Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai terhesség esetén a...

Korai terhesség esetén a magas vérnyomás okozhat gondot?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Ma reggel voltam vérvételen, és mértek vérnyomást, sajnos rohantam, mert fennakadás volt a villamosnál, így mondhatni lihegve kerültem a székbe. 140/120 lett a vérnyomásom, ami ijesztően magas, de nem tudom alapesetben rohanás nélkül jó e. Sokat szédülök és émelygek de csak két napja, én ezt a terhességnek tudtam be, holnap leszek 6 hetes. Ma szerzek vérnyomásmérőt és méregetem otthon meg munkahelyen.


Orvoshoz első uh-ra szerdán megyek akkor megbeszélem az orvosommal.


Ha magas lesz többször is otthon, érdemes szerdánál hamarabb akár háziorvoshoz elmenni vele? Vagy szerdáig még türelmes lehetek?

Esetleg, ha otthon egész hétvégén jó eredményeim lesznek akkor megnyugodhatok?


Nagyon várjuk már a kis csodánkat, így 7 év után és egy vetéléssel nagyon aggódom :S :(


Előre is köszönöm a tapasztalatokat, és tanácsokat.



2016. dec. 2. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor magas a vérnyomás, ha 6 órás különbséggel 2x is magasat mérsz, szerintem nem lesz gond de érdemes megmérni, foglalkozni vele.
2016. dec. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, ezt nem tudtam :) Mindenképp foglalkozok akkor vele, nehogy baj legyen.
2016. dec. 2. 09:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha csak most lett magas és otthon,nyugalmi állapotban alacsonyat mérsz akkor nem kell a háziorvos!

De ha két napig magas lesz akkor azért jobb ha megemlíted neki!

Nekem a terhességem előtt is magas volt ( nyugalmi állapotban 130/90,az elsővel toxikémiás lettem)!

A mostani terhességemnél az elejétől mérnem kell otthon kétszer és felírni a vérnyomás naplóba!

36. hétben járok és nagyon szépen szinten tudtam tartani eddig,egy hete kellett gyógyszert íratnom mert egy kicsit megugrott,de azóta ismét visszaállt 129/72 körülire!

2016. dec. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, úgy tűnik csak a reggeli rohanás miatt volt magas. Este már 121/83/99 volt, reggel 104/79/77 most délután pedig 125/81/77


Így talán nem kell aggódnom, de szorgalmasan mérek és beszélek az orvossal :)

2016. dec. 3. 12:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs itt semmi baj,nyugi! Nagyon jó értékeket mértél! :)

Ha mész orvoshoz megemlítheted neki,de szerintem amíg nem megy tartósan 140 fölé addig nem kell vele nagyon foglalkozni!

Boldog Babavárást! :)

2016. dec. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. dec. 3. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!