Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek a hormonok miatt...

Szerintetek a hormonok miatt vagyok ennyire érzékeny?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem teljesen ide tartozik a kérdés, hanem inkább valami "emberi kapcsolatok", vagy "batárság" kategóriába, de kimondottan kismamák véleményére vagyok kíváncsi, hogy ha hasonló helyzetben vagytok ti is, akkor hogyan kezelitek? Jogosan vagyok csalódott, vagy a hormonok miatt őrültem meg?

Egy hete derült ki, hogy babát várok. A legjobb barátnőmnek azonnal elmondtam. Ujjongott a telefonban. Azóta viszont nem is beszélünk! Eddig szinte minden nap írtunk egymásnak FB-on, hogy mi újság, mindig beszélgetünk FB chat-en, de mióta elmondtam neki, hogy babát várok, azóta teljesen eltűnt. A hétvégén írtam neki, de egyáltalán nem baba témában, sőt! Azóta, hogy elmondtam neki, egyszer sem említettem a témát többet, ő pedig nem is kérdezte. Amit írtam, azt 1 napig nem is olvasta el, pedig többször is elérhető volt, posztokat kommentelt, stb, tehát látta, hogy írtam, de el sem olvasta. Végül írtam neki, hogy most akkor lapátra tett, mert babát várok és nekem innentől nem a szórakozásról szól az élet? Felhívott és mentegetőzött, hogy nem, csak nem volt jó passzban és azért nem reagált. Pedig ilyen még soha, de soha nem fordult elő. Most én magam alatt vagyok, mert még nincs szívhang és rettegek, hogy mi lesz. Folyton sírok és a férjem természetesen mellettem áll, vígasztal, nyugtat, hogy minden rendben lesz, de nekem annyira szükségem lenne a barátnőmre is, mert a félelmeimről a férjemnek nem merek sokat beszélni, nem akarom őt is paráztatni. Szükségem lenne a barátnőmre, de ő magasról szrik rám! Az imént felhívott, egy munkahelyi dolgát mesélte el, a végén pedig megkérdezte, hogy jól vagyok-e. Azt mondtam, hogy igen. Ezzel lezártuk a dolgot. Meg sem kérdezte, hogy voltam-e ultrahangon, nem is érdekli, hogy voltam-e orvosnál!

Eltúlzom, felfújom, vagy jogosan esik rosszul, hogy nem érdekli egyáltalán a dolog? Sírhatnékom van, annyira rosszul esik!

Veletek hogy van ez, mennyire áll melettetek a legkedvesebb barátnőtök?


2016. nov. 23. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni mi áll a háttérben. Lehet, hogy ő is szeretne babát csak nem jön össze vagy a párja nem szeretne még. Érthető, hogy neked rosszul esik persze a hormonok és az aggódás miatt normális, hogy érzékenyebb vagy most de próbálj egy kicsit háttérbe vonulni szerintem, jobbat szerintem nem tudsz tenni jelenleg. Ha hasonló oka van mint amit leirtam, akkor időre lehet szüksége.
2016. nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem terveznek most babát párjával. Nem is vágyik még rá. Minden ilyen gondolatát ismerem, mert a legutolsó, legjelentéktelenebb dolgokat is megosztjuk egymással.
2016. nov. 23. 15:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ugy erzi hogy ezzel elveszit ugymond. Kiesel a sorbol. Veled se lehet majd bandazni, eljarkalni stb..lehet fel kell dolgoznia meg ezt
2016. nov. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hormonális okból érzékenyebb vagy, mint minden kismama.

Szerintem hívd fel telefonon a barátnőd és beszélj meg vele egy csajos programot, pl. üljetek be együtt egy cukrászdába.

AZ, hogy sokáig nem olvasta el, amit írtál, nem jelent semmit, én is voltam úgy, hogy egy napon olyan sok ember írt rám, hogy nem is volt időm mindenkiét elolvasni. Ezért lesz az a legjobb, ha felhívod. Beszélgessetek mindenféléről, mint régen, ki hogy készül a Karácsonyra, vagy bármi másról..

2016. nov. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azert ne vedd ennyire zokon, hogy egy baratnod nem foglalkozik veled, ha tovabbra is igy fog viselkedni, akkor lehet, hogy nem is volt igazi baratnod sajnos... most a kisbabad a legfontosabb!

A gyermekeim szuletesevel mellolem is elpartolt par "baratno", kolleganok is erdeklodtek még egy ideig, aztan mar nem.

Ez sajnos ezzel jar.

Az erzekenyseg termeszetesen normalis, en az utolso hetekben mar egy akcio filmen is tudtam sirni.

2016. nov. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért neked sem kellett volna így "letámadnni": "Végül írtam neki, hogy most akkor lapátra tett, mert babát várok és nekem innentől nem a szórakozásról szól az élet?" Megvárhattad volna míg reagál. Ez a beszólásod kicsit fellengzősen hangzik, hogy neked most innentől sokkal fontosabb dolgaid lesznek mint az ő kis sza.ros bulizós élete. Ezek után örülj, hogy felhívott és még ő mentegetőzött. Ha megkérdezi hogy vagy és nem mondod el neki ,hogy mi van akkor mit vársz? El kellett volna mondanod mi bánt, aztán megvárni a reakcióját. Kicsit úgy érzem mintha te mondtál volna le már rögtön erről a barátságról. Szerintem eléggé eltúlzod de persze így látatlanban nem könnyű. Mindenesetre a legjobbakat kívánom nektek és boldog babavárást.
2016. nov. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!