Hany hetes vagyok?

Figyelt kérdés
biztos van ra magyarazat de nem igazan ertem... ne kovezzetek meg csak egy kerdes... oktober 10.en mensiztem utoljara... november 9.en csinaltam tesztet ami pozitiv lett. ma a dokim aztmondta 7hetes vagyok es november 8.an estem teherbe.hogy lehet ez ha a parommal nem szeretkeztunk csak 23.an aztan ket hetet nem volt itthon...?! es nem... nem voltam massal! koszonom annak aki ertelmes valaszt ad

2016. dec. 6. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamit félreértettél, mindig utolsó menstruációtól számolják. Szóval október 10. Ezek után egy kalkulátorba te is be tudod pötyögni. Gratulálok egyébként :)
2016. dec. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenhogyan 8 hetes kellene legyél mensi szerint és az aktus időpontja szerint is. De ettől foganhatott később a spermiumok eléldegélnek odabent. Én 6 hetes voltam az első ultrahangon (mensi szerint 7 kellett volna legyek) aztán a következő ultrahangra a kicsi "behozott" 4 napot. Szóval ne kattogj ezen,a lényeg hogy minden rendben van. Aztán úgyis a 12.heti ultrahang alapján számolnak (legalábbis nálam így volt) e szerint adták meg a szülés várható időpontját. Boldig babavárást!22hkm
2016. dec. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt az ultrahang sem tud napra pontos adatokat adni, másrészt a megtermékenyülés nem az aktus napján történik. Mikor a spermium bejut a hüvelybe még vándorol a petevezető felé, ott várhat akár napokat is mire kilökődik egy érett petesejt, amit megtermékenyít, majd a petesejt visszavándorol a méhbe, ahol beágyazódik. Ez az egész sztori nagyjából 1-2 hétig tart, az aktustól számolva. Miutan sikeresen beagyazodott megkezdodik a hcg hormon, azaz terhessegi hormon termelese, amit a tesztek pár nappal azutàn képesek kimutatni, hogy elkezdodott a termelesuk. Az egesz nincs pontosan meghatározva, van akineke kevesebb ideig tarta a vándorlás vissza a méhbe, van akinek több, ezek általánosítások, statisztikai adatok.
2016. dec. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Okt. 10. az utolsó mensturáció első napja? Mert akkor az az 1. hét 1. napja. Ki tudod számolni innen. Amikor nem jött meg, már 4 hetes voltál.
2016. dec. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A petérés sem mindig közèpidőben van, van hogy később napokkal, akár 2 héttel is a szokott időpontnál. Nem vagyunk mi óramű pontosságú gépek :) ki így, ki úgy.
2016. dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek a valaszt. az utolso mensi elso napjatol szamoltam csak ma megzavartak :) koszonom megegyszer!
2016. dec. 6. 16:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogy eshettêl november 8.-án teherbe ha 9.-én lett pozitív a teszted? Miért ne figanhatott volna a 23-dikai együttlétből?

Am kb 8 hetes lehetsz.

2016. dec. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem feltetlenul szamolnak az utolso menstruacio idopontjaval, ha tul nagy az elteres az ultrahangos eredmenyekhez kepest. Mensi alapjan a kerdezo ma 8+1 hetes, ultrahang alapjan 7 hetes. Ez 8 nap elteres, ez eleg sok ahhoz, hogy az ultrahangot vegyek inkabb alapul. 8 nap sokat szamit ha koraszulesrol vagy tulhordasrol, esetleg szulesinditasrol van szo.

23an voltatok egyutt, de nem feltetlenul fogant aznap a baba. Viszonylag sokaig eletkepesek a spermiumok, napokkal kesobb is tortenhetett a megtermekenyules. 23ai egyuttlettel eppen meg belefer ha ma 7 hetesnek mondott.

Azt viszont en sem tudom mire velni, hogy november 8an estel teherbe. Akkor kb 6 hetes terhesnek kellene lenned. Ami viszont mar biztosan osszeegyeztethetetlen a 23ai egyuttlettel.

Ha engem kerdezel, mint laikus, en azt mondom, hogy ne foglalkozz a teherbeeses datumaval. Ha minden rendben volt ma az ultrahangon, volt embrio meg szivhang meg minden normalis volt, akkor 7 hetes vagy es kesz.

2016. dec. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!