Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen problémák lehetnek...

Milyen problémák lehetnek várandósság, és szülés alatt, ha az anya koraszülött? Részletek lent.

Figyelt kérdés

8. hónapban született, és ezért a szíve nem fejlődött ki teljesen, amiért fáradékonyabb, (ő maga is soványkább).

Milyen problémák lehetnek várandósság, és szülés alatt? Mire számíthat emiatt? Mennyire veszélyes "vállalkozás"?



2016. dec. 14. 08:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ezt elsősorban kardiológus szakorvosnak kell megmondania a keringés jelenlegi állapota alapján. Ha babát terveztek, beszélj a háziorvosoddal, ő is fog tudni konkrétabbat mondani, plusz ad beutalót a kardiológiára.
2016. dec. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%
Talan ezt nem a Gyakorikerdeseken kellene kerdezgetni, ahol unatkozo tinik, 5-os ikreket varok, es 17 eves gyogyszer mellett teherbe esettek irogatnak.
2016. dec. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én a 8. hónapban születtem sürgősségi császárral. Akkor még hosszába vágták anyukámat. Utána begyulladt a sebe, elfertőződött. Ki kellett venni a méhét. 2 hónapos voltam, mikor tüdőembóliát kapott. De mindketten élünk és virulunk.

A fiam pont kiírt napon született, császárral (farfekvés, lábtartás és vízbe kakilás miatt). A lányom a császáros előzmény miatt szintén császárral született kiírt dátum előtt 1 héttel. A terhességeim alatt semmi bajom nem volt, több energiám volt, mint nem terhesen. A fiam pénteken született, szerdán még sziklakertet építettem. A lányommal 36. hétig bicajoztam.

2016. dec. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#3 Jó olvasni, hogy jól vannak. Gratulálok!

Megkérdezném még, hogy annak milyen egészségügyi következménye volt, hogy ön koraszülött volt?


#2 (1) Talán csak kiválogatom az ilyen vélemények közül valahogy :) . Egyelőre nem áll módomban orvost kérdezni erről, mert nem annyira közeli az illető, de ez mellékes.

2016. dec. 14. 09:55
 5/16 anonim ***** válasza:
Én is 8 hónapra születtem, minden komplikáció nélkül, semmi maradandó gondom nem volt a korasuülöttség miatt, mindenem ki volt fejlödve! Az én gyerekeim,(fiam is lányom is) korababa,34 hétre jöttek 4 év különbséggel, semmi gond nem volt egyikőjükkel sem, egészségesek mint a makk, sosem betegek! 6és fél,2és fél évesek! :) Most várom a harmadikat, vele már rendszeresen szurit kapok, hogy min 36 hétig bent legyen!
2016. dec. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ami kimaradt, hogy mivel neki a szívével vannak gondok, így egy kardiológust kéne megkérdezni!
2016. dec. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Tény, hogy a kardiológus tud komolyabbat mondani.


Akiről én beszélek nem biológiai okokból született korán, hanem azért, mert az édesanyja megerőltette magát, és beindult a szülés.

2016. dec. 14. 10:11
 8/16 anonim ***** válasza:
Én is 34. hétre születtem kemény 2300 grammal, kutya bajom, a kisfiam 41. hétre 3750-el, szóval egyáltalán nem befolyásol semmit. Valószínűleg ott császár lesz, mert, ha rendetlenkedik a szíve, akkor nem fognak kockáztatni.. De terhesség alatt kétlem, h bármi gond lehetne.. :)
2016. dec. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"8. hónapban született, és ezért a szíve nem fejlődött ki teljesen"


Ez így nem igaz szerintem, a 8. hónapban születés nem kifejezetten koraszülés, biztos, hogy nem ettől szívbeteg az illető. 36-37. héttől már nem koraszülött a baba, ha ennél pár héttel előbb érkezik, azaz a "nyolcadik" hónapban, attól nem lesz baja a szívének. Lehet szívbeteg persze, de szerintem akkor is az lett volna, ha időre születik.


A terhesség plusz teher a szívnek, több vért kell keringetni, vérrel ellátni egy új szervet, a placentát. A kismamáknak emiatt gyorsabb a pulzusa, sokszor 100 fölötti, ami normális ilyenkor. Azt, hogy ezt mennyire fogja bírni, szakorvos tudja megjósolni friss vizsgálat alapján.


A szülés már nem probléma, ha a terhességet végigvitte, egyszerűen programozott császárral szül, ha szükséges.

2016. dec. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9 Na ez érdekes információ. Így mondta, hogy azért van, és még van, hogy könnyebben megbetegedik. Még megérdeklődöm tőle akkor, hogy hogy is van pontosabban.

De tudom, hogy inkubátorban volt, és akkora volt, mint egy literes üveg, mikor született. Lépcsőzéstől nagyon hamar fárad, fut, sportol rendszeresen, és szex közben abszolút nem vevődik észre túlzott fáradás.

2016. dec. 14. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!