Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Meniscus sérülés vagy szalag...

Meniscus sérülés vagy szalag probléma? Valakinek volt hasonló?

Figyelt kérdés

Időközönként (sajnos már egyre gyakrabban) szúró fájdalmat érzek a térdemben. Van h ha kiroppantom akkor elmúlik de van, hogy úgy sem. Ki tudom nyújtani teljesen ill be is tudom hajlítani, de közbe szúr és olyan mintha túl nagy lenne a nyomás a térdízületemben. Valaki tudja esetleg, hogy ez miért lehet?

Nem volt az elmúlt pár évemben semmilyen sérülésem, ellenben anno versenyszinten kézilabdáztam ami ugye nem kímélte a térdem sem.



2014. ápr. 19. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Pihentetni kellene, jegelni (fagyasztott borsó), borogatni, krémekkel kenegetni, illetve éjszakai pakolást tenni rá. (min. 1 hét)

Utána fokozatos terhelés (LASSÚ!). A térdrögzítő is ajánlott.

Ha továbbra is fennállnak a tünetek el kellene menni egy szakértőhöz.

A leírtak alapján több betegség is lehet, például:

bursitis, ostheoarthritis, meniscus

Ha be is van dagadva akkor meglehet hogy az savós ízületi ömleny, ebben az esetben mihamarabb dokihoz kell menni.

Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj üzenetet! + Arra szeretnélek kérni, hogy a tüneteidet is írd már le! Köszönöm!

2014. ápr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kika26 ***** válasza:
Szia, nekem volt mind2.. erősítsd meg a combizmodat az sokat segít:). /L
2014. ápr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez bizony meniscus sérülés lesz. Nekem is hasonló tüneteim voltak, 1 hónapja műtöttek...

A combizom erősítés tényleg nagyon sokat használ, a műtét pedig legtöbbször inkább csak árt!

Fontos a jegelés is, de figyelj, hogy ne hűtsd túl, mert megfázhat az izület.

2014. ápr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!