Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok, ellátná...

5 hetes terhes vagyok, ellátnátok pár jó tanáccsal?

Figyelt kérdés
Pont egy hete maradt ki, szóval betöltöttem az 5. hetet. Akkor a rosszullétek pár napon belül már várhatóak, ugye? Vagy inkább a 6. betöltött hét után? Vettem terhesvitamint, amit még folsavval egészítek ki. Mást nem szedek. Egyetlen problémám eddig a haspuffadás, amire sajnos egyébként is nagyon hajlamos vagyok. Illetve a székrekedés is. Ezekre valami tipp esetleg?
2016. nov. 17. 20:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Lehet nem is lesz rosszulléted. Valaki megússza. Első terhességemnél 5+6 hetesen kezdődött a hányinger most 5 hetes koromtól ritkán volt és most 7 hetesen kezdődött igazából de hányni nem hánytam eddig most se és első babámmal se. De nagyon egyéni tényleg.


Puffadásra max espumisant lehet. Egy cipőben járunk, nekem a cholagollal kellett leállnom azóta jobban puffadok, mint a csepp megtalálása előtt. Múlt héten csütörtökön voltam utoljára wc-n, ma bekanalaztam fél üveg szilvalekvárt, várom a hatását.. rostdús táplálkozás, nagyon sok folyadék. Ha ez se segít akkor nem tudom, én is szívesen veszem a tippeket.


7hkm

2016. nov. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Puffadásra szedhetsz Espumisant. De idővel enyhül majd. A rosszullét nem jelentkezik mindenkinél. Nálam megvolt,14.hétig rengeteget hánytam (5kg-ot fogytam) Őszintén mondom készülj fel arra is,hogy semmi nem használ majd ellene,nekem nem használt,nagy ritkán a hideg kóla. Kezdj el jobban odafigyelni az étkezésre,sok gyümölcs,zöldség,illetve ha puffadsz kerüld a puffasztó ételeket. Ha esetleg görcsölgetsz szedj magnéziumot,amennyit szükségesnek érzel, én 2X1 MagneB6-al kezdtem,mára 3X2 szedek (ez megoldja a székrekedéses problémámat is) 19hkm
2016. nov. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm #1, hogy írtál, annyira új még nekem ez az egész... Folyadékbevitelre megpróbálok jobban odafigyelni, azzal soha nem foglalkoztam eddig. Espumisant korábban már szereztem be, mert tényleg nagyon puffadós vagyok. De mégse kapkodhatom naponta, így csak akkor veszek be, ha már tényleg fáj, feszül a hasam a puffadástól. Néha bizony van ilyen, lehet ebben a refluxom is közrejátszik. Vajon bármi anyagcsere serkentő dolgot lehet inni? Például almaecet vagy filteres szűz tea?
2016. nov. 17. 20:18
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2. válaszolónak is. A rosszullétektől nagyon félek. :(
2016. nov. 17. 20:19
 5/16 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Én is refluxos vagyok. Újonnan se a fűszeres kaját se a csokit nem tudom megenni, kávé kóla stb terhesség előtt se ment.

Espumisant lehet mindennap!

Úgy tudom nem lehet ilyesmit. Szűztea kapszula után nyomoztam még első terhességem alatt de nem szabad. Másik fajta leírását is néztem de terhesen azt sem szabad. Én tovább nem is nyomozgattam, a terhességem végére lett horror a helyzet (a heti 1-nél is rosszabb) akkor nekem glicerines kúpot javasoltak, mert ez nem kerül véráramba.

2016. nov. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Refluxra Renniet lehet szedni ☺
2016. nov. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem valami jó kilátások. :( Egyébként valahogy semmi étvágyam nincs. Ha meg is éhezek, egyszerűen nem kívánok semmit, csak muszályból eszek. Legalább hátha leadok pár kilót így az elején. :D Annyit szeretnék még kérdezni Tőled, a terhesség előtt is voltak ilyen gondjaid, például a wc-zéssel?
2016. nov. 17. 20:28
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6-os. Alapjáraton egy ideje általában tünetmentes vagyok, de gondolom terhesség alatt nem úszom majd meg, szóval köszi a tippet.
2016. nov. 17. 20:30
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem se volt étvágyam alig bírtam enni. Sokat nem fogytam viszont a végéig 7 kiló jött fel csak, végig rossz volt az étvágyam.

Igen terhesség előtt 4-5 naponta jártam wc-re, első terhességem előtt a sok víz és rostok mellett nem volt székrekedésem csak terhesség alatt jött ki, de mondom oda kellett eleve figyelnem akkor is.

Refluxra nekem semmi nem jött be. Rennie talán még az elején, de az utolsó 10 hétben már semmi.

1-es

2016. nov. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
*puffafásos gondjaim is voltak, eleve erre használtam a cholagolt csak ugye terhesen nem lehet.
2016. nov. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!