étvágy terhesség alatt, de bálna méretűre hízni, és főleg összevissza zabálni baromi egészségtelen, mind az anyának, mind a gyermeknek. Az éjszakai étkezés, nassolás egy nagyon egészségtelen szokás, amiről nagyon nehéz leszokni.

5-10 kilót még simán le lehet adni a szülés után, sőt az sem baj, ha marad, de ha valaki nem figyel oda, akkor ez 20-30 kiló lesz, és olyankor jönnek ide a kérdések, hogy jaj, 120 kiló lettem a terhesség alatt, de nincs időm a gyerek mellett tornázni, mi legyen?

Kedves Kérdező, gondolj te is erre, mikor éjszaka elkap a falásroham. Magaddal is kiszúrsz, mert sokkal többet fogsz így felszedni, mint ami normális lenne, aminek könnyen lehet az a következménye, hogy a gyereked is hasonló étkezési szokásokat vesz majd fel.

Ne csak anya legyél, hanem jó példakép is.


Az egészséges étkezés sajnos megköveteli, hogy ne csak azt együk mindig, amit szeretünk vagy épp megkívánunk.

Sok zöldség, gyümölcs, rostos ételek, magas fehérjetartalmú ételek, húsok, tejtermékek, olajos magvak... mindenből be kell vinned néha a szervezetedben, mert ha valamiből keveset fogyasztasz, akkor hiányolni fogja a tested, és éhesnek érzed magad, hiába ettél mondjuk 2 órája.

A rendszer pedig tényleg fontos. Nem kell percre pontosan beosztani, de legyen meg a reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora. Vacsorára pedig kerüld a magas szénhidráttartalmú ételeket, mert megemeli a vércukorszinted, ami aztán éjjel megzuhan, és már jön is a gyötrő éhségérzet.

Folyadékra is ügyelj, naponta 2-3 liter simán mehet, víz, tea, gyümölcslé, leves, ez is legyen változatos.

Plusz a napodat is úgy próbáld beosztani, hogy estére elég fáradt legyél ahhoz, hogy ne ébredj meg kajálni.

Ha mégis rád törne, akkor gondolj arra, hogy ha gyorsan visszaalszol, akkor hamar reggel lesz, és már sütheted is a szalonnát, vagy a pirítóst.

Mindenképpen erősítsd az akaratod, ez olyan, mint a drogfüggőség, lehet, hogy szenvedni fogsz a csokiért, de akkor is ki kell bírnod, hogy nem eszed meg, a saját érdekedben, és a gyerek miatt is, amíg nem késő.

Sok sikert!

2016. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!