Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akit 4-5 hetes kismamaként...

Akit 4-5 hetes kismamaként ért komoly stressz, trauma, annak egészséges kisbabája született?

Figyelt kérdés
Egy családi vita alkalmával nagyon kiborultam, kiabáltam, a vérnyomásom az egekbe szökött. Tudtam már, hogy kismama vagyok, de nem tudtam lehiggasztani magam. Szörnyű lelkiismeretfurdalásom van a kisbaba miatt. Vajon nem okoztam e neki nagy bajt? Olvastam, hogy komoly fejlődési rendellenességeket is okozhat a korai stressz vagy trauma. Nagyon szorongok! Kérem, aki volt hasonló helyzetben, írjon!Előre is köszönöm!

2016. dec. 17. 14:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Most 9 hónapig ilyeneken fogsz kattogni? Szerinted más terhes nők (háborúban, éhínségben, szegénységben) tök nyugodtak tudtak maradni 9 hónapig, vagy mindegyiknek ideggyenge gyereke született? 4-5 hetesen egy osztódó sejtcsomo a gyereked, kb. 1 mm-es, biztos nagyon sokat érzékel abból, hogy te ideges vagy.
2016. dec. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Mikor kiderült hogy babát várok párom nem akarta azt akarta hogy menjek abortuszra. Ez elég nagy trauma.. Ráadásul 4 hónapig anyuéknál laktam állandó volt a mindennapi veszekedés kiabálás.. Meg hogy adjam örökbe.. Meg minek dagadtam magam teherbe stb.. 3 hét múlva szülök eddig egészséges a baba minden rendben van. És páromnak is megjött az esze és nagyon várja már Ő is
2016. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
Dugadtam *
2016. dec. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A második válaszolónak kitartást az utolsó hetekre! Örülök, hogy jól van a baba! Remélem nálunk is így lesz! Akinek volt hasonló tapasztalata írjon!
2016. dec. 17. 14:56
 5/14 anonim ***** válasza:
42%

Hasonlo szitu mint a 2.nal.

Csak parom vegig a terhesseg alatt le se szarta a fejem.

22hetes voltam mikor visszakoltozott,de utana se foglalkozott velem/velunk.

Egyfolytaban allt a bal,de elengedni nem akart(mikor elmentem volna par napra normalizalodott a helyzet,aztan elorol minden)

Szoval igy telt a terhessegem.ejszakakba nyulo veszekedes,siras.egy ideg voltam folyton.

Baba most 9hos.apa esze a szules utan jott meg par hettel.azota oriasi a szerelem.(talan tul nagy is....)

Ugy nez ki semmi baja,de tudom,hogx ebbol kesobb meg lehetnek galibak(tanulasi nehezsegek,koncentracios problemak,esetleg magatartassal bajok).

Amit En a terhesseg alatt atelt stresznek tulajdonitottam az az elso ket honapban a furdetes kozbeni eszeveszett orditas volt.lehet,hogy semmi koze nem volt a terhesseghez,de En igy gondolom,hogy ujra vizben lenni,felhozhatott emlekeket a piciben.

De egy stresszes naptol nem hiszem,hogy barmi baja lenne a picinek.nyugodj meg :)

2016. dec. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
11 hetesen elvesztettem tragikus hirtelenséggel az édesapàmat. Végignéztem ahogy àtteszik a bádogkoporsóba, el sem mondhattam h babàt vàrok újra. Hogy mennyire volt ez traumatikus? Most decemberben 14 hónappal késôbb tudtam bemenni a hàzba ahol élt a pàrjával a temetés óta elôször. 12 hetesen hallgattam a gyászszertartásra a zenéket és segítettem a beszéd írásban. A babám egészségsen született és szépen!
2016. dec. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Ennek csak egy veszélye van, a vetélés, de szerintem ahhoz is jóval nagyobb stressz kell, különben már kihalt volna az emberiség. :)

Szerintem semmi baja nem lesz a gyerkőcnek, nem kell aggódnod.

2016. dec. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm hogy megosztottátok velem ezeket. Sok erőt merítek ebből. Ami nagyon ijesztő volt, hogy a kirohanásom után 2 napig görcsölt a hasam, kisugárzott a derekamba, fájtak a lábaim. Azóta is gyomoridegem van. :( Visszafordítanám az időt legszívesebben.
2016. dec. 17. 16:52
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Nyugi, ilyenkor nem alakulhat ki fejlődési rendellenesség, mivel a mindent vagy semmit elv érvényesül. Mivel megmaradt az embrió, így ettől nem lett baja.
2016. dec. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

5 hetesen durr defektet kaptam autóval amikor vittem oviba a fiam.Alig tudtam megfogni az autót h se a szembe jövőknek se a padkának ne menjek neki,ráadásul nem is az én autóm volt...

24 hetes vagyok,eddig minden rendben 😊

Pedig házfelújítás,anyóssal együtt lakás

,költözés stb is volt.Több kiboruláson túl vagyok.

2016. dec. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!