Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A sok stressztől, idegeskedést...

A sok stressztől, idegeskedéstől elmehet a baba?

Figyelt kérdés

20 hetes vagyok és rengeteget idegeskedek mostanában.Próbálom nyugtatni magam,de nem megy.

Ma nagyon fáj a hasam a méhem környékén,nem lesz ebből baj?


2008. okt. 8. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A stressz hatására megfeszülnek az izmok,így pl a méhizomzat is.Elmenni sztem már nem fog,de mire te lenyugszol ő még mindig kapja a szervezetedtől az ingereket.Én elég lobbanékony természetű vagyok és amikor arról olvastam,hogy a terh. alatti sok stressz nem használ a baba idegrendszerének elgondolkoztam azon,hogy megéri-e állandóan felhúzom magam minden baromságon.Nem volt könnyű,de magpróbáltam uralkodni magamon.Már 9 hónapos,de ha vmin felbosszantom magam és a közelében vagyok,nem kell mondanom semmit mégis ő is nyügősebb lesz.Már előfordult az is,hogy a párommal a másik helységben összevesztem,de nem volt kiabálás és a gyerek mégis sírni kezdett.
2008. okt. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosom szerint koraszülést okozhat.

A méh megkeményszik idegeskedés hatására - a méhnyak megrövidülhet és a méhszáj ki is nyílhat az izom összehúzódásoktól.

Nekem megrövidült a 20. héten, mert sokat idegeskedtem egy leleten (feleslegesen).

Magnézium jó a keményedések ellen, és feszültségoldó hatása is van.

2008. okt. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elmenni nem fog, de nem tesz jót neki.

Én ilyenkor a kovetkezőt teszem: lehunyom a szemem, a kezem a pocimra rakom (még ritkan erzek barmit is, de jot tesz), és elkepzelem mi van benn. Elszamolok ugy tizig, és utána jó lesz.


Én hiszek benne, butasag, tudom, hogy a baba azt érzi, amit én, ezért sokat mosolygok, nem idegeskedek, régen imadtam a horrort, most inkabb vigjatekokat nézek, meg ilyen nyugiszenét hallgatok (sajnos a babazenetol a falra maszok, pedig majd meg kell szoknom, mert a babanak a valogatasaban az is van), husz hetes korul mar hall, nyugodtan hallgathatsz kellemes, nyugtató zenét.


sajnos mindig, mindig lesz valami, amin idegeskedhetunk, aggodhatunk, muszaj megtanulni jol kezelni, mert miutan megszuletik mi leszunk az egyetlen pont nekik sokaig, es akkor ha ideges vagy, fokozottan fogja erezni..mindig megerzik valahogy.

2008. okt. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok.Kedves 3 egyáltalán nem butaság.Szerintem is érzi bent is és kint is azt,amit az anyukája.A terh. alatt én is sokszor beszéltem neki és mindig a hasamt fogva aludtam el esténként.Most van időm a gép előtt ülni,nyugiban megfőztem, és érdekes mód most,hogy én is kicsit kikapcsolódok és nyugis vagyok ő már 2 órája alszik,mint egy kis maci!:)
2008. okt. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Elmenni biztos nem fog már a 20. héten, viszont a hasad bekeményedhet durván, és ez koraszüléshez vezethet.
2008. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
én is ezen aggódtam, 14 hetes vagyok tegnap ugy összevesztünk a férjemmel hogy még sirtam is,utánna már sajnálkozott egy óra mulva meg ma is. sajnos viták idegeskedések előfordulnak, a mi hormonaink is mások, én türelmetlenebb vagyok, fárattabb, neki meg ez még furcsa, de az állandó feszültség biztos hogy árt a babának, nem lesz születése után sem olyan kiegyensúlyozott.
2008. okt. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!


én korábban szültem emiatt, 37.hétre, aznap indult be,mikor apum halálának első évforduloja volt..naon megviselt lelkiekben,már előtte egy héttel kezdődőtt..szal ne stresszelj!!!

2008. okt. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Megpróbálok nyugodtabb lenni,remélem sikerül.
2008. okt. 13. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!