Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz vagy munka?

Táppénz vagy munka?

Figyelt kérdés
Pék vagyok.2.5évet váratott magára,hogy vegre pozítiv tesztem legyen.Csináltam is belőle 4 nap alatt 9db.-ot mire elhittem,hogy sikerült.Pcom van és enyhe IR.-em.Ti így meddig dolgoznátok egy pekségben mint pék?Eleg sokat kell emelgetnem plusz meleg van bent ugye ami nem is annyira zavaró.De van fagyasztott termék is ami -18 fokos tárolóhelyen van.Emiatt állandóan váltakozó hőmérsékletben kell dolgoznom.Hol 40fok hol -18fok.Sokszor 20kg feletti dolgokot is emelnem cipelnem kell sőt ha éppen úgy adódik,hogy nincs akinek szóljak akkor még az 50kg-os liszttel is meg kell hogy bírkozzak? Ti így ilyen körülmények között meddig dolgoznátok?Ha az orvos felvesz táppénzre milyen juttatásokat kapok a szülésig?4éve dolgozom ott.

2016. dec. 26. 07:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Kérd ki orvos véleményét, szerintem. Szokták ajánlani a könnyített munkavégzést (ha van ilyen munkakör nálatok). Ha nem tudnak foglalkoztatni ilyen munkakörben, akkor távolléti díjat fizet a munkáltató.

Persze ha a terhességgel baj van, akkor tp.

Szülésig a kettő közül valamelyik jár.

Illetve szülés előtt max. 28 nappal megigényelhető a Csed.

2016. dec. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

Nekem az edesapam es a volt parom pek, elismeresem minden nonek, aki ebben a munkakorben dolgozik, mert nagyon kemeny.

En a helyedben minel hamarabb tappenzre mennek. Sokkal faradekonyabb leszel es az emelgetes se tesz jot a terhesseg soran.

Ha tappenzre mesz, akkor a fizetesed 70%-at utalja a kifizetohely.

Valamint a magzat 91. napjatol jar a csaladi adokedvezmeny, ami havi 10.000 ft.

A kiirt idopont elott 40 nappal elkezdheted a CSED-et, ami magasabb, mint a fizetesed 70%-a, de csak par honapig jar ez, utana a GYED-et kapod.

2016. dec. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2016. dec. 26. 07:56
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Minden elismeresem, hogy birod ezt a munkat, de en azonnal abbahagynam!!! Es nem lustasagbol, hanem a baba erdekeben. Utananeznek a tavolleti dijnak, mert az joval tobb, mint a tp, gyakorlatilag a teljes fizetesed. A munkaltatodvagy ad konnyitett munkat vagy tavolleti penzt kell, hogy fizessen.

Ez nem allapotos nonek valo munka. Ne csináld! Azonnal orvos! Igaz pozi teszttel meg nem sokra mesz, de addig szabira mennek vagy mas betegseggel kiiratnammagam!

Kivanoma legjobbakat ab babahoz!

2016. dec. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Alapvetően amilyen fizikai munkához hozzá van szokva a szervezet, az elméletben nem árt terhesség alatt sem. De ez inkább a tizenkilós nagyobb gyerek emelgetésére vonatkozik, nem az 50 kilós liszteszsákra.

Ha a munkád olyan, amit nem ajánlott terhesség alatt csinálni, akkor a munkáltatód köteles más munkakört (legalább azonos fizetéssel) felajánlani, vagy távolléti díjat fizetni (nagyjából a fizetésed pótlékok nélkül). Táppénz csak veszélyeztetett terhesség esetén jár, ez a fizetésed 60%-a. Ha viszont műszakban dolgozol, és sok pótlékot kapsz, akkor érdemes utánaszámolni, mert ha távolléti díjat kapsz a terhesség alatt, a csed-et, gyed-et is ebből számolják majd. Ha viszont táppénzt, akkor a táppénz előtti fizetésed lesz az alap. Azt hozzá kell tennem, hogy ha nem vagy veszélyeztetett terhes, csak azért mennél táppénzre, mert anyagilag úgy éri meg jobban, az hivatalosan táppénzcsalásnak minősül, de a legtöbb műszakban dolgozó kismama így csinálja, és minden orvos kiír ilyen esetben.

2016. dec. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Táppénz akkor jár, ha keresőképtelen vagy. Keresőképtelen állományba akkor vesznek, ha a terhességed miatt nem tudod a munkát ellátni.

Mivel neked a terhességed problémamentes, csak a munkakörülmények nem ideálisak, fogl eü orvoshoz kell menned. Ő elbírálja, betöltheted- e továbbra is az adott munkakört, esetleg korlátozásokkal igen, vagy egyáltalán nem. Ha nem, akkor a képzettségednek és álapotodnak megfelelő munkakörbe helyeznek. Ha ilyen nincs, felmentenek a munkavégzés alól, amire az alapbéred jár.

De semmiképpen sem tp, az ebben az esetben jogszerűtlen.

2016. dec. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hahó, mind rosszul írjátok, nem távolléti díjra jogosult, hanem alapbérre!!!

Nem mindegy, előbbi jóval magasabb lehet, pláne egy több műszakban dolgozó péknél.

2016. dec. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Épp ezt akartam írni mint az utolsó és ennek alapjàn azt kell mérlegelni hogy a mostani fizuddal menni lenne a csed/gyed ill. a sima pótlékok nélküli béreddel. Sokan ezért is választják inkább a tpt, mert nem minegy hogy utána majd 2 évig mit fog kapni. És azért a pár alapbéres hónapért jobb a tp, sőt lehet hogy kb azonos összeg jön ki.
2016. dec. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Láttatok már olyan nögyogyászt, aki terhes nönek azt mondja, hogy magának semmi baja, huzzon be dolgozni parás élösködö lustaság?
2016. dec. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
Igen, láttam. Szerencsére egyre több kismamát küldenek üzemorvoshoz ahelyett, hogy telen állományba vennék. 600 főt számfejtek, egy műszakosak, pótlék nélkül. Nekuk anyagilag ez messze jobb, és ezt sikerült megértetni a helyi háziorvosokkal és nőgyógyászokkal. Elég volt néhány tp felülvizsgálat, ahol a kismama elmondta, semmi baja, csak a munkaköre... ugrott rá az oep.
2016. dec. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!