Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tapadt ki az amnion...

Nem tapadt ki az amnion szalag. Tehetek valamit? Van valaki akinél történt hasonló?

Figyelt kérdés
22.hetes kismama vagyok és a 16. Hétben az orvos talált egy amnion szalagot. A 20 heted genetikai uhn még mindig ott volt, ráadásul a baba fejénél. Nagyon megijedtem mikor mondta az orvos hogy még mindig ott van. Eddig nem fogadtam orvost mert úgy gondoltam hogy felesleges, de most nagyon elgondolkodtam hogy kellene. Több esély van rá hogy nem lesz semmi gond ha saját orvoshoz járok? Ha valami baj lesz, betudnak avatkozni vagy csak nézik ahogyan megtörténik a baj? Nagyon aggódom a kislányom miatt. Nagyon kis mozgékony és eleven. Nagyon remélem hogy nem fog belegabalyodni és egészségesen fog megszületni. Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

2016. dec. 12. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:

A problémáról nem tudok írni, mert nem ismerem.

Viszont, szerintem érdemes lenne orvost fogadnod. Az én terhessegem is problémás több szempontból is. Így én nyugodtabb vagyok, hogy van egy orvosom, aki ismeri az egész kórtöeténetet, akihez bármikor fordulhatok, ha baj van.

Most is pl meg tudnád vele beszélni a lehetőségeket, a teendőket.

2016. dec. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia! Mekkora a szalag? Nálunk is láttak amnion szalagot. A 22. héten látta meg a szonográfus. Nálunk a méh melső és hátsó fala között húzódott. 14 mm-es volt. Szerinte ilyen korú babánál egy ekkora szalag nem okozhatott volna problémát. A 30. héten már nem látták. Nálunk viszont nem a fejnél volt. A szonográfus és az orvos is azt mondta, hogy nem lehet mit tenni, de ha az nyugtatott volna meg, akkor max jarhattam volna sűrűbben uh-ra. Nem törvényszerű, hogy bajt okoz, mert vissza tapadhat és a baba is elszakithatja. De ha uh-on látják azt fel kell tüntetni a vizsgálati lapon és közölni kell a kismamával. Nekem nem volt fogadott orvosom. De nem vagyok az orvos választás ellen. Ha megnyugtatóbb neked, akkor mindenképpen válassz egyet! Remélem, minden rendben lesz! Szurkolok!
2016. dec. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Méretet nem mondott az orvos, de tájékoztatott róla, képet is csinált amit hozzátűzött a lelethez. Azt mondta hogy sajnos nem tudnak vele mit tenni mivel a baba mellett van. Nem fognak hozzányúlni, maximum figyelik. Egyenlőre nem okozott bajt, de sajnos ez bármikor megváltozhat. Az orvosválasztással kapcsolatban pedig kettős érzéseim vannak.

2016. dec. 12. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!