Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Zárt radiátoros fűtési rendsze...

Zárt radiátoros fűtési rendszernél normális a rendszeres légtelenítés?

Figyelt kérdés
Kb 3-4 hetente észreveszem, hogy a radiátor bugyborékol, ilyenkor végigmegyek a radiátorokon és kiengedem a levegőt a radiátorok légtelenítőin. Ez normális, vagy honnan kap levegőt a rendszer? A nyomással nincs gond az jó.

2013. dec. 21. 10:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól függ mikor volt újratöltve a rendszer.
2013. dec. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen új a rendszer kb 3 hónapos, de még mindíg harcolok a levegővel. Az egyik radiátorban halok mindig hangos buborékolást. Kezdem azt hinni, hogy a radiátor van eltömődve...viszont amikor légtelenítek mindenhol a magas radiátorokban találok némi levegőt.
2013. dec. 21. 11:09
 3/12 A kérdező kommentje:
ja, és akkor hallom a buborékoló hangot ha a kazán változtat a fűtésen, pl leállítja/visszaveszi.
2013. dec. 21. 11:10
 4/12 anonim ***** válasza:

kellene még egy kis víz abba a rendszerbe.

valószínű, hogy a tágulási tartály van rosszul méretezve. nagyobb kellene!

2013. dec. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mivel zárt rendszerről van szó, normális dolog, hogy a feltöltött vízből kiválik az elnyelt levegő, oxigén! Párszor még kelleni fog légteleníteni, de meg fog szűnni! Nálam is ez volt, dettó!
2013. dec. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ennyi idő alatt már ki kellett volna tekernie a levegőt. Az viszont érdekes, hogy kiengedsz levegőt és a nyomás nem csökken. Ha lesz rá lehetőséged, a rendszer hideg állapotában járasd a keringetőt pár percig, majd egy papírzsebkendővel töröld át az összes csatlakozást, az meg tudja mutatni, ha valahol kijut a víz.
2013. dec. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem kellett egy év mire kijött az összes levegő, de valószínűleg a padlófűtéses részben rekedhetett meg, ami lassan jött ki.
2013. dec. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Első és legfontosabb: a mindig mindkét i betűje rövid i !

Másodsorban három hónap nem feltétlenül elég egy tisztességes légtelenítődéshez (hű de szép szó!). Ez függ attól is, hogy mennyire vannak jó helyen az automata légtelenítők (már ha vannak egyáltalán). Illetve, mint azt már előttem írták, a tágulási tartály méretezése is sokat számít. Nagyon sok fűtésszerelőnek lövése sincs, hogy hogyan kell méretezni, mire kell figyelni a beépítésekor. De jobb esetben pusztán csak idő kérdése és megszűnik a probléma. Mondom 3 hónap az még nem sok.

2014. jan. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Csak elírtam, a második mondatban már helyesen írtam....


Nem kellett méretezni tágulásit, mert alapból benne van a kazánban és nincs automata légtelenítő sem.

Engedtem még hozzá vizet, ahogy itt javasolták és a buborékolás megszűnt. Most a nyomás 2b - 2,6b között mozog és nem csökken.

2014. jan. 7. 09:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Bocs, a kekeckedésért, többet nem fordul elő, ígérem!

A tágulásit akkor is méretezni kell. Függ a rendszer űrtartalmától, az előfeszítési nyomása pedig a rendszer hidrosztatikai nyomásától, illetve a nullpont helyzetétől.

2014. jan. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!