Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszten voltam...

Kombinált teszten voltam 1:6924 a kockázatbecslés,13+4hetes vagyok Nyaki redő 3.2mm kinek volt ilyen lesz gond szerintetek?

Figyelt kérdés
Minden normális nagyon jó eredmény jött ki vérvételre együtt de kicsit vastagabb a nyaki redő aggódom, bár nem kuldtek genetikára mondván minden jó csak ez magas kicsit
2016. nov. 29. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Sztem eleve az is gond, hogy már nem a 12-ik betöltött hetedben vagy. Emiatt is lehet véleményem szerint magasabba tarkóredő, de igazából, ha azt mondták, hogy ez jó, akkor fogadd el :) Nem hiszem, hogy fizetős keretek között ne küldenének tovább, ha lenne kockázatotok.

Emellett pedig azt is vedd figyelembe, ha a kis lurkó nagyon aktív akkor nagyon nehezen is tudják lemérni. Nekünk 4x kellett sétálni és tornázni, mire mindenét le tudták mérni. Már akkor is nagyon aktív baba volt, ami azóta is tart. Ők húzzák be a pontokat és lehetséges, hogy időnként pár tized mm-t tévednek, ami egy 10 cm-es magzatnál azért lehetséges. Nálunk a 12hetes uh-n volt a baba 9,8 cm CRL-el.

Gratulálok a babához!


Üdv,

38hkm

2016. nov. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is amiatt 3 fölötti a nyakiredő, mert már a 13. hét közepén vagy. Úgy tudom, 13+6 amikor a vizsgálat legkésőbb elvégezhető, de 12. hét körül a legideálisabb. Ha mondjuk pont 12 hetesen kerültél volna UH-ra, akkor bőven 3 alatti lett volna én úgy vélem. 11 nap nagyon sok ilyenkor, sokat nő ennyi idő alatt.
2016. nov. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én úgy menten 12het 5nap de a papíron az van hogy crl alapján 13het 4napos vagyok
2016. nov. 29. 14:43
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

szia, nekünk 3,6 mm volt a tarkóredő, véreredményeim rendben voltak, nekem ettől rosszabb arányszámok jöttek ki, egészséges kisfiam született :-)

voltam chorionbiopszián, rendben találtak mindent, utána kellett (volna) menni szív ultrahangra, mert a magasabb nyaki redő ilyen rendellenességre is utalhat, később jutottunk el, senki nem szólt akkor, szerencsére ott is minden rendben volt

ha nagyon nyugtalanít a helyzet, akkor bp-en az istenhegyi úton van egy központ, oda érdemes lehet elmenni, nagyon jó szakemberek vannak

engem mondjuk azonnal küldtek tovább genetikára, hogy legyen biopszia, megcsinálták, így voltam a legnyugodtabb, minden jót nektek! :-)

2016. nov. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a biztató szavakat, pénteken megyek a saját orvosomhoz és meglátjuk ő mit mond javasolja vagy nem a további vizsgálatokat..
2016. nov. 29. 15:37
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem is 13.het utan csinálták az ultrahangot 13+2 voltam. 1,7mm volt a tarkóredő. De tény,hogy a babával az is nő valamennyit.
2016. nov. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Teljesen jo idoben vizsgaltak a babadat es ez az ertek sem ijesztoen magas. Dokim szerint 3,5 felett erdemes kicsit jobban utanajarni a dolognak es ugye azt is tudjuk, hogy nem tevedhetetlen az uh-ot vegzo orvos sem. En 13+2 hetesen voltam, harom NT erteket mert a doki es a legvastagabbat irta a leletre, biztos, ami biztos (2,1). Ha minden mas rendben van, szerintem nincs okod az aggodalomra :-)
2016. nov. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azt mondta minden érték tökéletes a babánál orcsontja és szép,és a vérvételre is azt mondta ennél tökéletesebb nem is lehetne, azt mondta azért nem küld genetikára mert nem látja indokoltnak
2016. nov. 29. 18:07
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem 12.hetesen mértek 2,6-t, arányszám 1:238-hoz lett, a szabad hcgm volt egy kicsit magasabb, a papp-a jó volt, doki szerint a tarkóredő vitte ilyen rossz irányba az eredményt. Nekem amniot vagy boholybiopsziát javasoltak, majd 13+6 hetesen kaptam időpontot egy neves dokihoz, ő már csak 1,9 mm redőt mért, pedig ugye már jó pár nap eltelt a 2,6-os mérés után. Ő már nem javasolta az amniot, biopsziát, megcsináltattuk a prenat, mert az kockázatmentes, eredmény, egészséges kisfiú. :) most 18 hetes vagyok.

Szóval nekem katasztrofális volt az arányszám, legalábbis minket lesokkolt, persze lehetett volna rosszabb is, neked azért igen jó a szám. Esetleg a megnyugtatás végett menj még el egy jó ultrahangoshoz, nézzen rá a redő miatt egy másik szakember is, de szerintem ne idegeskedj.

Boldog babavárást :)

2016. nov. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Csak Azert Kerdeztem ra Mert Mondta Hogy 3mm-nek Kellene Lenni Maximun ,es Azert Is Aggodom Mert O elotte Megalt A Sziv A Babaimnal
2016. nov. 29. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!