Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mennyire voltatok érzékenye...

Ti mennyire voltatok érzékenyek lelkileg terhesen, milyen gyakran sírtatok?

Figyelt kérdés
Én úgy a közepe felé kezdtem el, hogy szinte mindenen tudnék sírni. Ha valaki nem is rosszat, de úgy szól, azon is elsírom magam. Szinte nem telik el úgy este, hogy ne sírnék. Most 32 hetes vagyok. Mondjuk eddig is voltak gondok-bajok, de ennyit soha nem sírtam. Ha meglesz a baba, ugye vissza áll minden a normális helyzetbe?

2016. jan. 1. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálam terhességek alatt csak minimális érzékenység volt. De szülés után...! Nem akarlak megijeszteni, de én másodszor csinálom végig (épp most is benne vagyok) és kőkemény a szülés utáni jó pár hét lelkileg (legalábbis nekem). Ez az időszak volt a legérzékenyebb, legfáradtabb, legnehezebb mindkét gyereknél.
2016. jan. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Semennyire.

A memóriámat érintette valamennyire a hormonváltozás, feledékenyebb lettem. Gyakorlatilag mindent fel kellett írnom, mert nagy odafigyelést igénylő munkám van (egyszerre többfelé kell figyelni) és még így is akadtak kellemetlen helyzetek, mert valami kiment a fejemből.

2016. jan. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem terhessegi depressziom volt nagyon durvan, de csak azert, mert volt egy megszokott eletem, es ebbol mindent feladtam.

Feladtam az edzest, mivel en sulyokkal edzettem es rengeteget futottam, ezek terhesen nem voltak ajanlottak. Maradt a kismama torna, de azt nem csinaltam sokszor, mert borzalmasan untam, inkabb setaltam. Edzeni elotte mindennap edzettem, ugyhogy ez a valtozas nagyon lerombolta a kedvem.

Egyetem mellett estem teherbe (nem tervezett terhesseg), ugyhogy halasztanom kellett fel evet.

A munkam allomunka es diakmunka volt (pincerkedes)hosszu hosszu orakkal (sokszor 9-12 ora egy nap) es a terhesseg elejetol vizesedtem nagyon durvan, ugyhogy arrol is le kellett mondanom.

Tehat itthon voltam, megoritett a semmitteves, hasztalannak, kovernek es rondanak ereztem magam.

Az sem segitett, hogy mindenhol durvan repedt a borom, rengeteg striam lett. Karomon, csipomon, hasamon, combomon! De annyi volt a hasamon meg a csipomon, hogy a bunko orvosom mikor felhuztam a felsomet mindig elkiabalta magat, hogy "jezusom" meg hogy "mint egy tigris".

Ugyhogy nem volt kellemes idoszak, sokszor sirtam.:)

2016. jan. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja meg a memoriam velem is durvan szorakozott, pl mindig elfelejtettem, hogy kell mosni. Ha meg veletlenul 5 nap kesessel elkezdtem mosni, akkor meg elfelejtettem, hogy mostam, es nem teregettem ki kb masnapig :(
2016. jan. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És ti ezeket, hogyan próbáltátok megoldani, kihez fordultatok? Mert nekem az is a baj, hogy nagyon senkivel se tudom, megbeszélni a problémáim.
2016. jan. 1. 22:21
 6/12 anonim ***** válasza:
En nem mondtam senkinek a paromon kivul, gyerekkorom ota olyan vagyok, hogy mindent egyedul, magamban oldok meg. Nekem konnyebb csendben szenvedni es egyedul lerendezni a dolgaimat, mint masoknak kibeszelni.
2016. jan. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én a Perinatus Alapítványhoz fordultam. Szülés után azt hittem, egyedül is megoldom,hisz soha életemben nem szorultam másra. Hiba volt ezt gondolni, rengeteget segítettek.
2016. jan. 2. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én még nagyon az elején vagyok,5 hetes,de már most mindenen tudok sírni. 😃🙂
2016. jan. 2. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az elején sírtam sokat, megírom priviben, hogy milyen hülye dolgokon:) Nekem sok a gondom terhesség alatt (amnió, vérzés, stb.), de szomorúságból csak akkor törik el a mécses, amikor este az injekció fáj és vérzik, de ez szinte mindennapos. Egyébként meghatottságból szoktam csak sírdogálni.


Én a férjemhez fordulok a dolgokkal és anyukámhoz, mindketten megértőek és tudnak (szakmai okokból) eleget a terhességről, és ez sokat segít. Ja, és empatikusak is.


Viszont az ügyetlenségem a férjemen csattan, jelzőket szoktam ledobálni a dolgok mellé, amelyeket leejtek, mert nem bírom felvenni őket, így neki kell.:)) A memóriám mindig is rossz volt, most is maradtak a post-itek mindenhol és a naptárvezetés.:)


Ha meglesz a baba, akkor meg más miatt sírhat az ember. Nem is feltétlen a depresszió miatt, hanem pl. a hormonok miatt, azért, mert nem megy a szoptatás, mert nem alakult vissza azonnal az ember teste, mert milyen anya leszek, miért üvölt a gyerek:))


30hkm

2016. jan. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem.
2016. jan. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!