Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megrovidult es nyitott kulso...

Megrovidult es nyitott kulso mehszajjal barmikor beindulhat a szules?

Figyelt kérdés
36hetes kismama vagyok. A belso mehszajam zart. Kb egy hete miutan osszebujtunk a ferjemmel tavozott a nyakcsapom (nyakdugo). Ezt az orvosom meg is erositette, es azt mondta,h a kulso mehszajam mar nyitott,de nem mondott semmi mast,csak h ezen mar ne aggodjak. Akkor csinalhatok ugyanugy mindent? Szeretnek hamarabb szulni, de meg 1-2 hetet bent maradhatna a babocam..

#szülés #terhesség #nyitott mehszaj
2016. dec. 14. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:

A méhnyak rövidül meg nem a méhszàj.


Semmit nem jelent kb ha nyitva van a külső méhszàj. Ha a méhnyak megrövidült esetleg jelenthet közelgő szülést is, de ez lehet napok de akàr hetek kérdése is. Persze attól függ,hogy mennyire rövidült meg.


Nekem a 20pàradik héttől nyitva volt a külső, középső méhszàj 1 ujjnyira, 28.héttől2 ujjnyira. 38.héten szültem.

De van aki teljesen zàrva megy szülni mégis hamar megvan a baba. És olyan is van hogy 2-3 ujjnyival megy szülni,de nem tàgul tovàbb. Ezt sosem lehet előre tudni.

2016. dec. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Miért akarsz hamarabb szülni? Csak türelem, mindennek eljön az ideje. A babának úgy a legjobb, ha 40 hétig odabent fejlődhet. A nyíló méhszáj még semmit nem jelent, akár 41. hétre is szülhetsz.
2016. dec. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!