Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig lehet titkolni a...

Meddig lehet titkolni a terhességet? Mikortól vannak egyértelmű tünetek?

Figyelt kérdés
Munkahelyen jó lenne minnél később bejelenteni. Sajnos az ő hozzáállásuk miatt.
2017. jan. 3. 16:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon változó. Ha hányós, hányingeres leszel, akkor nehezebb titkolni. Ha nem lesz ilyen problémád, akkor amíg nem látszik, akár középidőig. Bár azért szerintem 12. hét után "illik" bejelenteni, még ha rossz is a viszony. Ha nagyon kikészítenének, még mindig elmehetsz táppénzre,
2017. jan. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

Mi az ő hozzáállásuk? Ha próbaidős vagy, akkor akkor is kitehetnek, ha csak a próbaidő után buksz le. Volt példa rá.


Egyébként teljesen egyéni. Ha nincs rosszulléted, nem a legpasszosabb ruhákban flangálsz, akkor sokáig lehet titkolni.

Egyébként meg lebukhatsz már 6 hetesen is.

2017. jan. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Minden ese más! Honnan tudjuk, hogy te most ebben a pillanatban, hogy nézel ki? Lehetsz 120 kilós, akkor nyilván azt hiszik egy ideig hogy megint híztál. De lehetsh 58 kilós és akkor kb már most látszik. Azt nem tudják mikor nem jön meg neked, pedig ez egy egyértelmű tünet. A has elég egyértelmű. Most mi a kérdés de komolyan? Honnan tudnánk hogy rajtad mennyire látszik majd meg?
2017. jan. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk a szomszédom egyáltalán nem vette észre észre, hogy terhes vagyok, csak amikor meglátta a babát 😆😆
2017. jan. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kollégáktól függ. Mi elég jó viszonyban vagyunk, kb. azonnal kiszúrjuk a miújságot. :)

Persze nem kérdezünk rá, és nem köpjük be főnöknek, elvégre nem akarunk ártani sem és közünk sincs hozzá. :)

Sűrű pisilés, hirtelen jött kávé undor, fura étel kombinációk, hányás, stb. kolléganőm pl. az első hetekben kétszer akkora lett mellben.


Ha nincs olyan kapcsolat köztetek, akkor jobb eséllyel tudod titkolni. De előre találd ki, miért rohansz 5 percenként mosdóba. :)


Onnantól, hogy bejelented a terhesség tényét, tudtommal védett vagy, ettől még szivatni tudnak, de kirúgni már nem.

Gondold át, hogy biztosan megéri-e titkolni.

2017. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát az nagyon változó.

Nem tudjuk, hogy hánysz-e, ha igen, akkor csak pl. reggel, vagy egész nap bármikor előfordul-e.

Nem tudjuk, van-e hányingered. (Én pl. minden második dologtól öklendeztem, most már csak néhánytól (pl. hagyma, Jár mosogatószer, stb...).

Nem tudjuk milyen alkat vagy, hol helyezkedik a méhlepény, mire vagy hajlamos, lehet, hogy nagyon lassan nő a pocakod, alig puffadsz, de az is lehet, hogy 10 hetesen már csak a hülye nem veszi észre rajtad.

Van aki így néz ki 12 hetesen:

[link]

Van aki pedig így:

[link]


---------

Nekem volt egy kolléganőm, kb. épp hogy lejárt a próbaideje, amikor kiderült, hogy 4-5 hónapos terhes, addig lapított, nem vettük észre rajta.

2017. jan. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én most fogom bejelenteni, 15. hét közepe, de hozzjárult, hogy hetek óta szabin vagyok.
2017. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az érdekel hogy a hányás, gyakori pisilés mikor kezdődik? Max. a 12. hétig titkolnám.
2017. jan. 3. 20:13
 9/15 anonim ***** válasza:

Változó, valakinél egyáltalán nincs sem hányás, sem hányinger.

Nálam a hányinger, öklendezés a 6. héten kezdődött, hányni egyszer sem hánytam.

Gyakori pisilés kb. az 5. héttől.

2017. jan. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Változó, de többnyire az 5. héten kezdödik a hányás a 12. héten már jócskán enyhül. Sokaknak egyáltalán nincs hányós tünete. A pisilés is valahol az 5. hét környékén kezdödik, de nem olyan vészes, ha magad mellé teszel egy flakon ásványvizet, akkor nyugodtan lehet arra mutogatni, hogy sokat sokat iszol, ezért pisilsz ennyit. A hasadon a 16. héten kezd el látszani, kivéve, ha székrekedéssel is jár a terhességed, mert akkor puffadsz. Nyilván nem terhes pocinak néz ki egy puffadás, de tapasztalatlan lányok nézhetik annak, ha amúgy lapos hasad van, de feltünöen kikerekedik a terhesség elejèn a puffadástól. Akkor elkezdhetnek pletykálni arról, hogy mi van a hasaddal.
2017. jan. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!