Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti váltanátok nőgyógyászt emiatt?

Ti váltanátok nőgyógyászt emiatt?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom állandóan a súlyommal piszkál (170/65), most vagyok 32 hetes, eddig 4 kilót híztam. Legutóbb kijelentette, hogy nagy a baba, kezdjek diétázni. Így is alig van étvágyam, még talán kevesebbet is eszek, mint a terhesség előtt. Erre annyit reagált, hogy igazán beláthatnám, mennyivel nehezebb egy nagy babát megszülni, mint egy kicsit és igenis diétázzak, hogy lassabban nőjjön... Magánrendelésre járok egyébként hozzá, de most erősen elgondolkodtam, hogy szükségem van-e minden alkalommal a megjegyzéseire. Volt esetleg köztetetek, aki terhesség végén vagy közvetlenül szülés után váltott orvost?

2016. nov. 15. 13:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Te jó ég, beteges ez a fogyókúra mániás hozzáállás egy orvos részéről. Normál súlyról indultál, nem értem miért sok a +4 kg a 32. héten. Én akkor már +7 kg-nál tartottam (167 cm/57 kg-val kezdtem), és engem folyton megdicsért, hogy ideális a gyarapodásom. Normál súlyú kismamáknak 10-12 kg hízást ajánlott egyébként. És a baba súlyát nagyrészt a gének határozzák meg, csak icipicit befolyásolja az anya "hízása".

Mellesleg én leváltottam a dokim a szülés után, de sokkal fajsúlyosabb ok miatt, min a hízás kérdés.

2016. nov. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
cukorterhelésed rendben volt? amúgy hallottam már olyan dokiról, hogyha sokat hízik a kismama mégsem vállalja a szülést. sajnos barátnőmnek is így volt. sos-ben kereset másik orvost.
2016. nov. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem híztál sokat, sőőőt.

Én simán visszaszólnék neki, hogy árulja már el, hogy ő szerintem miért sok a 4 kiló hízás?? Közölném vele, hogy kevesebbet eszel, mint a terhesség előtt, a babád meg nem a túlevéstől lett nagy. Próbáld meg a fejébe verni.

Neki is tudnia kéne, hogy ebbe azért a genetikai is beleszól, hogy mekkora lesz.


Én 172/64 voltam alapjáraton. Jelenleg a 9. hétnél vagyok és eddig csak fogytam.

Az öcsém és én is nagy baba voltunk (4,5 kg, 4kg) anyukám alig evett mégis ekkorák lettünk. Cukros sem lett, de azért befektették kórházba, mert nem hitték el, hogy nem eszik sokat.

2016. nov. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Valószínűleg igen.

Nemhogy sokat, hanem konkrétan keveset híztál.

Nem tudnék benne megbízni.

Ennél még talán az a doki is kedvesebb lenne, akihez tartozol. És az még ingyen is van :)

2016. nov. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

170 cm-hez 65 kg sok??? 4 kg hízás a 32. héten sok??? :O Mennyivel volt nagyobb a baba az UH-s becslésen? Ha nincs terhességi diabéteszed, akkor engedd el a füled mellett. Amúgy nekem a 3. babám volt 4 kg a 37. héten, 9 kg-ot híztam és nem volt diabéteszem, nem tudni, mitől lett nagy. Most is nagyon magas, de iszonyat vékony.


A dokiváltás ilyenkor már elég necces. :(

2016. nov. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
A cukorterheléses vizsgálat eredménye szerencsére teljesen jó lett, az sem indokol ilyet. Csak attól tartok, hogy ha most lecserélem (5 éve járok hozzá), érdekesen jönne ki, ha pont ő ügyelne, amikor szülök... A másik orvos 4D-s ultrahangon egyébként a baba súlyát is teljesen jónak tartotta. Komolyabb gondom is van vele, az utolsó csepp az volt, amikor egy hete elkezdtem vérezgetni és kinyomta a telefont (korábban csak időpont miatt kerestem, nem zargattam hetente...). Bementem ügyeletre, összefutottam vele, köszönt, de azt sem kérdezte meg, hogy miért vagyok a kórházban. Nem tudnék megbízni benne, abban biztos vagyok.
2016. nov. 15. 14:17
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Én otthagynàm, de azonnal. Nem a cseszegetés miatt, hanem amiatt, amit ez takar, azaz, hogy fingja nincs a szülésről.

Sokkal könnyebb megszülni egy relatìv nagyobb babàt,mint egy 2kg-sat. Arról nem is beszélve, hogy az anya étkezésén igen kis mértékben múlik a baba súlya. Azt 95%- ban a gének hatàrozzàk meg.


Jobban jàrsz amúgy ha még most vàltasz,mint ha később.

2016. nov. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
Na ezt csak most olvastam amit ìrtàl. Szó nélkül és azonnal vàltanék. Nagyon nem.megbìzható a dokid a leìrtak alapjàn.
2016. nov. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

En keresnek mast a helyedben,vagy ha mar senki nem vallal,marad az ugyeletes..

Jelen terhessegemnel egy dekat nem hiztam(tulsulyrol indultam,diab. Miatt diéta),mégis uh. Becslesek alapjan o lesz a legnagyobb a 3 gyerekem közül..már 39 hetesen 3500grammra becsülték(tudom,h nem extrem nagy,de nagyobb,mint a tesoi)

2016. nov. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

Próbálj meg másikat keresni, 1(-2) próbát megér, ha azok se jobbak, még mindig visszamehetsz ehhez az orvoshoz.

Lehet, hogy még sztk alapon is normálisabbak lennének és az ingyen van.

3as voltam.

2016. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!