Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magnézium terhesség alatt?

Magnézium terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Az orvos 1000 mg-ot ajánlott naponta (de mióta utánanéztem ez nagyon soknak tűnik, talán félreértettem). A gyógyszertárban a magnesolv-ot és a magnerotot ajánlották. De a magnesolv italporban 360 mg van, míg a magnerotban csak 32 mg. Ti hogyan szedtétek a magnéziumot? Az italtól rosszul vagyok, a tablettában viszont nincs hatóanyag.

2016. nov. 15. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
En magnesi citriit szedtem 3x1/ 3x2
2016. nov. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Napi 1 tasak Magnosolv elég lesz. De igyál kettőt eleinte de ha fog menni a hasad tudd, hogy ez hosszú távon rengeteg! Rövid távon jó is lehet hiány esetén. Hosszabb távon inkább napi 1.

Egyébként én is ezt iszom, reggelente 1-et. Ha nagyon régóta nem voltam wc-n és fáj a hasam akkor néha 2-őt és meghozza a hatást.

2016. nov. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Magnesii Citrici recept nélkül kapható 500mg egy tabletta. Első trimeszterben 2X1 szedtem belőle,most a másodikban már 3X1 szedek,sokat feszült,húzódott a pocakom így felemelte a dokim az adagot ☺ A tabletta nem drága,de csak 10 darab van egy dobozban így érdemes egyszerre többet venni (én 5 dobozzal szoktam egyszerre)
2016. nov. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
En a 10. hettol kezdve 3*500mg Mg Citritet szedtem. Doki mindig tizes adagokban irta fel. Pont eleg volt a kovetkezo talalkozoig.
2016. nov. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azóta hasmenésem van, amióta a magnesolv-ot iszom, csak nem tudtam, hogy a magnézium, vagy a terhesség hatása.
2016. nov. 15. 21:05
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A magnosolv az oka. Mennyit iszol belőle? Szüneteltesd 1-2 napig aztán napi 1-et igyál.


A magnézium adaggal van egy kis félreértés általában, mivel az elemi magnézium a lényeg, ez az ami 300 feletti a magnosolvban. A megnesii citricinek pedig a magnézium citrát mennyiségét mondják, ami hiába 500 mg, ebből nem sok a magnézium ion. (1 g magnézium citrát 139 mg magnézium ionnak felel meg, napi 6 500 mg-os egyébként tökéletes)


Ja, mikor megcsináltad az italt hagyd ott 10 percig és nem lesz íze. Frissen én is rosszul vagyok tőle.

Vagy 3x2 magnesii citrici tabletta.

Vagy próbálhatod a 250-es bérest szükség szerint napi 1-2 tabletta.

2016. nov. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen a magnézium okozza a hasmenést. Mondjuk rám a Mg Citrici nem hat "olyan durván" mint a sima Magne B6 (terhesség legelején szedtem) Sőt így a 19.héten már inkább áldás,hogy "megkönyíti a dolgokat" 3-as voltam
2016. nov. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik nagyon népszerű ez a magnesii citrici, akkor azt fogom venni. A magnerotot pedig kár volt megvennem. A magnosolv-bol 2-t akartam inni naponta, de az erős íze miatt, általában csak másfél csúszott le, állandó hasmenést okozott.
2016. nov. 15. 21:40
 9/13 anonim ***** válasza:

Az elején nekem elég volt a magne b6 ampullasbol 1-2. Utána viszont megemelt adagnal is sokat kemenydtem, feszült a hasam. Emiatt 1 magnosolv és 1-2 magne b6 ampulla, ami egyébként édeskés és finom is ha a magnosolv nem ízlik. Mostmár olyan mennyiségben szedem a citricit és magnodolvot h a vas se fog meg pedig 2t kell naponta szednem. Hála égnek a keményedesek így elmúltak és a nagy dolog se vészes pedig az elején voltak ám gondok és bajok. Én azt javaslom próbálj ki többfélet de a legolcsóbb ha dokival írhatsz fel citricit!

Üdv

36hkm

2016. nov. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28%
Én is magnézium citricit szedtem, a dokim írta receptre, ott készült a gyógyszertárban. 600 mg-os volt, ebből szedtem 2*2-t, azaz 2400 mg-ot naponta.
2016. nov. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!