Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20-23 éves kismamák! Hogyan...

20-23 éves kismamák! Hogyan élitek meg a "túl korai, biztos felcsináltak" jelzőket? Csináltok közben tanfolyamot, egyetemet? Terveztétek a babát? Körülmények nektek is rendben vannak? Mik a terveitek baba után?

Figyelt kérdés
Jólenne sorstársakat találni :)
2016. nov. 22. 18:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
én 20 évesen szültem, soha, senki nem szólt be (nem becsúszott, egy évvel esküvő után jött). Eü szakközépben végeztem, a csecsemőgondozást tanító tanárnő védőnő volt korábban, együtt szültünk. Nagyon jólesett, hogy a játszótéren, ha tanácsot kértek tőle, mindig mondta, hogy elmondja a tankönyvet szívesen, de gyakorlati tanácsért hozzám jöjjenek, mert valamiért ösztönösen jól oldok meg mindent, nem problémázok, nem agyalom túl :) Szóval bizony idősebb anyuk jöttek is, és egy se bántott :)
2016. nov. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%
en 22 eves vagyok , meg nincs babam , de nagyon szeretnem mar , remelem hamarosan osszejon , amugy 3 eve ferjnel vagyok !! dolgozok jelenleg .... engem nem erdekelne ki mit mond ! az en anyukam is engem 19evesen szult , szoval en mar reg eltoltottem azt az idot !!!
2016. nov. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nagyon jok ezeket olvasni lanyok!!! Jo erzes hogy sokan vagytok igy es ezzel a velemennyel! En 20 eves vagyok, egy ev mulva lesz az eskuvom es onnantol szeretnenk probalkozni babaval. En is ugy gondolom hogy sokan itelkeznek ugy, hogy nem tudjak a hatteret. Erettsegi ota en is dolgozom, parom mar regebb ota. Tanulni majd szeretnek bongeszem is a tanfolyamokat illetve az egyetemeket de semmi olyat nem talaltam ami megfogna, majd tanulok ha talalok olyat akar baba mellet! Es en is olyan csaladbol szarmazok ahol 20-25 evesen szultek es meg tudom latogatni a 91 eves dedimet az idosek otthonaban :) feldobtatok az estemet es ment a zold kez mindenkinek! :)
2016. nov. 22. 21:29
 14/20 anonim ***** válasza:

Szia:) én 22 éves vagyok, két hónapja szültem és semmi negatívat nem tudok írni ezzel kapcsolatban. Mindenki maximálisan segítőkész és kedves volt,az orvosom (mondjuk magánrendelő volt), de a kórházban is a vérvételen,az ultrahangokon, a 4d-s babamozin és a bababoltokbanis mindenki nagyon kedves volt, semmi negatívat nem kaptam pedig még fiatalabbnak is nézek ki a koromnál. Egyedül a védőnő csodálkozott el amikor megtudta hogy még egyetemre járok, de amikor mondtam hogy a mióta vagyok együtt a párommal, meg hogy rendes állása van,van tartalékunk is akkor már itt sem számított a korom.

Persze rosszindulatú, ítélkező emberekbe bármikor belefuthatsz, de ezeket nem kell felvenni. Ha úgy érzed készen állsz rá,akkor hajrà és ne mások véleményére adj,azokat engedd el a füled mellett!

Nekünk nem volt tervezett a kislányom,felelőtlen voltam a tabival az egyik hónapban, de teljes szívemből tudom mondani hogy a legjobb dolog ami történhetett az életemben az hogy Ő létezik.

egy 8 és fél hetes kislány anyukája

2016. nov. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
20Évesen szültem rá 3napra lettem 21. Elég picike vékony alkatú nő vagyok, kislányom 7hós általában azthiszik a hugom és mikor leesik nekik hogy a lányom ledöbbenek. Aztán még van ugye hogy hogy vállalhattam hiszen még kiskoru vagyok biztos ja meg a biztos becsuszott illetve a nem volt túl korai kérdés. Általában mosolygok egyet és kész. Tavasszal kezdek tanfolyamot utána pedig vállalkozó szeretnék lenni. Jó babavárást-babázást! :)
2016. nov. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Gratulalok nektek es koszi :)
2016. nov. 23. 13:54
 17/20 anonim ***** válasza:
22 éves vagyok szerencsére nem kapok ilyen jelzőket. Januárban fogok szülni ( tervezett baba) és Júniusban Záróvizsgázom az Egyetemen. Csecsemő gondozó és Kisgyermeknevelő szakon. Szombaton leszek 34 hetes
2016. nov. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

22 éves vagyok, senki nem szólt meg. Én már dolgozom. Mostanra persze már táppénzen vagyok :) Szeptember óta házasok vagyunk a férjemmel (Ő 29 éves), igaz azt előbb terveztük, mint a babót! Külön lakunk már fél éve és előtte is együtt laktunk.

36 hkm

2016. nov. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

22 éves vagyok, de a magasságom és alkatom miatt 14-től még senki nem nézett többnek. Megszólni még senki nem szólt meg, de látom az emberek arcán, a döbbentséget, és undort. Férjemmel nyáron házasodtunk össze, de már közel 4 és fél éve együtt vagyunk. A babát terveztük, de "nem hittem benne" majd tavasszal bekerültem a kórházba 2 hónapra mivel hétvégére haza engedtek így valószínűleg akkor eshettem teherbe, de erre nem számítottam akkor. Amikor 2 hónapos terhes voltam akkor derült ki. Nagyon meg lepődtem nem is tudtam, hogy mi tévő legyek hiszen kórházban feküdtem. És közben az is kiderült, hogy lisztérzékeny vagyok. Eleinte én örültem is meg nem is, de a párom annyira örült neki és az anyukám is, hogy minden kételyem tova szállt. A kórházat azzal az indokkal elhagytam, hogy szeretnék a terhességemre figyelni, és a terápiát majd befejezem, ha lesz rá időm szülés után. Egyébként a férjem dolgozik, pont most veszünk meg egy szép kertes házat abban a faluban ahol az ő, és az én szüleim is laknak. Így segítségem lesz bőven.


33 hkm. :)

2016. nov. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
én 23 vagyok, 24 leszek mire megszületik. Semmi rossz tapasztalatom nincs csak 1: amikor előszőr mentem dokihoz, megkérdezte hogy tervezett baba volt e. Nem is lenne bunkó kérdés, de ahogy a doki feltette az volt. Bár nehezen indult a terhességem, mivel egy vetélés után fél évre jött össze, nem akartunk mondani senkinek semmit. aztán 6hetesen véreztem és a párom apukája vitt be, azóta tudják és nagyon örűlnek neki. (velük lakunk, mivel segítség kell nekik a nagy gazdaság miatt)
2016. dec. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!