Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedjek valamilyen terhesvitam...

Szedjek valamilyen terhesvitamint?

Figyelt kérdés
Az elmúlt napokban tudta meg a család a nagy hírt:jön a bébi.Azóta mindenki azzal rágja a fülem, hogy azonnal kezdjek elevitet szedni, akkor nem lesz hányingerem se, de igazság szerint az elevitről én csak rosszat hallottam(olyan értelemben, hogy hányinger ugyan nem volt, csak 18 kiló plusz az első trimeszter végére).És ezt nem egy embernél láttam!Olvastam olyanról, akinek pont az elevittől lett hányingere!Ezt a mértékű hízást egészségesnek sem tartom, de az alakomra is vigyáznék, ameddig nem muszály sokat híznom, nem is szeretnék, már csak a csíkok miatt sem és a párom miatt sem.Létezik több ilyen vitamin is?Milyen árban vannak?Felelőtlenség, ha nem szedek semmit a folsavon kívül?Végülis anyáink se szedték, mégis itt vagyunk...
2010. máj. 4. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem jó,ha valamilyen vitamint szedsz,mert a babának kell!!!Én Centrum maternát szedtem.Volt ugyan hányingerem,de szerintem ezt nem a vitaminok okozzák.

Lehet,hogy anyáink nem szedték,de akkor még nem volt ennyi káros anyag!!Szóval szerintem hasznos a vitamin!

2010. máj. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Neked kell tudnod, hogyan táplálkozol, ha úgy érzed, hogy nincs szükséged rá, akkor nem kell szedni.

Én első babámnál hetente 2-3 szemet szedtem, de a 2-diknál már minden nap, mert naponta 3-4x hánytam, mindkettőnél a 12. hétig kb.

Nekem a gravida jött be, nem híztam a 20, illetve a 24. hétig egy grammot sem, biztosan nem hízlal (egyébként a vitaminok amúgy sem hízlalnak, csak az étvágyat fokozzák)

A csíkok nem a hízástól jönnek ki, persze az is rá tud tenni egy lapáttal :)

Anyáink se szedték, mégis itt vagyunk?! Hmm, ezt szerintem gondold át. Ma már sokkal kevesebb beteg gyerek születik mint régen, legyen az terhesség alatti hiányos táplálkozás vagy bármi más miatt. Szóval igen, itt vagyunk, de mások meg nincsenek itt vagy milyen betegséggel...

2010. máj. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kb a 10. héttől szedek Gravidát, nekem ezt ajánlotta a védőnőm, szerinte ár-érték arányban a legjobb. Hányingerem csak mostanában van tőle (38. hetet taposom), de csak ha éhgyomorra veszem be reggel. Igaz, most már csak 2-3-4 naponta veszek be belőle.

Eddig összesen 9 kg-t szedtem fel, szóval nem hiszem, hogy a terhesvitamin hízást okoz. A B6-vitaminra mondják, hogy étvágyat csinál, émelygős kismamáknak javasolják külön is szedni.

De ha csak folsavat szedsz, és változatosan eszel, lehet, úgy is oké lesz, bár engem megnyugtatott, hogy nem kell úgymond külön foglalkoznom a kiegyensúlyozott táplálkozással. A vérvizsgálat meg úgyis kimutatja, ha valamiből hiányod van.

2010. máj. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A folsav nagyon fontos, jól teszed, ha szeded!


Az Elevitről a következőket hallottam nálam okosabbtól:

1. SEMMI köze a hányingerhez

2. Jó, ha szeded, de akkor fontos, h a szoptatás végéig szedd, mert másképp dolgozza fel a szervezeted az abban található vitaminokat, mint amit az étkezéssel beviszel, és ha abbahagyod, akkor hiányozni fog neki ez. Ha visznt nem szeded, nagyon figyelj oda, hogy sok-sok gyümölcsöt-zöldséget egyél!


