Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10. héten halottam a kisbabám...

10. héten halottam a kisbabám köldökzsinór pulzálását. De szívhangot még nem. Szerintetek azt mikortól lehet hallani? Most vagyok 11 hetes és 2 napos várandós.

Figyelt kérdés

2017. jan. 6. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Mi??? 6-7. héten lennie kell szívhangnak!
2017. jan. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem a kisbabbád koldokzsinor pulzalasat hallottad……hanem a saját hasi aorta (veroér) luktetését.


Nem fogod hallani a szivhangot..max. ha veszel egy készuleket, amivel ki tudod keresni.

2017. jan. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mármint szívhang hallgatóval nem hallom :)
2017. jan. 6. 13:42
 4/12 anonim ***** válasza:
Otthoni szívhang hallgatóval próbáltad vagy az orvos nem találta? Ha otthonival, akkor azzal várj még, én a 15. héttől találtam meg. Az enyémnek a dobozára (angelsounds) rá is van írva, hogy 14-16. héttől. Ha viszont az orvos nem találta, az baj 😕
2017. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Otthoni készülékkel 15-16. héttől tudod megtalálni, előtte nagyon esetleges. Még nagyon korán próbálkoztál! A védőnők is csak a 18-20. héttől szokták keresni, mert nem akarják ijesztegetni a kismamát, ha nem találják.
2017. jan. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem-nem. Én nem találtam.

A köldökzsinort azonnal megtaláltam. Nem akartam "piszkálni a picit, 1-2 percig keresgéltem de semmi. Aztán ki is kapcsoltam. Kb 4 nap múlva újra elővettem hátha.. A köldökzsinor rögtön meglett de a szívhang nem.


Kíváncsi vagyok mikor fogom megtalálni.


Ha jól emlékszem a barátnőm 12.héten hallotta.

2017. jan. 6. 14:06
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is a saját hasi eredet hallottad,a köldökzsinór lüktetése is ugyanolyan gyors mint a baba szívverése kb. 160/perc. Még nagyon korán kerested,én Angelsoundsal csak a 13.héttől hallottam, akkor is egész lent úgy,hogy "beirányítottam" a készüléket a széremcsont alá(mert ilyenkor a méh még a csont mögött van) Ha a tényleg a köldökzsinórt hallanád már hallanád a szívverést is. Próbálkozz 1 hét múlva. 26hkm
2017. jan. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Második babánk, bizti a köldökzsinort hallottam :) Felismerem, a rutin meg az évek;) Kicsi lányomnál nem volt ilyen kérdés. 28 hetesen lett szívhang hallgatónk. Akkor nem is volt kérdés és keresgélés. Gondoltam újra előveszem a készüléket mert hát miért is ne?! És rögtön rátaláltam. De csak a köldökzsinórra. Hiába mentem balra-jobbra majd vissza,szívverés nem volt. Talán mintha lett volna valami de csak 2-3 mp-ig lehettem rá figyelmes mert mintha rögtön elúszkált volna a kicsike. Épp ezért ki is kapcsoltam, nem piszkáltam..

Csak ha már az egyiket hallom a másikat vajon mikor fogom..? Meglátjuk.. Persze egészen lent kerestem.

2017. jan. 6. 14:40
 9/12 anonim ***** válasza:
Először en is csak a köldökzsinórt hallottam, kb. 10 hetesen, majd kb. 2-3 hét múlva mar könnyebb volt megtalálni a szívhangot is. Nnekem mellsofali a lepeny, szerintem most ezért is nehezebb, első babánál hamarabb hallottam. Sot most vettem uh zselét is gyógyszertárban, ez sokkal jobban viszi a hangot, mint a testapolo :)
2017. jan. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

Ezt nem értem, hogyan lehet megkülönböztetni, hogy a köldökzsinórt vagy a baba szívverését hallottad-e, azon kívül, hogy picit halkabb a hang ha a köldökzsinórnál találod meg. Ami nem mellesleges kb. 12.hétre fejlődik ki teljesen, tehát 10 hetesen nem igen van akkora köldökzsinór, hogy Te annak a pulzálását halld. Ha gyors, akkor a babácskádat hallod, ha lassabb, akkor a saját hasi verőered lesz, hiába a "rutin". :)


Én jelenleg 10 hetes vagyok, pár napja sikerül megtalálni a babát, előtte én is csak a saját hasi eremet hallottam.

2017. jan. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!