Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegségem...

Terhességi cukorbetegségem van, és nagyon megvisel lelkileg. Más aki ilyennel küzd, vagy küzdött, hogy éli, élte meg?

Figyelt kérdés
Az első vizsgàlat utàn annyit mondtak, egyek kevesebbet,a màsodik ès harmadik vèrcukorvizsgàlatom sem lett jò.Pedig nem eszem cukrot, lisztet ès jòval kevesebbet eszem.Terhessègem 25.hetèben vagyok ès fogytam a dièta miatt egy hònap alatt 3kg-ot. Èn ùgy èrzem mindent megtettem,ès nem èrtem, mièrt nem lett jò a vèrvizsgàlatom.Nem tudom,de ez nekem ìgy rengeteg aggòdàs ès stressz,ami mem jò sem a babànak, sem nekem.Az orvos berendelt hètfőre akkor kapom meg a beutalòt csak a dietetikushoz.Mennyivel jobb lett volna,ha rögtön elküldenek hozzà,ès nem vàrnak vele ennyit. Ez az egy hònapnyi rossz diètàzàs nem tett jòt nekünk.Kikèszìt lelkileg,ès remènykedem nem lett baja a kicsikèmnek.
2016. nov. 18. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem igazan ertem, miert nem küldtek egyből diétás tanácsadásra .. ott majd meg fogsz nyugodni, mert részletesen atbeszelitek mikor mit es mennyit. Idegeskedéssel nem fogod megoldani a helyzetet sőt. Az önostorozás pedig ugyanúgy butaság, hiszen nem választottad ezt az állapotot, hanem ez lett ès kész. Ne stresszeld magad mert csak ront a helyzeten. Azt nem irtad, milyen eredményeid lettek!?
2016. nov. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem ìrtam,mert nem kaptam ròla papìrt,mert külföldön màs a helyzet sajnos .Nèmetorszàgban èrlek,ès itt nem adjàk a leletet a betegek kezèbe. A vizsgàlatok utàn telefonon hìvtak, hogy nem lett jò az eredmèny, azt ennyi.
2016. nov. 18. 14:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. Marhára nem mindegy, mennyire nem jó! Nem mindegy a diéta szempontjából sem, de akar inzulinra is szükség lehet ... nem fogom fel, hogy lehetnek ilyen felelőtlenek! Ez teljesen szokatlan es eltér a németektől megszokott precizitástól...
2016. nov. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A nèmet precizitàs màr règ nem lètezik.Tudnèk mesèlni.
2016. nov. 18. 15:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Elkeserítő :( viszont az jo lesz, ha beszelsz dietetikussal, aztan mar te is nyugodtabb leszel!
2016. nov. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindkét terhesség alatt GDM-en lett, a másodiknál a 35. héttől inzulinnal. Egyáltalán nem viselt meg, miért kellene?

Diétáztam, szúrtam magam aztán ennyi.

Mindkét gyerekem egészségesen, normál súllyal született

2016. nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
Jajj és fogyni nem szabad!
2016. nov. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szabad fogyni! Miert ne szabadna? Ha 45rol 42re fogy akkor azt mondom ne, egyébként meg nem baj. Én tíz kiló túlsúllyal kezdtem a terhességem és az elején fogytam, mivel rengeteget rokaztam. De bőven volt miből. Aztan Mikor jött a cukros diéta akkor meg nem hiztam es 7 kiló mínusszal jöttem haza a kórházból ergo fogytam. Még meg is dicsért a doki
2016. nov. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mikor a másodiknál elkezdtem a diétát (35. héten) 2 hét alatt fogytam 1,5kg-ot és éhezési aceton jelent meg a vizeletemben, a diabetológus teljesen kiakadt és onnantól részletesen írnom kellett neki hogy mikor mit és mennyit eszek/iszok.

Akkor tartottam kb 7kg hízásnál egyébként

#6-7

2016. nov. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!