Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mennyire tudok vigyázni,...

Ti mennyire tudok vigyázni, hogy ne emeljetek nehezet? Van, hogy elkerülhetetlen, vagy esetleg megfeledkeztek magatokról és felemeltek valami nem túl könnyü dolgot?

Figyelt kérdés
2017. jan. 3. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia

Mivel en elotte nagyon sokat emelgettem , en nem kimeltem annyira magam. Csak a nagy sulyok eseten. Azert par kilotol nem ijedtem meg. Csak nem pakolasztam olyan gyorsan es sokaig egy huzamban. Hanem lassan ovatosan. Apránkènt

2017. jan. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is sokat emeltem a melóban, így nem mondanám h teljesrn kíméltem volna magam.

Jól is voltam így nem is mindig gondoltam arra hogy jajj most ezt nem szabad.

2017. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13 kilós fiam emelgettem végig, homokoztam vele az utolsó napig. Mikor majdnem leesett a lépcsőről, 36 hetes hassal kaptam el a levegőben, úgy, hogy a lába volt felfelé. Semmi bajunk nem lett.
2017. jan. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát a mosógépet nem cipeltem fel a lakásba, meg bútort sem pakoltam egyik szobából a másikba, ezt meghagytam a fiúknak.


De pl. két jól megrakott bevásárlószatyorral simán mászkáltam.


15-20 kiló még nem gáz, egészséges terhesség esetén.

2017. jan. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a súly a probléma, hanem az, hogy ahhoz hogy tudjanak tágulni a méhet tartó szalagok, a szervezet termel egy hormont. Viszont emiatt az összes szalagja lazább a kismamának. Veszélyben van a boka, a térd a derék. Sokkal könnyebb kificamítania magát terhesen, mint egyébként. Ha nehéz súlyokat emel, akkor ez a veszély fokozódik. Viszont ha ügyel a megfelelő tartásra emeléskor, akkor az megint kevésbé veszélyes.


Aki pedig egy nagyobb kisgyereket emelget, az kezdettől szokja, így a szervezetnek könnyebb, mintha 30 hetesen megemelne valamit hirtelen...


Én mindig éreztem hogy mi az amit bírok, és mi az, amit már nem.

2017. jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megtanultam odafigyelni arra,hogy ha pl.földről emelek fel valamit akkor ne úgy mint azelőtt,hogy hirtelen lehajolok és felkapom,hanem inkább lassabban és karból emelek,nem derékból/hasból. Nagyobb bevásárlásra a férjemmel megyek ilyenkor ő cipekedik,a mindennapi kenyér,tej és apróságok pedig nem okoznak gondot ha vásárolni kell. 26hkm
2017. jan. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Nekem egy kicsit nehéz mert van egy "nagy" 2 éves kislányom aki 13 kg és hát..kell-kell emelni...

A durvább az a karácsonyi bevásárló körutunk volt.

Babakocsistól emeltem a gyereket a 3-4-5 fokos lépcsön fel. kb a 10 üzletből 1 nő segített.

Szerencsére nincsen semmi gond:)

11hkm

2017. jan. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!