Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki korábbi terhességében terhességi diabéteszes volt, a későbbi (ek) ben viszont már nem? Tettetek másodszorra valamit a megelőzésért vagy ez csak szerencse volt?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék még babát, de még egyszer végigizgulni a diabétesz miatt egy terhességet a lehetséges komplikációk miatt nem.... inzulinos voltam, sokat voltam kórházban, míg beállították, ez sem hiányzik. Kb. egy év múlva kezdenénk el próbálkozni. Arra gondoltam, hogy már most elkezdeném a 180 g-os diétát (szülés után képtelen voltam folytatni). Van értelme?
2016. nov. 29. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Az első terhessègem alatt volt diabèteszem, bár korántsem olyan súlyos eset, mint nálad. A másik két terhessègem alatt nyoma sem volt. Èn a helyedben a próbálkozástól, de legalább a pozitív teszttől elkezdenèm a diètát, bár talán még jobb lenne, ha megkèrdeznèd a nőgyógyászod.
2016. nov. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azóta nézték a cukrodat? Volt terhelésed? Én is inzulinos voltam, nincsenek kétségeim afelől, hogy megint az lennék. Azóta napi gyógyszerem is van. Megint csak úgy derült ki, hogy gond van, hogy magamnak nézegettem itthon. Te szoktad nézni?
2016. nov. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én csak 160g-os ch diétás voltam az első terhességemnél szerencsére nem inzulinos. Amikor megtudtam, hogy babát várok megint tudatosabban kezdtem ismét étkezni és jobban odafigyeltem a ch bevitelre. Szerencsére nem is lettem terhességi cukros.
2016. nov. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a helyzet, hogy mivel nekem még inzulinnal is nagyon nehéz volt kordában tartani a cukromat, és az inzulint végig folyamatosan emelni kellett, olyan szigorú diétát tartottam (ami másnak még belefért a diétába, az nekem többnyire nem, még a vízben főtt zabkorpától is az egekbe szaladt a cukrom 16 egység inzulin után is ), hogy a szülés után nem bírtam tovább tartani, óriási CH-éhségem volt, talán a szoptatás is hozzájárult ehhez. Igen, nézegetem magamnak itthon, minden rendben, de nekem sincs kétségem afelől, hogy a terhességgel járó hormonváltozások megint kihoznák, ha nem teszek ellene semmit, persze lehet, hogy akkor is. 1 kg súlyfeleslegem van, attól mindenképpen meg akarok szabadulni ez alatt az egy év alatt. a válaszokból azért azt szűrtem le, hogy esetleg lehet esélyem, ha tudatosan készülök....
2016. nov. 30. 09:48
 5/7 A kérdező kommentje:
:):):) Bárcsak 1 kg súlyfeleslegem lenne, sajnos 12 van, elírtam:)
2016. nov. 30. 09:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Nalam is csak dieta kellett,a kov. Terhesseg elejen el is kezdtem rogton figyelni,bar azert neha lazultam...ugyanúgy elojott. De szerintem dokid okosabbat tud majd mondani:)
2016. nov. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első terhességemnél engem is diétára fogtak. Most tartottam hogy ismét ez lesz mert akkor nem kívántam az édeset most viszont nagyon is. Ennek ellenére most tökéletes volt a cukrom.

Ártani nem ártasz vele az tuti,ha tudatosan étkezel, de ha gyermeket, szerintem ez miatt ne hezitálj! Kívánom hogy könnyebb legyen majd neked ez a terhesség.

2016. nov. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!