Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált vagy integrált...

Kombinált vagy integrált teszt mennyire szükségszerű?

Figyelt kérdés
Egyáltalán ugyanazt jelenti a kettő? Érdemes megcsináltatni? Ha sztk-s rendelésre járok, akkor ezt hol kell intéznem? És egyáltalán mikor? Január elején már a 12 hetes uh-ra megyek, akkor én erről már le is csúsztam? Csak egy nőgyógyászati vizsgálaton voltam eddig és ott el is felejtettem rákérdezni, viszont tudom, hogy van ilyen.
2016. dec. 21. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ott intézed ahol akarod, mivel fizetős.
2016. dec. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Két külön dolog. Magàn úton csinàltathatod mert fizetős.

Nem szükségszerű. Csak egy sacc, hogy mennyi az esély abetegségre. De nem konkrét eredmény.

Ha majdnem biztosat akarsz tudni, akkor nifty vagy prena teszt, az 98%- os eredményt ad és nem invazìv, de nagyon dràga. Vagy marad az amniocentézis.

2016. dec. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es, ettől nem lettem sokkal okosabb, mivel amint írtam, sztk-ba járok, nem tudom hol kell intézni, vagy mi a menete! Szóval ebből még mindig nem tudom, hogy keressek fel magándokit, vagy magánkórházat, vagy esetleg a nagyobb kórházak is megcsinálják díj ellenében...


2-es válaszolónak: Úgy tudom, az amniocentézis is elég drága és általában indokolt esetben ajánlják. Bizonyos kor felett, vagy ha rosszak az uh eredményei. Most akkor még mindig tanácstalan vagyok, hogy az általam említett vizsgálatot elég sokan megcsináltatják, ahogy itt az oldalon láttam. De valójában van értelme, ha közel se ad biztos vagy konkrét eredményt?

2016. dec. 21. 15:56
 4/7 anonim ***** válasza:

2#es vagyok.

Nem szerintem nincs értelme. Kb ez lett az afp ami régen volt csak nem tàmogatja a tb. Azt is azért szüntették meg mert nagyon sok volt a fals pozitìv illetve sokszor nem szűrte ki a beteg gyereket.


Nem az amniocentézist a dokid javaslatàra tb alapon meg tudod csinàltatni. De a prena/niftyt úgy sem.

2016. dec. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2-es válaszoló. Akkor szerintem nem is túráztatom magam rajta. Bízom benne, hogy a 12 hetes uh-n látszik, ha valami nincs rendben, és akkor úgyis tovább küldenek valamerre. Ráadásul ahogy olvasgattam, simán kijöhet úgy az alacsony kockázatú eredmény, hogy a baba beteg. És a magas kockázat sem egyenlő azzal, hogy ténylegesen beteg lenne.
2016. dec. 21. 16:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Én magán dokihoz járok, a fiamnál más okból, de már ott is csináltattunk kombinált tesztet.

Nekem azt mondta a doki, a kombinált bőven elég, az integrált minimálissal tud többet, kétszer annyi pénzért és ott 2 vizsgálat van.(21.500 Ft.) Utána olvastam h ezt egy bizonyos kor után javasolják.(azt hiszem ha elmúlt 35 az anya)

A kombinált nekem 12.000Ft lesz.

A védőnővel beszélgettünk róla, nálunk az SZTK-ban, 10500 Ft és 700 Ft a vértárolás díja.

Remélem segítettem. :)

2016. dec. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen utolso valaszolo! Akkor ezek szerint az sztk-ban is csinaljak, kulon dij elleneben.
2016. dec. 22. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!