Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fájhat a magzatnak? Lehet vmi...

Fájhat a magzatnak? Lehet vmi baja?

Figyelt kérdés
32 hetes kismama vagyok. Bármennyire próbálom óvni a pocakomat, sajnos heti szinten előfordul, hogy a 21 hónapos kislányom (nagyon hirtelen, temperamentumos, egy igazi kis buldózer) váratlanul odavágódik a hasamhoz, vagy a fenekével, vagy a fejével... Ma délelőtt apukával elmentek vásárolni, addig én a kanapén elaludtam. Arra ébredtem, hogy telibe rádobta magát a hasamra. Sokszor beszélej neki erről, hogy legyen finom, mert ott van a kistestvére, aki egy törékeny kisbaba, de mindig elfelejti.. Nagyon el vagyok keseredve és félek. Eddig az orvosi vizsgálatok semmi rendellenességet nem mutattak szerencsére. Lehet mégis ebből probléma?
2016. dec. 2. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem hinném, hogy ettől lenne baja. Elég jól védve van és a magzatvíz is valamennyire elvezeti a rezgéseket stb.

Az ártana neki max, ha valaki tényleg jó erősen hasba rúgna vagy ilyesmi.


Egy 21 hónapos gyereknek nincs akkora fizikai ereje, hogy bármiben kárt tegyen(kivéve ha magasról eldob egy poharat pl)

2016. dec. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Biztos nem esik jól neki, próbáld meg magyarázni a lányodnak hogy nem tesz jót ezzel. Vigyázzon a kicsire
2016. dec. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
A bababan igy nem lehet kar maxium megreped a burok vagy mehlepenylevalas stb.. tehat nem kozvetlenul erne kar hanem kozvetetten. De ahhoz mar tenyleg nagyobb utes kene. Persze a baj barmikor megtortenhet.
2016. dec. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a picinek nem lehet ettől baja, nem hinném, hogy fájna neki, bár ezt senki nem tudhatja, hogy mit érez egy magzat. De a férjed miért nem tudja úgy hazahozni a kislányt, hogy vigyázzon erre, hogy ne ugráljon a lányod a hasadon?
2016. dec. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
való igaz ahogy írták, a magzatburok repedhet meg. nekem macska ugrott a hasamra erővel, onnanstól szivárgott a magzatvíz, de hál ég, kihúztuk még sokáig, csak így nagyobb lett a feszálló fertőzéveszély, így benn is kellett maradunk szülés után, a gyermek antibiotikum infúziót kapott
2016. dec. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*de szóval nekem nagy fájdalom volt, szóval ha bármi bajod esne, abból tudhatod, hogy fáj e, a fájdalom lassan szűnik e, stb
2016. dec. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 éves a gyereked, és ennyit nem ért meg, hogy ne ugráljon a hasadra?

Unokatesóméknálá is ennyi a korkülönbség, és a nagyobbnak elég volt egyszer elmagyarázni, tudta, hogy a has most tabu, csak simogatni szabad.

2016. dec. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó, de érti, ezeket nem akarattal csinálja, csak az öröme hevében elfelejti, h van ott egy kisbaba. A férjem lassabban ért be az ajtón a csomagokat cipelve mint a kislányom, más esetben ő is oda szokott figyelni, hogy ne érjen a hasamhoz a gyerekünk. Jól vagyok azóta, a pici mocorog bent, remélem sikerül kibekkelni ezt a maradék 8 hetet.
2016. dec. 3. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!