Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ablak alá, radiátor mellé...

Ablak alá, radiátor mellé kiságy? Nincs egyetlen normális hely sem a lakásban.

Figyelt kérdés
Sajnos hülyék voltunk, amikor megvettük ezt a lakást, egyáltalán nem néztük olyan szemmel, hogy makd itt hová tehetnénk egy kiságyat, pelenkázó szekrényt. A hálóban semmi hely nincs, az ágy az egészet elfoglalja, +ruhásszekrény, ami nem mozdítható. Az ágy mellé tudok esetleg egy babaöbölt betenni, de az csak 3 oldalról zárt, így csak akkor használható, amikor mellette alszok. A nappaliban beépített bútor miatt csak az ablak alá, a fűtőtest elé tudom tenni a baba bútort. Napok óta töröm az agyam, mi legyen, már szinte a mérőszalaggal alszok... semmi más lehetőség nincs :( nagyon rossz hely neki az ablak alatt/radiátor mellett?
2016. dec. 31. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Igen a legrosszabb

Tul meleg bolcsohalal riziko.

Huzat az ablakbol kellemetlen.

2016. dec. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
A radiátor közelében nagyon kiszárad a folyamatos levegőmozgás miatt, az alak alatt a hideg levegő miatt veszélyes, mert az ablak lehűti a levegőt, ami lefelé áramlik a nagyobb sűrűsége miatt és lehűti az alatta levő dolgokat. Amikor én az ágyamat az ablakhoz kellett tolni és a fejem volt az ablaknál, folyamatosan reggelre folyt az orrom és bedugult.
2016. dec. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha jól szigetelt ablakról beszélünk, akkor talán az belefér. Viszont fűtőtest mellé abszolút nem tenném, mert attól eleve szárazzá válhat a levegő, a róla felszálló por irritációt okozhat a légutakban, akár allergiához és asztmához is vezethet hosszú távon.

Esetleg nem tudjátok átrendezni a szobát? Ágyat, szekrényt máshová helyezni és annak a helyére a babaágyat?

2016. dec. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

Szia!

Igen, sajnos ott nagyon rossz helyen lenne.:-(

Gondolj bele, ha telen bekapcsol a radiator, mennyire ontja a meleget es szaritja a levegot, a rajta levo por pedig szall mindenfele (meg ha nem is latod).


A babaobol nagyon jo talalmany, 2. Gyerkocomnel hasznaltam, nagyon szerettem. Kb fel eves koraig fer el benne a baba.

Amugy en ugy hasznaltam, h az obol szintje picit lejjebb volt allitva az agyunk szintjenel, igy nem tudott kijonni belole. Meg persze egy újszülött nem is mozog, uh ettol az elso idokben nem kell felni. (elmocorogni el tud, az igaz, de annyira, h az agyatokrol a foldre esetleg leessen, nem)


A radiatorra esetleg megoldas lehet, h leszerelitek es elvezetitek onnan. Az ablakot viszont ez ugye nem oldja meg... :-(


A nappaliban nincs mashol hely ahova tehetnetek?

Esetleg a haloszobaban a beepitett szekrenyt nem tudjatok szetszedni?

2016. dec. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy L alakú kanapénk van, amit esetleg át tehetnék az ablak alá, csak az a fal nem egyenes, hanem ívelt, ott van az erkélyajtó is, amit a kanapétól nem tudnánk nyitni, a tv-t nem lehetne a kanapéról nézni (jó, persze, ez a legjelentéktelenebb probléma, h nem tudunk tévézni), de akkor is 2 fűtőtest közé kerülne, de legjobban az zavarna, hogy a szomszédnak a fal túloldalán van a tv-je, laptop, hangfal, stb, milliónyi elekromos kütyü, egy jókora elektromos felhőben aludna a pici. Biztos sokak szerint ez nem probléma, de engem zavarna. A hálóból a szekrényt hiába bontanánk ki, valahova kéne a ruháinknak egy másik szekrény, akkor meg azzal lennénk bajban. Hát komolyan mondom, olyan dühös vagyok, hogy egy ilyen szar lakást megvettunk!

Azt fogom csinálni, hogy most veszünk egy babaöbölt, meg egy gurulós kiságyat, aztán napközben a gurulósban lesz a szoba közepén, távol az ablaktól és a radiátortól. Utálom az ilyen félmegoldásokat, de más ötletem nincs :(

2016. dec. 31. 11:52
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

De ha a szoba közepére tudnátok tenni állandó jelleggel a babaágyat, akkor az is nagyon jó.

Nálunk is a szoba közepén volt a kiságy, mert máshová nem tudtuk tenni.

2016. dec. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekunk is igy volt eladtuk vegul a kanapet es kisebbet vettunk,amig masik hazra ossze nem jott. Az ablak kapott egy hosszu dupla fuggönyt+ redőny + alul ahol a huzat bejon oda tömködtem 3 kis règI párnahuzatot.a radiâtort minimumra vettuk meg ele raktunk egy butorlapot. Ez volt 3-4 hónapig.

Február elejètől majus kozepèig

2016. dec. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Én kivágnám az L alakú kanapét, de semmiképp nem kerülne a radiátor mellé.

Nekünk van hely, de így is a szoba közepén volt egy darabig a kiságy, mert csak úgy nem jelzett hamisan a légzésfigyelő.

2016. dec. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is megszabadulnék a kanapétól. Nekünk pl. az azért nincs, mert nincs hova tenni, a babaágynak kellett a hely.
2016. dec. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

En a ruhasszekrenyt is eltuntetnem, a kanapet pedig lecserelnem egy kisebbre.

Igy a baba mehetne a halotokba, ahol megiscsak nyugisabb neki,mint a nappali kozepen.

A ruhaknak pedig.... Nem tudom... Keresnek egyeb helyet.

Pl. A tv-tek min van rajta? Ha tv allvanyon, azt kicserelnem komodra, abba mar tudtok pakolni. Lehet hogy a haloban is maradna hely egy pici akasztos szekrenynek a babaagy mellett. De pl kulonvehetnetek szezononkent a ruhakat es aminek epp nincs szezonja az mehetne az agynem tartoba, vagy az agy ala, ruhasdobozokba.

En vhogy a ruhakkal varialnek, az biztos!

2016. dec. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!