Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 95/55 a vérnyomásom. Szerintem...

95/55 a vérnyomásom. Szerintem ez alacsony. Okozhat gondot?

Figyelt kérdés

Mit tegyek, hogy legalább egy picit magasabb legyen?

Kávé kizárva, soha nem ittam, s nem is fogok.

17 hetes kismama


Köszönöm.


2010. máj. 4. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem is mindig nagyon alacsony volt, védőnő és az orvosom is tanácsolta hogy reggel erőltessek magamba egy csésze kávét. jobb, mint a gyógyszer, nem?
2010. máj. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én viálg életemben kávéztam. 16 hetesen, 20 perc séta és babakocsi tolás után a védőnő 80/40et mért. :))) azt mondta igyak egy kávét. Mire én: ha ennyi mozgás sem emeli meg, inkább nem kérek! azóta 90-100/40-50 a vérnyomásom mindig. Örülök neki mert igy talán nem üt meg a guta! :))

egy 3éves és egy 4hós baba anyucija

2010. máj. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nincs kávéfőző a házban. Már az illatától is felfordul a gyomrom. Ezektől a porkávéktól szintúgy. Biztos van valami más megoldás.

De mondták, hogy gond lehet az alacsony vérnyomástól?

2010. máj. 4. 13:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem végig 90/60 körül mozgott (terhességem előtt is) és semmit nem javasolt sem a védőnő,sem az orvos.Igaz,nem is volt semmi panaszom,ami ebből fakadt volna.Persze ha szédülsz,meg fáj a fejed,akkor a tejeskávé nem árthat gondolom:-)


Boldog babavárást!:-) 37 hetes km

2010. máj. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a gond csak az lehet, hogy erőtlen leszel.

én volt hogy elfelejtettem kávét inni, nyár volt, 7 hó terhes, és elájultam mikor fel akartam állni..

azért jobb normalizálni valamivel, ami nem gyógyszer.

2010. máj. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem szédülök, s nem is fáj a fejem (kopp-kopp-kopp). Csak az a furcsa, hogy nekem a baba előtt mindig tök normális volt. Nem mondott semmit a védőnő, dokihoz meg majd holnap megyek, aztán kifaggatom. Csak gondoltam megkérdezem, Nektek mondtak-e valamit.
2010. máj. 4. 13:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Annyiból lehet gond a nagyon alacsony vérnyomásból, hogy szédülhetsz, fájhat a fejed, és esetleg el is ájulhatsz, ami mondjuk nem túl jó ha rosszul esel.

Én se bírom a kávét, az első trehességemnél én is rosszul voltam az illatától.Én a Milli Jegeskávét ittam minden reggel egy dobozzal.Annak nincs annyira kávé íze.De ha nagyon nem bírod, akkor igyál hejette kólát kb. 1dl minden reggel, vagy fekete teát egy bögrével.

Anyukám mesélte hogy a mikor ő volt terhes neki is azt mondták hogy kávézzon, mert annyira alacsony volt a vérnyomása.

Remélem semmi gond nem lesz! Jó babavárást, és jó egészséget nektek! :)


22 hetes kismami

2010. máj. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Terhesség előtt nekem is mindig normális volt a vérnyomásom. Soha nem kávéztam, max. kb. 2 havonta ittam egy 3in1-et. Aztán kb. 14 hetes terhes koromtól mindennap kívántam a kávét. Kiderült, hogy csak 100/60 a vérnyomim. Valószínűleg azért is kívánom a kávét, mert a szetvezetemnek szüksége van rá. A rendeset én sem bírom meginni, de a 3in1 nekem nagyon bevált.Próbáld ki szerintem Te is!
2010. máj. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

:) Hát teából lecsúszik naponta 1-1,5 liter :):):)


Aranyosak vagytok, köszönöm, hogy próbáltok segíteni. Ezt a jegeskávét majd még kipróbálom, hátha :)


Nektek is további boldog babavárást!

2010. máj. 4. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!