Saját tapasztalat: nem híztam tőle jobban, pedig a terhesség tervezésekor elkezdtem szedni, és a mai napig szedem a szopi miatt, és a fiam már 10 hónapos, és nem vagyok kövérebb, pedig két pofára tömöm a csokit :)


Van még a Gravida, annak az előnye, hogy nem okoz székrekedést, ami az Elevitnél előfordulhat. A Femibion is terhesvitamin, arról nem tudok nagyon semmit. Árakban nem tudok segíteni.


Vigyázz magatokra

2010. máj. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16:25 vagyok megint, a hányingerre akartam írni, h úgy elékszem, a Magne B6 jó rá, de csak ha huzamosabb ideig, rendszeresen szeded.
2010. máj. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Nekem a dokim azt mondta, hogy az Elevit, Gravida, Materna és társai elavult vitaminok. Én GNLD-s FORMULA IV.-et szedek az első pozitív teszttől. De ha más mellett döntesz az sem baj, de mindenképp szedj valamit, ártani nem ártasz vele! Gratulálok!!!
2010. máj. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Gratula a babához! :)

Ilyen nagy lóadagú vitamint én sem szedtem, nem akartam, hogy étvágyat csináljon, stb, így döntöttem a Pregnavit mellett. A gyógyszertárban néztek rám, mint egy kínaira, hogy mit akarok, de végülis megrendelték nekem.

Mindegy, hogy éhgyomorra veszed-e be, nem okoz hányingert.

Annyira jó a vérképem, hogy egész terhesség alatt nem szedtem semmit! Se vasat, se kálciumot, se magnéziumot, semmit!

A kilókkal nem foglalkoztam, ha az agyadat nem hergeled azzal, hogy folyton csak az érdekel, akkor nem fogsz raktározni zsírt. Így nekem jelenleg 3 kg plusszom van. Pedig hízékony vagyok, és még pajzsmirigybeteg is...

A csíkokról meg csak annyit, hogy kend a hasad, mert jót tesz, nem viszket annyira, ha hidratált a bőr, DE a csíkok megjelenése csupa genetika, nem függ össze azzal, hogy hájasodsz-e vagy sem a terhesség alatt. Nekem csak a pocim nőtt, mondom, hátulról nem lehet megmondani, hogy babát várok..., és a 3 kg hízás sem mondható soknak így a végefelé, de a köldököm vonalában 2 oldalt iszonyat csíkos lettem a 24. héttől. Ha így jársz, ne forrong, fogadd el, mást nem tehetsz.

36 hetes kismama

2010. máj. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Utolsónak! Már bocs, de 3 kg-ot híztál eddig összesen? Khmm, a baba ebben a korban + magzatvíz együtt már több, mint 3 kg!

A kérdezőnek: Elevitet szedek, már a teherbeesésem előtt pár héttel, eddig 8 kg-ot híztam. És igen anyáink nem szedtek vitamint, a nagyanyáink meg főleg nem, de azért mert amit megtermeltek a földeken, az tele volt vitaminnal, amit meg megveszünk, az meg egy nagy sz'r.

2010. máj. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17:47 -es vagyok, az lemaradt, hogy 30 hetes kismama vagyok.
2010. máj. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Szia, én femibiont szedek, arról hallottam a legjobbakat. 12.hétig szedtem, azóta csak pár naponta szedem. igyekszem sok zöldséget-gyümölcsöt enni, és eddig nem híztam semmit. 10 kiló túlsúllyal kezdtem, szóval örülnék, ha csak minimális súly jönne rám.

17:47-nek. Nem kell matekozni, mióta tudom, hogy terhes vagyok, sokkal jobban figyelek az egészséges táplálkozásra, úgyhogy nagyon boldog lennék, ha a 36. hétre csak 3 kiló lenne rajtam, mert akkor valamennyi lemenne a hájból amellett, hogy a babám jól fejlődik. Ezzel nincs semmi baj szerintem!

2010. máj. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!