Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes terhes vok éjjellente...

Diabloamstaff kérdése:

24 hetes terhes vok éjjellente rosszul alszom, sokszor felébredek pisilni, és ilyenkor éhes is vagyok. A múlt éjjel kétszer gordúlt elő hogy rosszúl lettem, melegem lett, és szédűltem, csengett a fülem. Ettem csokit, és jobb lett. Járt már így vki?

Figyelt kérdés
2016. nov. 24. 06:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és sokszor remeg a szemem,állando székrekedésem van,és eddig 15 kg ot híztam.
2016. nov. 24. 06:38
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Terhességi cukorbeteg lehetsz például.
2016. nov. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Lehet ez egy terhességi cukorbetegség jele.

Az orvos nem kért még ppg (étkezés utáni) cukorvizsgálatot, esetleg terheléses cukrot? A lábaid nem dagadnak? A vérnyomásod rendben van? A rosszullétek, a 15 kg hízás, előjelel lehet lábdagadással,emelkedettebb vérnyomással a pre-eclampsiának,ami életveszélyes lehet a mamára és a babára is. Mikor esedékes következő vizit? Ha soká,akkor ne várd meg,menj el hozzá és mondd el neki a panaszaidat!

2016. nov. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

En 25 hetes vagyok.

Éjjel lehetőleg ne egyél, még ha éhes is vagy. Szoktam én is éhesen kelni éjjel, de megállom, hogy nem eszek.

A fülzúgás nálam is van régóta, vérnyomás, vercukor rendben.

Egy-két hete nálam a szedülés jött elő, alig tudtam felkelni, kellett hozzá néhány perc üldögélés, hogy elmuljon.

Menj mindenképp dokihoz, és részletesen szamolj be a tunetekről.

Viszont életmód váltás sem ártana, ha negteheted. Napi séta a friss levegőn, kismama torna segít a vérkeringésr normálisan tartani, a vizesedést csökkenteni.

Utálom azokat, akik azzal kérkednek, hogy alig hiztak a terhesség alatt, és mindenkit lenéznek, aki meg igen. De 15 kg ennyi időben nagyon sok, hacsak nem voltál extra vékony. Ez is lehet tünet.

2016. nov. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
cukorterhelésre mikor mész. szerintem terheségi cukor lesz.
2016. nov. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem vizesedsz, ennyit nem szedhetsz fel. Vizsgaltasd ki magad!


Jobbulast!

2016. nov. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,de nem vizesedek,a cukrom jó,van mérőm,és rendszeresen mérem. Semmim sem dagad. A hízásról,anyu velem 30 kg ot hízott,az első kisfiammal én is ennyit. Alapból 50-55 kg vok. Gondoltam hátha más is járt így..
2016. nov. 25. 07:20
 8/10 anonim válasza:
Nem kötözködni akarok,de az éhgyomri vércukor nem mutatja ki a terhességi cukorbetegség kezdetét. Nem véletlenül szokták a terheseket elküldeni ppg-re vagy terheléses cukorvizsgálatra. Annyit megtehetsz otthon Te is,hogy mérsz egy éhgyomri cukrot,azátn megeszel 1 zsemlét 2dl tejjel. Ezután 2 órával ismét megméred a cukrodat. Ha ez az érték az éhgyomri értékkel megegyezik,vagy alatta van kicsivel,akkor nincs semmi baj. De ha emelkedett,akkor csináltatni kell egy terheléses cukrovizsgálatot,mert fennáll a rejtett cukorbetegség gyanúja. Egyébként 30 kg hízás nem természetes és a legtöbbször ez hívja fel a figyelmet a rejtett diabeteszre,aminek a terhességek számával nő az esélye.
2016. nov. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyebkent a kotelezo cukirterheles nem a 26. Heten van? Ott ugyis kiderul.
2016. nov. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
24 és 28 hét között kell menni cukor terhelésre.
2016. nov. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!