Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség elején milyen vitamin?

Terhesség elején milyen vitamin?

Figyelt kérdés
Most derült ki, hogy terhes vagyok. Tudom, hogy folsavat már eddig is kellett volna szednem, de nem volt betervezve. Nem akarok mindenféle felesleges és drága vitamint összeenni, inkább vennék olyat, ami mindenképp jó és szükséges is. Segítenétek ebben?
2016. nov. 13. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem a dokim a Ladee-Vit terhesvitamint javasolta azt egész terhesség és szoptatás alatt is lehet szedni. Tehát én ezt szedem, ezt ajánlom.


32 hkm

2016. nov. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én Gravidat kezdtem el szedni teherbeesés előtt. Dokim helyeselte. Ez magyar, kimondottan a helyi viszonyoknak, magyar kismamák igényeire állították össze. Jelenleg csak C vitamint szedek mellé.


[link]


[link]

2016. nov. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Dm-es saját márkás (das gesunde plus). Második terhesség alatt szedem.

Minden van benne, ami kell, folsav is, ami az egyik legfontosabb.

Elevittől hánytam, Gravidától hasmenésem volt, ettől nincs ilyen. A vérképem tökéletes, a baba szépen fejlődik, a nődoki szerint is jó a vitamin.

Több oldalon megnéztem a véleményeket, először szkeptikus voltam. De bevált. A lányom is makk egészséges 3600 grammos baba lett.


Szerintem (de ez csak az én véleményem, alátámasztani nem tudom!) a kiegyensúlyozott táplálkozás a legfontosabb, a vitamin csak "mankó".

2016. nov. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem a nőgyógyászom a Gravidát ajánlotta mikor kiderült, hogy babát várok, de a 20.hét környékén elkezdtem tőle hányni, aztán leváltottam Elevit Plus-ra, ezzel tökéletesen megvagyok elégedve.


36 hkm

2016. nov. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
pregnavitot szedtem, nem drága. (elképzelhető viszont, hogy nincs raktáron gyógyszertárban, úgyhogy meg kell rendelni)
2016. nov. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dr Czeizel féle terhes vitamint szedtem,a gravidától mindig émelyegtem.
2016. nov. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én Femibiont szedtem, ameddig szedtem és számomra nagyon bevált. Alapvetően is egészségesen, vitamindúsan táplálkozom, egyetértek azzal, hogy ilyen esetben ez inkább csak plusz, de a terhesség első felében fontosnak tartottam, és természetesen a folsav miatt elengedhetetlen is volt. A vérképem eredményei ezzel együtt mindig nagyon jók voltak, nem hiányzott semmi, amíg szedtem. Plusz nálam semmilyen kellemetlenséget nem okozott soha, nem voltam rosszul tőle.
2016. nov. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat! Megmondom őszintén, eddig a dm-es vitamin felé hajlok leginkább. 3-as, te szedték mellé mást is? Például kalcium? Az sajnos nincs benne. :(
2016. nov. 14. 09:22
 9/9 anonim válasza:

Nekem a gravidát ajánlották nagyon sokan (orvosom, védőnő, kismamák) Így én azt szedem amióta csak tudom, hogy terhes vagyok. Mellé szedek még Vas+folsav tablettát és béres Mg+B6 250mg tablettát is (napi 3-at de lehet, hogy ezt növelni kellesz.)

30+5 hkm

2016. nov. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!