Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány kg hizás egészséges az...

Hány kg hizás egészséges az első négy hónapban?

Figyelt kérdés

2016. dec. 5. 11:36
1 2
 1/15 Andizsuzsi ***** válasza:
12%
Semennyi. Hízás az egész terhesség alatt nem egészséges. Az első trimeszterben 1-3 kg súlygyarapodás elfogadható.
2016. dec. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
0 kg. Ilyenkor még semmi ok a súlygyarapodásra.
2016. dec. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Nekem a 7 kg is teljesen elfogadható és egészséges volt, pedig normál súlyról indultam. 63-ról lett a végére majdnem 80, szülés után két hónappal 61 mindkét terhességnél.
2016. dec. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ilyenkor még nem nyom súlyt a méh, mell, a megnövekedett vérmennyiség?

Ml

2016. dec. 5. 12:26
 5/15 anonim ***** válasza:
24%
20. Hétig nem indokolt a hízás... Én 35 hetes vagyok eddig 2 kg híztam...
2016. dec. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%
Nincs semmi súlya ezeknek. Pedig nekem is 2 kosár méretet nőttek a melleim 25 hetes elmúltam mikor 1 kg híztam...
2016. dec. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

4 honap az kb a 18. het akkor? Szerintem 18 hetes terhesen siman indokolt lehet 2-3 kilo. Ebben benne van a baba sulya, a magzatviz, a placenta, a megnovekedett mellek, es a megnovekedett vermennyiseg sulya is. Laikus vagyok egyebkent, de en tenyleg ugy gondolom hogy ez megvan 2 kilo siman. Es akkor ez meg csak az a suly, ami indokolt. Ettol fuggetlenul ennel tobbet is lehet hizni. Vagy kevesebbet. Eleg nagy intervallum lehet egeszseges. Sok dologtol fugg azert.

Az 5os valaszolo pl nagyon cuki, hogy mindenhova odabiggyeszti, hogy o meg csak 2 kilot hizott 35 hetesen, de azzal nem dicsekszik, hogy amugy 30 kilo felesleg minimum van rajta. Szoval kerdezo, fontos hogy milyen testalkatrol indul az ember. Meg terhessegenkent is eltero egyebkent. Az elso terhessegemmel 18. heten kb +4 kilonal tartottam, a masodik terhessegemmel meg -6 kilonal. Mindkettore azt mondtak, hogy rendben van.

2016. dec. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

[link]


én ezt a kalkulátort használom.


az első 4 hónapban kb. 3-4kg-ot híztam.

2016. dec. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Eszerint amit küldték linket 0 vagyok alultaplált.
2016. dec. 5. 13:49
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Az első 3 hónapban tényleg nincs semmi ok a súlygyarapodásra. Utána a 18-20 hétig kb. 1-2 kg.

Ennyire az elején még nem nyom sokat a baba, megnövekedett vérmennyiség meg a többi. Még minden arányosan kevéske. A mell meg csak látszólag nagy meg nehéz, ha a többletsúlyát nézzük, az elhanyagolható.

Megnéztem a belinkelt táblázatot, és 2 terhesség után abszolút nem értek egyet vele. Pont annyit híztam, mint amit a minimum! oszlopban írt nekem, és kb. a fele jött le a szüléssel, a többi felesleg volt.

Arra figyelj, hogy a végére kb. 6-8 kg ami a baba meg tartozékok, ha vizesedsz, akkor lehet több.

2016. dec. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!