Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikresek! Milyen genetikai...

Ikresek! Milyen genetikai vérvételt választottatok?

Figyelt kérdés

Eredetileg a NIFTY teszt-re gondoltunk, de az ikerterhesség miatt a csomagban foglaltakból csak a triszómiákra tud szűrni, de persze ugyan annyiba kerül, mint a teljes szűrés...

Kombinált, integrált fals eredményt adhat, az eleve magasabb hormonszintek miatt...

Úgyhogy most elbizonytalanodtam, pedig már csak 1 hetünk van eldönteni.


2017. jan. 2. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bár én három éve szültem ikreket, és talán azóta változtak is a tesztek, akkor az orvos azt mondta, hogy egyik teszt sem ad megbízható eredményt épp az eltérő hormon- és egyéb értékek miatt ikrek esetében. S ha valami kiderülne is, mit tudnánk tenni? Ugye ilyenkor az abortusz az egyetlen "megoldás", hiszen itt nem kezelhető kórképek szűrése történik. Az abortusz egyes terhességnél is felvet egy sor kérdést, ikreknél még az is hozzájön, hogy egyrészt nem tudod, melyik a beteg baba, másrészt a szelektív abortusz a másik magzatot is veszélyezteti (és arról nem is beszélek, mit mondanék a megtartott gyereknek, hová lett a testvére?), vagy vetesse el az ember mindkettőt, hátha az egyik beteg? Hát ilyesmiken gondolkodtunk anno mi a párunkkal, végül nem csináltunk vérből szűrést, csak genetikai meg szív-uh-ra mentünk el többször. 37 évesen szültem, és nagy szerencsém van, hogy mindketten egészségesek.

Neked is kívánok minden jót!

2017. jan. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a PrenaTest jó ilyenkor is.
2017. jan. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!