Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elköltözhetek így? Fontos?!

Elköltözhetek így? Fontos?!

Figyelt kérdés
Elején mondom nem kérem az oltásokat nem vagyok rá kíváncsi segítséget kérni vagyok itt. 17 éves vagyok és babát várok. A párommal együtt vagyunk 2 éve és meg is szeretnénk tartani mindenképpen, de félünk a szülőktől..ha van hová menni és vam miből rendesen élni elköltözhetünk úgy hogy a szülők beleegyezése nélkül?? A párom 19 éves.
2016. nov. 9. 12:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Mert még kiskorú vagy. Az ebből a szempontból mindegy, hogy terhes.
2016. nov. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%
Há dicsak more.
2016. nov. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
17 évesen ba*meg azt mondani valakire, hogy "párom" meg gyereket vállalni, annyi eszed van mint egy rozsdás hintalónak.
2016. nov. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha van hová menni és miből, akkor lehet. A párodnak. Te ugyanis fiatalkorú vagy, a szüleid felelnek érted egyelőre. Azt meg lehet lépni, hogy összeházasodtok, és akkor nagykorúsítanak.


Viszont azt kötve hiszem, hogy ennyi ésszel valóban van hová és miből menni. Nem lenne egyszerűbb tisztázni a helyzetet otthon?

2016. nov. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Ez a kemény oltás még bmeg* nem kértem a véleményed. Többiek köszi.
2016. nov. 9. 12:40
 6/25 anonim ***** válasza:
80%

Na, a 17 éves nem kiskorú, hanem fiatalkorú, korlátozottan cselekvőképes. Mennyi van még a 18ig? Az se mindegy, mert ha két hónap, üljél még addig a fenekeden. Ha több, akkor a gyámhivatalnál érdemes tájékozódni, de a védőnő, akihez amúgy is járnod kell, nyilván tud segíteni.


Nem akarom minősíteni ezt a 17 évesen babát várok, meg párom, meg elköltözünk projektet, mert nem az én életem, de azzal érdemes tisztában lenni, hogy nem lesz egyszerű dolgod, sőt, igen sz*r lesz, hipphopp beleszoki a felnőtt, felelősségteljes életbe. De ha már így alakult, inkább törekedj arra, h jóban legyetek a nagyszülőkkel, mert bizony szükséged lesz segítségre...

2016. nov. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
6%
szia! írj privátot ott segitek amibe tudok, itt nagyon sok b***ó ember:)
2016. nov. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

Nem költözhetsz el. KISKORÚ vagy.


Ahhoz elég felelősségteljesnek érzed magad, hogy a gyereket megtartsd és felneveld, de a szüleidnek már elmondani nem mered.... hmm... no comment.

Csak nehogy anyukád nevelje az unokáját, mert az nagyon szánalmas, és nem egy ilyet láttam.

2016. nov. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem először mindenképp a szüleitekkel próbáljatok meg beszélni, mert hidd el nem lesz egyszerű az élet, ha megtartjátok a babát. Kelleni fog a segítségük és a támogatásuk. A párod is elég fiatal és még csak 2 éve vagytok együtt. Mi lesz, ha ő (ne történjen, így) ott hagy? A szüleitek annyit megérdemelnek, hogy őszinték legyetek velük és a baba is a legjobbat érdemelné...
2016. nov. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
A szüleid nélkül nem fog menni. Mikor leszel 18?
2016. nov. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!