Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Integrált teszt eredménye...

Integrált teszt eredménye közepes kockázat? 26-éves vagyok és Down-kór előfordulására:Közepes kockázat 1 : 370 Lent vannak az eredmények. Kockázat az Edwards-kór előfordulására: Alacsony kockázat kevesebb mint 1 : 50 000

Figyelt kérdés

Nézzétek még az eredményt légyszi.Nagyon elkeseredtem,jobbra számítottam.

Első vérvétel:

PAPP-A:4099 miu/L 0.88MoM

Tarkóredő vastagsága (NT):1.80mm 1.30MoM


Második vérvétel:

MS-AFP: 34.08iu/mL 0.80MoM


uE3:4.29nmol/L 0.96MoM


Total hCG:66155iu/L 2.76MoM


Inhibin-A:


420.60Pg/mL 2.11MoM


2016. febr. 26. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez pont arra jó, ami rá van írva: kockázatbecslésre. Tegnap voltam genetikai tanácsadáson, a genetikus mondta, hogy ő teljesen feleslegesnek tartja ezeket a teszteket, mert csak egy számot adnak, amiből senki nem tud semmit biztosan.

Ha aggódsz, mehetsz genetikai tanácsadásra. Egyébként az 1:370 nem olyan rossz érték, csak a korodhoz képest számít magasabbnak.

2016. febr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Majd felhívom az orvosomat,hogy most mi legyen.Mert az életkoromhoz nem a legideálisabb a 370.Köszi,hogy írtál
2016. febr. 26. 11:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nem szeretem ezeket a teszteket. Ha ugyanilyeneket csinálnának arra, hogy kinek mekkora esélye van a lottó 5-ösre, akkor megértenék az emberek, hogy ezek a számok semmit sem jelentenek. Arra jók, hogy a kismama parázzon, belemenjen olyan vizsgálatokba, amik már tényleg kockázatosak, rettegjen kb. két hétig, amíg meg nem jön az eredmény, addig lefuttassa magában az abortusz-megtartás témakörét, amikor pedig kijön a jó eredmény, a terhessége végéig lelkifurdalása van a babával szemben, amiért annyit gondolkodott az abortuszon,a mikor még nem tudta az eredményt. Több ismerősöm járt így sajnos, bár az jó, hogy egyiküknél sem volt soha semmi gond valójában.
2016. febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"belemenjen olyan vizsgálatokba, amik már tényleg kockázatosak"


Ezzel azért nem értek egyet. Nekem lesz chorionbiopsziám, 41 éves vagyok. A kombinált, integrált tesztet eleve nem kértem, mert csak semmitmondó számokat mond, a biopszia pedig tuti eredményt.

A genetikus azt mondta, FÉL százalékkal emeli a vizsgálat a vetélési kockázatot. Vagyis eleve van vetélési esély, mindenkinél, biopszia nélkül is. Azért a fél százalékot nem nevezném óriási kockázatnak egy biztos eredmény érdekében...

2016. febr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Beszéltem az orvosommal,azt mondta ne aggódjak.Nincs baj ezzel az eredménnyel,de engem nem igazán nyugtatott meg.Bár gondolom több ilyennel találkozott mint én.Márciusban megyek majd ultrahangra,azt mondta ott át nézi úgy is tetőtől-talpig.Eddig minden rendben volt minden uh-n,de most ez az arányszám nyugtalanít.Pedig azt hittem,hogy majd ez után nyugodtabb leszek...
2016. febr. 26. 12:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem Edwards-ra jött ki közepes kockázat. Nekem a dokim nyilván mondta,hogy bár ő nem lát az uh-on eltérést, nem tudja kijelenti,hogy biztos minden rendben, hiszen egy uh sem 100%-os. Elküldött egy genetikus professzorhoz, aki 30 percig nézett az uh-al. Ő is azt mondta,hogy eltérést nem lát, de döntsem el én,hogy amnio vagy sem. Azt mondta,hogy a 35 éves praxisa alatt mindössze egy vetélés volt, amiben ő nem is biztos,hogy az amnio miatt volt, de ha utána következik be, bármi legyen is a gond, annak a számlájára írják. Én megcsináltattam, és megnyugodtam,hogy negatív az eredmény.
2016. febr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!