Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13+4 hetes vagyok tegnap este...

Anivagyok kérdése:

13+4 hetes vagyok tegnap este óta fáj a fejem. Próbáltam amiket lehet de nem segit bevettem egy saridont és el is múlt. Nagyon árthat a picinek?

Figyelt kérdés

2016. nov. 16. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Paracetamolos fajdalomcsillapitot szedhetsz csak.
2016. nov. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztató mit írt? Lehet szedni várandósan?
2016. nov. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Próbáld a panadolt legközelebb azt lehet terhesen.A saridont nem tudom lehet e.Viszont ha nem ajánlott és bevettél egy szemet nyugi attól még nem lesz semmi baj.Nagyon kevés az olyan gyógyszer ami valóban ártalmas a terhességre.A hétköznapi fájdalomcsillapítók nincsenek közte.De legközelebb tényleg paracetamolt vegyél be inkàbb ha szükséges.
2016. nov. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ilyen tájt nekem is sokat fájt a fejem! Hormonok! Egyszer ugyvbele állt azt hittem már belehalok. Azt mondta a nődokin ha egyvalgoflexet beveszek semmi baja nem lesz a babának. Inkább mint szenvedjek. Az a babának sem nagyon jo.
2016. nov. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ben-U-ron, Panadol.

Paracetamolosat lehet bevenni.


Betegtájékoztató:

"A Saridont terhesség alatt, különösen a terhesség első harmadában és az utolsó hat hetében nem ajánlott szedni."


A kombinált hatóanyagú készítmények úgy általában nem szedhetők.

Egy darabbal valószínűleg tényleg nem okoztál kárt, de legközelebb mást vegyél be, ha fáj a fejed.


És legközelebb egy adott gyógyszer bevétele ELŐTT tájékozódj...

2016. nov. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Utolsó csak az a baj hogy ezt a terhesség alatt nem ajànlott szöveget mindenre ráírják kábé.Aztán sokszor az orvos mégis azt írja fel.
2016. nov. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem is sokat fájt a fejem azidőtájt, én panadolt vettem be ami kb.annyi volt mint halotnak a csók. Mást én inkább nem szedtem be, hidegborogatást raktam a fejemre+sok folyadék és tűrtem 😕 Egy szemmel biztos nem okoztál bajt,de legközelebb próbáld inkább a Panadolt (neked talán hat majd) 19hkm
2016. nov. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ebben a korban, egy szemmel nem nagyon tudsz ártani, de csak végső megoldás legyen, és valóban, paracetamol alapú készítményeket szabad ilyenkor szedni. De leginkább kerülni kell minden gyógyszert.


Hozzáteszem, a gyógyszerek többsége még nagyobb mennyiségben sem árt feltétlenül a babának, mert sokszor muszáj adni baleset vagy betegség miatt, és emellett is egészséges gyermekek születnek leggyakrabban. Viszont a későbbi perek elkerülése és a kockázat minimalizálása érdekében nem javasolnak semmilyen gyógyszert terhesség és szoptatás alatt.

2016. nov. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A Saridon paracetamol tartalmú elolvastam a tájékoztatót azért vettem be igen azt irja az első harmadban 13+4el már beléptem a második harmadba. Csak véleményekre voltam kíváncsi mert nem nyugodt szivvel vettem be tudom h ez mindíg segít
2016. nov. 16. 13:33
 10/12 anonim ***** válasza:

Paracetamol tartalmú, de kombinált készítmény, tehát más hatóabyag is van benne...

Ha bízol az orvosodban, és ő jóvá hagyta, akkor meg mi a kérdés...

Sok tekintetben az orvosok között sincs egységes álláspont.


Nekem két terhességem alatt is volt egyéb műtétem, kaptam pl. diklofenákot taralmazó fájsdalomcsillapítót, meg Algopyrint is.

Az illető sebész is nagyon lelkiismetetes volt, külföldi gyógyszer-hatóanyag könyvekben nézegetetkönyvekbeA kulcs legtöbb esetben a mennyiség. Vagyis egy-egy gyógyszer bevétele rendben lehet, a kúra szerű alkalmazás tilos...


A második harmad szinte mindig a "legártalmatlanabb".

2016. nov. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!