Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szombaton töltöm a 34 hetet....

Szombaton töltöm a 34 hetet. Ha megszületne a baba milyen esélyekkel idulna?

Figyelt kérdés
2016. dec. 15. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Közel olyanokkal, mint az időre született babák.
2016. dec. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én hallotam már ezzel kapcsolatban rosszat. 37. Hét után már nem mondják koraszülöttnek. Miért születne egyébként meg ? Én vasárnap töltöm a 35. Hetet.

Te egyébként hogy érzed magad ??

2016. dec. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tervezem hogy megszülök.volt már koraszülésem 36 hetesen és az eléggé belém égett.nem volt gond a fiammal csak nagyon pici volt.azóta félek a koraszüléstől.A lányom időre jött.Szóval ez a 3. terhességem.Jól vagyok méhszáj zárt.A baba nagyon aktív kb 2kg.Sokszor fájdalmas a mozgása.Faros uh lefelé rugdos és mindig a császáros hegemet találja el ez a kellemetlen,de imádom,hogy egész nap érzem Őt,így tudom,hogy jól van.Te hogy vagy?
2016. dec. 15. 14:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Így érthető hogy benned van hogy mi van ha ... Na de ne idegeskedj. Minden rendben van és rendben is lesz. Most fiad vagy lányod lesz ?

De jó hogy neked már fiú és lány is van. 😊 Nekem is a 3. Terhességem ez. Van már 2 fiam. Természetesen most is fiam lesz . 😊 nekem már a 30 hetes ultrahangon koponya végü fekvés volt. Mondjuk azóta bármi lehetett. Holnap megyek a nőgyógyászhoz , kiderül hogy úgy maradt e . Nekem napok óta néha fájdogál a hasam. Tegnap már éreztem hogy néha keményedik. Azonkívül minden rendben. Igaz tegnap volt az első olyan éjszaka amikor semmi sem fájt mégsem tudtam aludni hajnal 2 ig. 😊 most meg olyan vagyok mint egy zombi.

2016. dec. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 33 hét 5 napra született a fiam 2 éve lepényleválás miatt. 2,5! kg volt. De mivel nagyon fejletlen volt a tüdeje, így koraszülött intenzívre került, lélegeztetőgépre. Szerencsére csak 2 napig kellett neki, utána további 1 hetet volt az intenzíven megfigyelés alatt, aztán 1 hét sima koraszülött osztály ahol én is vele voltam már. Novemberben töltötte a 2 évet. Makk egészséges semmi baja. :)

Nekem anno az orvosok azt mondták, hogy a 34. hét egy ilyen határ eset idő... Ennél a terhességi kornál már nagyon jó esélyek vannak. :)

De ezen ne aggódj, ha jól vagy nincs panaszod akkor nem lesz baj. :) Engem is nyugtat az orvosom, hiszen 17 hetes vagyok és én is rettegek egy újabb koraszüléstől. De ahogy az orvosom mondta, nincs két egyforma terhesség. :)

2016. dec. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.kedves utolsó válaszoló mitől vált le a lepény?az nagyon para lehetett.otthon történt?elmeséled?
2016. dec. 15. 17:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem figyeltem magamra eléggé. Túl aktív voltam és valószínűleg megemeltem magam. :( Úgy gondoltam, hogy mivel második baba, majd jobban bírom. Hát nem.

Szerda este volt, furán éreztem magam. Nem fájt semmi, de éreztem, hogy valami nem ok. A férjem javasolta, hogy pihenjek le, biztos megint túlhajtottam magam. Lefeküdtem, jött a lányom énekelni a pocaklakónak, aki ilyenkor mindig majd kiugrott belőlem. :) Szépen el is aludtunk. Reggel mikor felkeltem 10 perces, rendszeres fájásaim voltak és a baba semmilyen külső "behatásra" sem mozgott. Nagyon megijedtem. Gyors telefon a dokimnak, aki persze nem volt elérhető. De azonnal mentünk a kórházba. Mire beértünk már 2-3 perces, igen erős fájásaim voltak.

A kórházban két doki is megvizsgált. Teljesen zárt méhszáj, baba pulzusa 150, ránézésre minden ok. Meg is beszéltük, hogy 3 napos magnéziumos infúziós késleltetés lesz. Ügyeletes doki kiment szólni a férjemnek, hogy menjen csak haza, minden ok, késleltetés lesz. Férjem lement cigizni, meg elintézett 1-2 telefont.

Közben a szülőszobán rámtették az NST-t, bekötötték a magnéziumot. Szépen csepegett. Gép mutatta a fájásokat. Egyszer odajött hozzám a doki, megnézte az NST papírt. Megfogta a vállam. Na! Ekkor már tudtam, hogy baj van. Kérdeztem Tőle, hogy mi a baj. Azt mondta nem tudja, de abban a pillanatban, mikor felemelte a papírt, a baba pulzusa leesett 40-re. :( Azonnal császár. 20 percen belül már meg is volt a kicsi. Újra is kellett éleszteni, mert mire kivették, sajnos leállt a pici szíve.:(

Műtét során vették észre, hogy már majdnem teljesen le volt szakadva a méhlepényem. De a leválás helyén egy vérömleny keletkezett és abba véreztem, ez mentette meg a baba életét. Én nem láttam, de a doki elmondása szerint, már akkora volt a vérömleny, mint egy felnőtt ember feje. Rémisztő volt ezt hallani. Utána az őrzőbe bejött hozzám a doki és mondta, hogy egy csoda, hogy a baba is és én is élünk, valaki biztos vigyázott ránk!

Kisfiamat koraszülött mentő vitte Pestre, én sajnos maradtam. 2 napot az intenzíven töltöttem én is. :(

Nagyon nehéz volt, a férjemnek, a lányomnak, a családnak és nekünk is a babával. De szerencsére élünk és jól vagyunk!

Most harmadikkal veszélyeztetett vagyok, még a kisfiamat sem emelhetem fel. :( Nehezen viseli, de megértő.

De rettegek... Minden este félelemmel fekszem le aludni, hogy ugyan mire ébredek reggel.... :(

2016. dec. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Fú...ez nem semmi.Örülök,hogy minden rendben volt.Most próbálj odafigyelni magadra és nem lesz gond.Én egyik gyerekeket se emelgettem attól a perctől,hogy terhes lettem.Szépen elmagyaráztam nekik miért nem szabad és megértették szerencsére.Próbálok minél többet pihenni hogy véletlen se legyen baj.3hetet még mindenképp szeretném ha bent maradna.
2016. dec. 16. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!