Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek tűfóbiája van, hogy...

Akinek tűfóbiája van, hogy viseli a vizsgálatokat terhesség során?

Figyelt kérdés
Én elég nehezen, muszáj, ezért kibírom természetesen, a baba és az én érdekemben, de nagyon stresszel ez a sok böködés.
2017. jan. 1. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tök jó ez a cikk csak amit a Mi segíthet enyhíteni a félelmet és fájdalmat? c. részben leírnak, abból kár, hogy semmit nem lehet igénybe venni, mert általánosságban "letojják" azt is ha te félsz a tűtől és azt is, ha alacsonyabb a fájdalomküszöböd az átlagnál.

Próbáld meg fog összeszorítva átvészelni ezt az időszakot, és előre nem stresszelni magad, ne gondolj arra, hogy amikor bemész vizsgálatra vért is vesznek, stb.

2017. jan. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kimondottan a tűtől félek, hanem attól, hogy utána menetrendszerűen elájulok gyerekkorom óta. Mindig szólok, hogy ájulós vagyok, ezért lefektetnek, és úgy nem olyan vészes. És utána rögtön odaadják az ásványvizemet (amit mindig viszek), és ez is segít.
2017. jan. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszerűen nem nézek oda vérvételeknél. A nővérek empatikusak szoktak lenni, nem bökdösnek vastag tűvel és mindig felhoznak valami témát elterelni a figyelmem.


A szülés alatti, kézdejbe felvezetett infúzió okozott inkább pánikot.El is felejtettem közben egy pillanatra hogy kitolás jön, annyira fájt.

Aztán nem vették ki a kanült szülés után 24 órán át, átmentem addig hibernáltba, próbáltam sokat aludni, hogy ne tudjak róla. A kórházi nővérek viszont bunkóztak, azt mondták, amiért mindig ezzel zaklatom őket,már azértse veszik ki



Így utólag, hogy ez miatt kín volt a babafürdetés, ráadásul az újszülött is lilára ordította magát közben, ha ezt tudom hamarabb, akkor az első fürdetést kihagytam volna, nem törődve azzal hogy hanyag anyának néznek e ez miatt

2017. jan. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tufobiam van/volt :D elso vervetelnel elajultam, de az a vicc, hogy amikor elajultam, akkor még elo sem vette a doki a tut, csak leultetett a szekbe. Masodik vervetelnel hanytam, aztan utana mar meg se kottyant. Mondta mindig a doki, hogy vigyek magammal cukros italt (pl fanta). Mindig elfordultam, amikor szurtak a tut, de egyebkent mar teljesen hozzaszoktam a vegere.


De 10 honappal szules utan rakattam spiralt, na ott megint rosszul lettem, pedig nem fajt annyira, csak "visszaestem" :D ez mind fejben dol el sajnos.

2017. jan. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ájulásig képes vagyok eljutni a félelmem miatt. Az elsö szülésem sajnos komplikációkkal terhelt volt, utána sokáig kórházban voltam. 50ig számoltam a szúrásokat, tovább nem. Azóta nem.félek, mert mindig az van bennem, hog ez szükséges rossz.
2017. jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is tű fóbiám van.iszonyatosan fèlek már csak a gondolattól is hogy megböknek. Most vagyok 27 hetes terhes ès holnap megyek vércukor terhelèsre,mondanom sem kell hogy már ma remegek a félelemtől a gyomrom pedig görcsben áll.nem tudom hogy fogok kibírni egymás után 3 vèrvètelt. De viszem magammal a páromat úgy sokkal könnyebbn elviselem(igaz vègig bőgőm,majd hányok)de akkor is könnyebb. :)
2017. febr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!