Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon fontos, terhes ill....

Evettke13 kérdése:

Nagyon fontos, terhes ill. Kismamák akik cigarettáztak terhesség allatt!?

Figyelt kérdés
A Fehèr szinü multifilter cigaretta 0,1 mg nikotin 0,1mg szènmonoxid tartalmu. Az lenne a kérdésem hogy mikor haza utazunk a családokhoz. Kb hetente 1szer és rá gyűjtők ebből a cigarettábol kb 3 szálra (azaz heti 3szál cigi) hatalmas nagy probléma.? Tudom hogy aki nem dohányzik az amikor ilyet olvas felelötlen dögnek tart ,de gondolja azt is vegigzhogy nagyon könnyű a cigire fogni mindent ,de tengerek olyan példa van hogy a kismama hiper szuper egészséges életet él és mégis beteg a babája olyankor mire fogják szóval ezzel csak annyit akarok mondani hogy senki ne hurrogjon le inkább csak a saját tapasztalatokat vagy a hallot tapasztalokat szeretném olvasni a kérdésem allatt ! Koszonom. Egyébként ez a leggyengébb cigi amit én találtam dr ha valaki tud gyengèbbet az írja már le koszonom?

2016. nov. 11. 13:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Az olyan "lightos" hogy ha akarnád nem is szívnád el...de te akarod.Miért?
2016. nov. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
24%
Anyukám végig dohányozta a terhességem. Egyenlőre krónikus betegségről nem tudok, 39 éves vagyok. Van egy 9 éves fiam :-)
2016. nov. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Én is dohányoztam, de terhesség alatt nem. Csak magadat nyugtatod azzal, hogy egészségesen élőknek is születik beteg babája. Miért kockáztatsz? Ismerősök, akik dohányoztak, szinte mindegyiknek koraszülött lett a babája. Miért tennéd ki magatokat ennek? Ne a szerencsédben bízz, ha megszületik a kicsi, nagyobb dolgokról is le kell majd mondanod. Nézz csak meg egy ultrahangos videot, mit érez egy tehetetlen pici baba a dohányzástól.
2016. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

Nincs ebbe semmi probléma, azon kívül hogy a dohányzás növeli a vetélés esélyét, a halva születését, emellett koraszülött is lehet.

Aztán van a szívelégtelenség, légzésiproblémák. Persze van aki nem dohányzik mégis beteg gyereket szül, de én azt mondom jobb nem kockáztatni.

Iszonyatosan rossz anyának érezném magam ha a saját gyerekem miatt nem tudnám letenni a cigit.

Rád van utalva, nem tud szólni neked, hogy nem a dohányfüstöt akarja szívni! Míg egy felnőtt ember arrébb megy, ha nem bírja, ő nem tud, ő kénytelen szívni.

Le lehet nyugodtan pontozni. Ez az én véleményem! Az összes kismama kezéből kiverném, legyen az heti 3 szál is.

2016. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%

Magyarán még csak függő se vagy, tudod is hogy árt, de mégis szívod?

Miért nem kapartatod ki inkább, ha már ennyire utálod?

2016. nov. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Én dohányos voltam a pozitív teszt még nem volt a kezemben és leraktam (igaz rosstul is voltam tőle) Mostanság néha megkívánom,de ha már eddig nem szívtam(18hetes vagyok) akkor már nem is fogom. Ha nem vagy függő (és nem vagy ha csak néha cigizel) akkor miért csinálod? Semmi értelme fölöslegesen veszélyezteted a babát,a cigiben sokkal több káros anyag van mint a nikotin és a szénmonoxid. Gondold át!
2016. nov. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%

Elég erős dohányos voltam terhesség előtt. Napi 1-1,5 doboz kék multit szívtam. Aztán babát akartunk, abbahagytam. Nehéz volt, de a gyerekért tettem. Megszültem, szoptattam, azután cigiztem kb 3 hónapig. Rájöttem, hogy a gyerek állandóan büdösnek érezhet. Ráadásul voltak helyzetek, hogy elkerülhetetlen volt, hogy ràmenjen egy kis füst. Szóval abbahagytam, azóta se cigizek pedig kívánom.

Úgy gondolom, ha abba tudtam hagyni akkor más is.

Nem biztos, hogy beteg lesz a baba vagy bármi bajt okozna a cigi, de MIÉRT KELL KOCKÁZTATNI??? Nem bírsz ki 9 hónapot??? Ha ezt nem tudod megtenni a gyereked érdekében akkor inkább ne vállalj gyereket!

2016. nov. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Szia,


Én elhiszem, hogy nagyon nehéz kibírni, elvégre egy függőségről van szó, de muszáj erőt venned magadon. Teljesen mindegy, milyen cigi, mindenképpen ártalmas. Itt nincs "csak", 1 szál pont 1 szállal több, mint amit terhesen szabad szívni.


Beszélj az orvosoddal, talán majd ha elmondja, mit okozhat a nikotin a babának, az kellően megerősít. Anyu dohányzott velünk (négyen vagyunk testvérek), ketten asztmásak is vagyunk. Nem, egyáltalán nem biztos, hogy a cigi okozta, de őszintén? Az ember, amit tud, azt elkerül, nem kockáztat, így is történhet ezer más baj, nem kell növelni.


Illetve írd le, miért kell tőle megszabadulnod, és mondogasd magadban gyakran. Képzeld el, ahogy az a pici baba töményen kapja ezt a nikotint. Ez ugyan picit túlzó, de hátha ezek a képek sikeresen átmossák az agyad. (Mert kizárólag ott dől el)


Sok sikert!! Képes vagy letenni!!

2016. nov. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Biocigi sajnos nem létezik. :(


Ha a család annyira felidegesít, hogy ott muszáj rágyújtanod, akkor inkább ne menj el hozzájuk most.

2016. nov. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%
Gondolj bele, hogy be vagy zárva egy nagyon szűk helyre, ami telemegy füsttel. Hogy éreznéd magad? Menekülni nem tudsz, szellőztetni nem tudsz. Kegyetlen érzés lehet...nem neked, hanem a babádnak.
2016. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!