Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves ikres anyukák! Hány...

Kedves ikres anyukák! Hány centis haskörfogattal, és mennyi plusz kilóval mentetek szülni? Hányadik héten jöttek a babák, és mekkorák voltak?

Figyelt kérdés
Én most töltöttem a 26. hetet, egy fiút és egy kislányt várok. 6,5 kilót szedtem fel eddig és 92 cm a haskörfogatom. Tíz nappal ezelőtt a fiamat 710 grammra, a lányomat 690 grammra becsülte az orvos az UH alapján. Tudom, egyéni, de azért kíváncsi vagyok, kb. mire számíthatok még a végéig (amiről persze, nem tudom hol van. Remélem kihúzzuk azért a 36-37. hétig).
2016. nov. 20. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Haskörfogatot nem mértem, szerintem nem is nagyon van értelme.

Hogy mire számíthatsz, azt nem lehet megsaccolni...


Én az ikrekkel 26 kg plusszal mentem sürgősségi császárra, ez betöltött 35 hetesen volt. Ennek nagy részét pre-eklampsia miatti felvizesedés okozta, szóval rengeteg súly jött fel az utolsó 1-2 hétben a víz miatt. 15 kg azonnal lejött a születésük után, a többi fokozatosan.


A császár napján voltam 4D UH-n, ott fél kilóval többre becsülték a B babát, ennek ellenére kisebb súllyal, 1490 grammal és 42 centivel. Azt mondták azért, mert az ő oldalán teljesen el volt meszesedve a placenta. A koraszülött osztályon viszont nagyon rendben volt, szépen evett és gyarapodott, így 1 hónap után hazajöhetett. Testvére 2240 grammal és 46 centivel született, 2,5 hétig volt a kora osztályon.


Drukkolok, hogy minél tovább bent maradjanak a babáid, lehetőleg minél közelebb kerüljetek a 40 héthez.

2016. nov. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Hogyan indult be a szülés, és hol szültél?
2016. nov. 20. 10:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én ikreim (fiú-lány) 2 hónaposak😊

Haskörfogatot én sem mértem,mivel nem sok értelmét láttam

18 kiló plusz jött fel rám,szerencsére mostanra 3-4 kiló maradt csak.

A 37.hét közepén születtek,császárral.

A lányom 2320 grammal és 46 centivel,a fiam 2360 grammal és 47 centivel.

Boldog babavárást Neked!;)

2016. nov. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Első vagyok. Székesfehérváron születtek a babák.

A szülés nem indult be, mint írtam, pre-eklampsiám volt. Az a toxémia súlyosabb formája, ezért volt sürgősségi császárom.

2016. nov. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, mire kiírtam a kérdést leesett, hogy sürgősségi császár volt, tehát biztos nem indult be. Azért nagyon örülök, hogy minden rendben ment végül. A toxémiától, hellp szindrómától én is félek.
2016. nov. 21. 06:24
 6/7 A kérdező kommentje:
A babák megszülettek január végén. Nálam a számok így alakultak: a végére 108 cm volt a haskörfogatom, 14 kg-t szedtem fel összesen és a betöltött 36. héten születtek meg a babák 2300 és 2200 grammal.
2017. márc. 18. 10:24
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
gratulálok, jó egészséget kívánok!
2017. márc. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!