Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesseg alatti mely depressz...

Terhesseg alatti mely depressziot hogyan lehet atveszelni?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap ott tartottam, hogy bemegyek a korhazba, elvagom a torkom. A hasam jo nagy, 34 hetes varandos vagyok, meg tudjak menteni a babat. A ferjem nem kapott vizumot, nagyon sok papirugyet inteztem az elmult honapokban. Ma 34 hetes vagyok es meg mindig ott tart, hogy nincs beadva a vizumkerelem. Nem a nagykovetsegre kell mennie hanem egy kirendelt irodaba, akik mar egyszer meg az utlevelet is elhagytak. Ugy erzem koraszulott lesz a baba, eletemben nem stresszeltem es sirtam ennyit, mint a varandossagom alatt. Ma egesz nap az agy sarkaban kuporogtam es sirtam. Remenyvesztett vagyok es mar nem birom....

2016. okt. 19. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Nincs senki, aki jol megrazna?! Megerdemelned!
2016. okt. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Az anyai depresszió árt a babának, mind a terhesség alatt, mind csecsemőkorban!

A terhesség alatti depresszió direkt biológiai módon is befolyásolja a magzat fejlődését, míg a születés után ez már nincs jelen, de az anya rossz érzelmi állapota negatív hatású a baba korai fejlődésére.


Szóval mielőbb jobb lenne ha látna egy orvos, pszichológus, mert az nem normális, hogy ilyen gondolataid vannak, és jobb segítséget kérni. Mindenkinek vannak gondjaik, és terhesség alatt a hormomoknak köszönhetően érzekenyebben is érinthetnek a dolgok. Próbáld meg valakivel megbeszélni/kibeszélni a gondokat, barátnőnek, szülőknek, az is segíthet, és nyugalom, nem szabad sírni sem, ezeket mind mind érzi a baba.

2016. okt. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj pszichologushoz. Nem bantaskent. Ezt kezelni kell, nem fog elmulni magatol.
2016. okt. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld összeszedni magad és kérj segítséget (pszichológus...).

Most a gyerek legyen az első, az ő egészsége, léte, boldogsága az első, nem az, hogy a párod nem kapja meg a vízumot és te ettől nagyon szarul érzed magad.

Nyugodj meg, az ő/ti helyzetetek is megoldódik majd.

2016. okt. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus se nagyon tud ezzel mit kezdeni. Sajnos tapasztalatból mondom. Ami nekem segített, az a sok séta, csavargás, társaság, zene hallgatás. Minél többet legyél társaságban!
2016. okt. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem logikus az, amit akarsz. A vízumot MOST nem kapta meg, de később meg fogja. Ha viszont te megölöd magad, akkor egy életre tönkre teszed őt is és a gyereked is csak azért, mert a vízumot nem MOST kapta meg, hanem majd KÉSŐBB.


Hol éltek? Ő honnan jönne? Mesélj kicsit.

2016. okt. 20. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérhetsz segitséget. Ha nem akarsz akko a cikk végén felsorolt vitaminokat, ásványi anyagokat kezdd el szedni még ma.


[link]

2016. okt. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

En a gyerek apja miatt voltam ilyen allapotban.

Szo nelkul osszepakolt es lelepett.

Volt par huzos honapom.egyedul a ket naggyal es a pocaklakoval.volt hogy szo szerint tomboltam,tortem/zuztam,orditottam.

Mert kozben hulyitett,hogy persze egyutt vagyunk,csak kis szunet kell neki.

27hetesen korhazba kerultem fenyegeto koraszulessel.akkor kaptam eszbe.eszrevettem a sok segito embert korulottem(szuleim,barataim)

Szerencsere baba maradt a pocakban,szuleimhez koltoztunk es csak a gyerekekre koncentraltam.

Mindig volt velem valaki az elso hetekben,hogy ne legyek egyedul es ne tudjak ujra befordulni.

Mara mar 7hos a pici.osszeszedtem magam.szerencsere semmi baja nem lett.apuka most kepeszt erte,de mar nem erdekel.

Kitartas,probalj meg nem egyedul lenni.elterelni a figyelmed.

Minden megoldodik.

2016. okt. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem logikus, amit írsz, Alias-szal értek egyet, csak ismételni tudnám, amit leírt.

Viszont tudom, hogy nagyon rossz a depresszió és valóban kezelni kellene. De tényleg, honnan jönne/menne a férjed, miért ilyen nagy gond ez? A közeledben nincs senki, aki a baba körül tudna segíteni majd? Védőnő?

De tényleg, számomra isfura az elgonodlás... a férjed most nem tud menni, mert nincs vízum. Ha soha többé nem látnád, akkor oké, megértem, hogy rosszul éreznéd magad, de ez úgy veszem ki a szavaidból, hogy nem állandó.

2016. okt. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!