Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » 24 hetes terhes vagyok, és...

24 hetes terhes vagyok, és nagyon durván köhögök, főleg este/éjjel, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Végigszedtem egy doboz Augmentint, meg elszopogattam egy doboz valami torok-bogyót, de egyre rosszabb. A háziorvos meg sem vizsgált most másodjára, csak beutalt a fül-orr-gégészetre, ahová legkorábban kedden jutok el. Addig valami megoldást kellene találnom, mert olyan erős köhögő-görcseim vannak, hogy kihányom tőle a vacsorát, a férjem és a gyerek meg nem tudnak aludni tőlem.

Méz meg hársfatea, sós víz, ilyenek nem használnak, most Homeogene9-et szopogatok, de őszintén sok reményt nem fűzök hozzá. Ötlet?


2011. dec. 18. 00:00
 1/7 A kérdező kommentje:
Azért ebbe a kategóriáéba írtam, hátha van valakinek gyógyszermentes ötlete.
2011. dec. 18. 00:01
 2/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg méz,mézes-citromos tea,ágymeleg,dunszt,izzadás...más ötletem nincs...én ilyenkor hozom be az összességében többhónapos alvásdeficitemet is...
2011. dec. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mézzel óvatosan, nekem terhesség alatt kifejezetten megtiltotta a dokim a fogyasztását fertőzés veszély miatt.

Nálunk köhögéscsillapítónak a legjobban karamellás tea vált be.

Megolvasztod a cukrot, felöntöd vízzel és felforralod aztán bele lógatod a filtert, pár perc várakozás után ízesítheted citrommal. Legjobb csipkebogyó teával a C vitamin miatt, de bármilyen tea jó hozzá.

2011. dec. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csinálj hagymateát!3 kanál cukrot karamellizálj,öntsd fel 1 l vízzel tegyél bele egy nagy fej hagyma külső vörös héját,főzd pár percig és forrón idd meg!
2011. dec. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindhármótoknak.

A hagymateával már napok óta kacérkodom, de még nem vitt rá a lélek. Na majd most! C-vitamint tolom napi kb 2000 mg-nyit, mellé a terhesvitamin, valaminek csak használnia kell...

Az ágymeleg, pihenés és hasonlóak nem játszanak a másfél évesem miatt, aki újabban nappal sem alszik, tehát ott sem tudok elcsalni egy órás lustálkodást sajna.

2011. dec. 18. 20:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Bioparox sprét vegyél, az csak helyileg hat. Igyál sok teát, ha van Bioptron lámpád, az nagyon sokat segít. Ha nincsen, akkor sima infra lámpa is jó. A légcső környékét kell lámpázni. Patikában kapható köhögés elleni kenőcs. Gyerekeknek készült, de nagyon jó.Kamillás sós vizet párologtass.
2011. dec. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonlók voltak mostanság, valami vírus fertőzött meg, és asztmás is vagyok, a lándzsás útifű köptető, a fehérmályva gyomor és tüdőhurut esetén javallott, ugyanerre jó gyulladáscsökkentőnek a kamilla is. Amikor megfőzöd, be kell szívnia gőzét, aztán meginni, vagy lehet kifejezetten gőzölésre főzni. Nekem ezek úgyahogy használnak. Egyébként meg a tiszta levegőn végzett kardio sportok a tüdőt is megdolgoztatják, az is segít felköpni a lerakódást. Ha nem annyira súlyos hogy ágyban fekszel, mindenképp menj ki legalább sétálni, mert a fertőzött levegőben állandóan ki vagy téve a veszélynek. Ajánlok egy asztmavizsgálatot is, fújás és prick teszt, néha a stressz is kiváltja ezeket a hirtelen tüneteket, vagy egy betegség erősíti fel.


Táplálkozásodra figyelj oda, ne legyenek zsíros, fűszeres ételek benne, csak sóból kicsi. Tejtermékből zsírszegényt fogyassz, c vitamin és vitamnkeverékek kellenek.


Próbálj meg lenyugodni és a légzésed is csendes, lassú legyen, rövid beszívásokkal és hosszú kifújásokkal, ha a köhögési roham rádtör. De általában többször is elvégezheted ezt a légzőgyakorlatot, és nyújthatod a benn és kinntartási időt a légzések közt.

Amikor kevésnek érzed a levegőt, nyilván térj vissza a természetes légzéshez,vagy köhögj ha kell. Naponta többször szellőztessetek, de ne legyél kitéve huzatnak és hideg levegő beszívásának.


Portalanítás, penészirtás ajánlott, légkondiban szűrőcsere.


Egyelőre ennyi jutott eszembe.

2011. dec. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!