Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mi segített székrekedés...

Nektek mi segített székrekedés ellen? 30 hkm

Figyelt kérdés
Elkellett kezdenem szedni 2x1 vastablettát, mert kiderült, hogy vérszegény lettem. Viszont mióta azt szedem 2-3 naponta tudok wc-re menni. Ráadásul már egy ujjnyira nyitva van a méhszájam, úgyhogy mondták, hogy ne erőlködjek. Védőnő mondta 2 napja, hogy szedjek akkor csak napi 1 vasat meg szedjek céklatablettát, és sok paradicsom, barack, bár ezeket eddig is ettem.

2016. szept. 6. 11:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Sajnos vasárnap óta így se tudtam még wcre menni és nem is érzem, hogy kellene
2016. szept. 6. 11:42
 2/14 anonim ***** válasza:

Korpatabletta, joghurt, kefír, zöldség, gyümölcs, sok víz, és reggel egy gyenge kávé.

Minden gond megoldódott. ;)

2016. szept. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem a tejeskávé mindig segít reggel éh gyomorra.


22+2 hkm

2016. szept. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem csak a termèszetes vaskèszítmèny segített, ehettem bámit...

A barátnőm vette bioboltban, de vègül meg sem bontotta.

2016. szept. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
rostok
2016. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Csak a beöntés.

Én terhesség nélkül is székrekedéses vagyok, és minden terhességem alatt probléma ez.

Vettünk gyógyszertárban egy beöntő pumpát, és a férjem megcsinálja, majdnem naponta (forralt kamillateát szoktunk lehűteni, de sima vízzel is lehet tea nélkül.


Én 3-4 napig sem érzek sokszor ingert, talán hányingert, mert már felfelé nyomódnak a gázok meg minden, de ennyit nem szoktunk várni.

A glicerines kúp se rossz, de azzal nekem csak a mennyiség töredéke távozik.


És nem kell erőlködni és nem lehet hozzá szokni, én szülések után szépen "lejöttem a szerről".


Az orvosomnak egyszer említettem, nem volt elragadtatva, de én nem foglalkozom vele, mert nem ő kínlódik. Táplálkozás terén MINDENT megpróbáltam, ráadásul most diabéteszem van, így alig viszek be szénhidrátot, semmi csoki, sok rostos, de így sem megy...


És én jobbnak tartom, mint a hashajtókat, mert azok az egész bélrendszeren végigfutnak, ez meg csak mechanikus.

2016. szept. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ja és én vasat nem is szedek, jó most a vasam anélkül is...

6-os

2016. szept. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kértem másfajta vastablettát a nődokitól.
2016. szept. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Vegyél útifűmaghéjat, teljesen természetes, terhesség alatt is szedhető készítmény, igazi rostbomba. Jó sok vizet kell inni mellette, ez nagyon fontos, mert a rost folyadék nélkül nem ér semmit (de a sok vízfogyasztás, napi 2-3 liter amúgy is javasolt a terhesség alatt). Kb 3 nap alatt engem rendbe rakott, előtte nagyon szenvedtem, volt, hogy 5 napig sem tudtam wc-re menni, azóta naponta, ritkán 1-1 nap kimarad. 39+6 hkm
2016. szept. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ricinus olaj gyogyszertárba 250 ft és az adagot is elmondják. De énálam elég ha egy doboz tejfőlt bekanalazok.
2016. szept. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!