Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a kombinált...

Mi a véleményetek a kombinált tesztről? 18 éves kismamaként megcsináltassam?

Figyelt kérdés
9 hetes kismama vagyok. Az orvosom csak szóba hozta ezt a tesztet, de nem erőltette, mondta hogy nem kötelező, de gondoljam át. Ma voltam védőnőnél aki gyakorlatilag foggal körömmel küzd azért hogy megcsináltassam, széttudna tépni ha azt mondanám hogy nem (persze nem kell szó szerint érteni) Utána olvastam fórumokon ahol többen írták hogy a teszt negatív eredménye ellenére beteg babájuk lett és hogy 30 év felett ajánlatos igazán.

2016. okt. 27. 13:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

az én dokim és védőnőm is szorgalmazta ezt a tesztet.

én megcsináltattam (25 voltam akkor),mert igy voltam nyugodtabbb.és én nem is tudok a környezetembe olyat akinek a neg. eredmény ellenére beteg lett a babája.

ha anyagilag megteheted akkor szerintem érdemes

2016. okt. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Nemtudom,énis 18 éves vagyok de még csak 7 hetes,még nem voltam tanácsadáson majd látom :)
2016. okt. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a véleményem? Az, hogy megcsináltattam, kifizettem a 30ezret érte, még egy blokkot se adtak, és megszületett a kislányom betegen, ami genetikai eredetű..csak ezt nem vizsgálják a teszttel.
2016. okt. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
Ez a te dontesed. En is nagyon fiatal kismama vagyok, en megcsinaltattam, semmi ertelme nem volt. Ha nincs orrcsontja a babanak akkor erdemes megcsinaltatni. Tulajdonkeppen a kombinalt teszt eselyt mer, hogy beteg lehet-e a magzat, de pontosat nem fog mondani. Nekem az egyik kockazati tenyezo magasnak jott ki, de minden orvos megnyugtatott, hogy nincs semmi baj. Ha vallalnad betegen is a gyerkocot, semmi ertelme megcsinaltatni. En a magam nyugodtsagaert akartam, nem volt jo dontes, rengeteget stresszeltem rajta, hogy az egyik ertek nem lett jo, azt hittem, beteg lesz a gyerekem, majd 3 nap mulva tudtam csak keriteni egy orvost aki fogadott, es elmagyarazta, hogy semmi problema, addig tiszta ideg voltam.
2016. okt. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem erdemes megcsinaltatni. Penz kidobas.
2016. okt. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

20 éves vagyok, nekem csak a nőgyógyászom vetette fel a dolgot, rám bízta, hogy döntsem el én. Első baba nekünk is, de én feleslegesnek találtam ezt a tesztet, független az anyagiaktól. 30-35 felett már biztos megcsináltatnám, ott már magas a rizikó. Ha egészséges vagy és a családban sincs rendellenességgel született akkor hagynám, de persze a te döntésed, és mint írtad ez sem 100%-os.


33 hkm

2016. okt. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A kombinált teszt nem szűr minden genetikai betegséget. Csak a down-kór, edwards meg azt hiszem a patau-kór-t lehet vele kiszűrni. Ezen kívül még sok más is lehet, csak ezek a leggyakoribbak.

A teszt eredménye meg nem pozitív-negatív, hanem alacsony-közepes-magas kockázat. Szóval csak egy kockázat becslés. Én emiatt úgy érzem túl van lihegve a jelentősége.

2016. okt. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 28 éves vagyok, nem csináltattam meg. Nem tudtak volna olyan arányszámot mondani, ami miatt elvetetem, főleg, ahogy felettem is írják, van akinek negatív lett, mégis beteg lett a baba és fordítva is igaz. Nálam se a doki, se a védőnő nem erőltette. 39 hkm
2016. okt. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :)
2016. okt. 27. 14:10
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
27 vagyok 16 hetes,én megcsináltattam. Megengedhettük magunknak így eszembe sem jutott,hogy ne. Igaz egy arányszám,kockázatbecslés,de engem megnyugtatott+ha valamit találtak volna,hamarabb tudok további vizsgálatokra menni. Az eredmény nem 100%-os,hogy ezt tudomásul veszed alá is iratják. Viszont már elég nagy az adatbázis amiből számolnak így azért elég jó eséllyel ki tudják szűrni. A másik oka az volt,hogy itt az SZTK-ban a 12 hetes uh elég futószalagszerű. Ahol voltam ott azért szántak rá időt,mindent elmagyaráztak,nekem már csak ezért megérte.
2016. okt. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!