Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetes kismamaként mivel...

4 hetes kismamaként mivel enyhíthetném felfázásos tünetemet?

Figyelt kérdés

Voltam már orvosnál, de azt az információt kaptam, hogy a terhesség ennyire korai szakaszában nem szabad antibiotikummal kísérletezni. A tünetem csipő, égő érzés a pisilés végén és utána is. Délelőtt szörnyen fáj, gondolom az éjszaka miatt, mert nem iszok olyankor. Délutánra a sok folyadéktól enyhülni szokott.

Felfázós típus vagyok, de már jó ideje nem volt bajom, viszont így, hogy most babát várok és ismét előjött, nem tudom mitévő legyek, mert az eddig jól bevált trükköket most nem alkalmazhatom (pl.: medveszőlőlevél tea, forró fürdő, szódabikarbóna...). Tőzegáfonyát szedek, de sajnos semmit nem használ. Van esetleg valakinek valami ötlete, tapasztalata, hogy mivel enyhíthetném ezt az érzést? Ma miután már elsírtam magam a patikában a magzatot, kaptam Vitagyn-C hüvelykrémet.

Féltem a magzatot, nem akarok neki ártani.


2016. dec. 18. 19:12
 1/10 A kérdező kommentje:

Az utolsó 2 mondat összekeveredett :) tehát miután a fájdalomtól ma elsírtam magam a patikában, kaptam Vitagyn-C hüvelykrémet. Féltem a magzatot, nem akarok neki ártani.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

2016. dec. 18. 19:15
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

A Vitagyn C tök jó, rendbe teszi a HÜVELYflórát, de a húgyúti problémán nem fog segíteni. Kb. mintha fülfájásra szemcseppet adnának. (Mondjuk meg is van a véleményem az ilyen patikusról, kismama megnyugszik, plusz én is eladtam valamit, az meg hogy nem segít neki, nem az én bajom...)


Fordulj sürgősen urológushoz, antibiotikum KELL, nincs olyan, hogy hagyunk fertőzést elhanyagolni, mert az árt a legtöbbet. Az antibiotikumok jelentős részének (penicilin és penicilin-származékok) NINCS (!!!!!!!!), mégegyszer leírom NINCS magzatkárósító hatása semmilyen terhességi korban! Ami veszélyes az embriódra, az egyedül a kezeletlen fertőzés! (Gondolom a hülye háziorvos mondta, hogy nem adhat antibiót.)


Menj holnap urológiára, vagy a terhesgondozóba.


Jobbulást és ne aggódj! Nem lesz semmi baj!

2016. dec. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod! Sajnos ezt a nőgyógyász mondta, terhesgondozáson. Január 4.-én kell hozzá visszamennem, talán akkor már kaphatok rá valamilyen gyógyszert, ha minden rendben lesz az ultrahangon. A penicilinnel az a gond, hogy sajnos érzékeny vagyok rá. Úgy hallottam, terhesség alatt a Monuralt szokták ilyen esetben felírni, az viszont nekem semmit nem ért, kb. 2-3 hétig tünetmentes voltam, aztán kezdődött minden elölről :(
2016. dec. 18. 20:30
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
En ezt tettem: husz percenkent megittam 2 dl langyos teat. Orakon at. Reggelre jol voltam.
2016. dec. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Próbálj meg NAGYON sokat inni, nálam enyhe felfázásnál mindig használ. (Persze, ha durvább orvoshoz megyek...)

Lehet kéne keresni másik nőgyógyászt, csak az a baj, hogy így az ünnepek előtt szinte lehetetlen szerintem, de még egy sima sztk rendeléssel is bepróbálkozhatnál, esetleg urológusnál.

2016. dec. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kismamaként a tőzegáfonyakapszulát szedtem felfázásra, igaz már a 18. hétben.Engem helyre tett.Azt viszont meg kellene kérdezned (nőgyógyász, házi orvos) hogy ilyen fiatal terhessègnél lehet-e.
2016. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én se kaptam antibiotikumot. Én vörösáfonyalét iszom (DM-eset), reggelenként, éhgyomorra, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy bármit is jelent.
2016. dec. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a tözegáfonya használt, de nem akut esetekre való, hanem folyamatosan kell szedni, ha nem akarod, hogy visszajöjjön a fertőzés. Rengeteg folyadékot igyál.
2016. dec. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tudom mondani, hogy igyál nagyon sok folyadékot és sok C vitamin! Valamint a homeopátia területén keresgélnék. Keress fel egy homeopata szakembert és hátha tud segíteni. Nálunk a gyógyszerész is végez homeopátiás tanfolyamot, így ő is sokat tud segíteni. Keress kimondottan homeopatás gyógyszertárat a környéken és odamenj. Ha nem javul, akkor mindenképpen antibiotikumra lesz szükség. Gondolom tudnak olyat, ami a legkisebb kockázatot jelent a magzatra. Jobbulást! Én is felfázós vagyok, tudom mennyire rossz! Derekadat tartsd nagyon melegen, bugyoláld körbe. Melegíts sót, töltsd egy vastag zokniba és ülj rá! Jobbulást! Én is felfázós vagyok, tudom mennyire rossz!
2016. dec. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a sok tapasztalatot, ötletet! :) eddig a langyos tea tűnik a leghatásosabbnak, rengeteget iszom és ettől enyhül, szinte el is múlik a kellemetlen érzés. És ezzel biztosan nem ártok a babának sem :) Aztán majd a 6 hetes ultrahangon kiderül, hogy mit mond a doki. Szép, felfázásmentes napokat Nektek! :)
2016. dec. 19. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!