Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik terhességi héttől...

Hányadik terhességi héttől kell hízni?

Figyelt kérdés
A terhességem elején 2 kg-ot fogytam a rengeteg hányás miatt, mostanra 1 kilót sikerült visszaszednem, de a terhesség előtti súlyomhoz képest 1 kg-mal kevesebb vagyok. A terhesség előtti BMI indexem 23,5, normál tartományban. A 18. hétnél tartok, a védőnőm azzal gyanúsít, hogy fogyókúrázom, az orvosom viszont nem szólt semmit. Baba rendben van.

2016. dec. 15. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem "kell" hízni.:)

Mifelénk az orvosok többsége úgy véli, hogy a 20. hétig nem indokolt semmiféle hízás. Ez alapján még ráérsz hízni. :) Messze még a vége.

2016. dec. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is fogytam az elején. Még az is normális az első trimeszterben. Engem a nagymamámék riasztgatnak, hogy "biztos fogyózok", "csökött lesz a gyerek", "kettő helyett egyél" és hasonlókkal, leállítom őket mindig.

Hízni pedig NEM kell. Van aki a terhesség végéig alig hízik.


13hkm

2016. dec. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen, hogy hízni kell.

A terhesség végére a baba súlya, a magzatvíz, a méhlepény, stb. tehát aminek súlya van, az kb. 6 kg. Viszont a baba nemcsak a bevitt táplálékból tud táplálkozni. Tehát ha a kismamán netán van súlyfelesleg, eszik a kismama, akkor abból is simán előállít a baba számára táplálékot a szervezet.

Én 75 kg-al lettem terhes (tehát volt rajtam túlsúly), 80 kg-al mentem szülni, 73 kg voltam közvetlenül szülés után, tehát -2 kg-al zártam a terhességemet. És született egy teljesen egészséges 3,96 kg-os babám, 54 cm-el.:)

2016. dec. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

En is éppen fogyok. Eddig hiztam kb 8 kg-t, terhességi diabeteszem lett, dietaznom kell.

Tulsullyal indultam a terhességnek.

Most is rendben van a baba, és nem is lesz semmi baj, akkor sem, ha tovább fogyok.

A lényeg a minőségi táplálkozás. A babának is arra van szüksége.

2016. dec. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell hízni. 18 hetesen én is 1 kg plusznál jártam, én nem is fogytam az elején. Ilyenkor még nagyon pici minden, nem indokolt ennél több hízás.
2016. dec. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem " kell hízni " azt mondják hogy 20. Hétig nem indokolt a hízás.. De igazából ez alkat függő meg hogy mennyire vizesedsz. Én túlsúllyal kezdtem a terhességet 37 hetes leszek. Eddig 3 kilót híztam és ebből a baba 2330 gramm. Nem vizesedek minden rendben.. ;)
2016. dec. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
24 hetesen is fél kg körüli a baba. Szóval egyelőre ő sok súlyt nem tesz rá a hízásra. Én is minuszban voltam ekkor, 4 kilót fogytam az elején, ezt 27 hetes koromra híztam vissza. Senki nem gyanúsítgatott semmivel.
2016. dec. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

22es BMIvel kezdtem es 6 kilot fogytam. 26. hetre nyertem vissza a kiindulo sulyomat. Most 33 hetes terhes vagyok es 2.5-3 kg hizasnal tartok jelenleg. De a baba, a magzatviz, a lepeny, az extra vermennyiseg, a megnovekedett mehem es a kb ketszeresere nott melleim ennel biztosan tobbet nyomnak. Szoval gyakorlatilag meg mindig nem vagyok annyi, mint a terhesseg elott.

Idiota a vedonod, ne foglalkozz vele.

2016. dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! Az orvosom nem szólt semmit a fogyásra, ezek szerint neki van igaza. Rendesen eszem, szóval gondolom akkor a baba is megkap minden táplálékot és vitamint is szedek. A védőnőm megjegyzése volt nagyon bántó, majdnem sírtam miatta. :(
2016. dec. 16. 09:39
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#1-es vagyok!

A védőnővel ne foglalkozz. Ők általában nagyon okosak, csak amikor kérdezel vagy tanácsot kérsz, akkor nem tudnak semmit. :D

2016. dec. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!