Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az esélye a terhességnek?

Mennyi az esélye a terhességnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!:) Lehet, hogy már van ilyen kérdés feltéve, de inkább megfogalmazom a sajátomat, és előre szólok, hogy csak értelmes válaszokag kérek. Na szóval egy hónapja hagytam abba a fogamzásgátló szedését. A rendszertelen menzim ellenére pontosan megjött dec.28-án. A párommal durván összevesztünk, tegnap előtt mégis lefeküdtünk és elment belém. Tegnap vettem észre, hogy sűrű tojásfehérje szerű váladék jött ki belőlem. Ezekszerint akkor volt tüszőrepedésem? De ha már másnap kijött belőlem az a váladék akkor lehetek terhes? Nem értem pontosan, hogy addig lehetek-e terhes, amíg nem folyik ki ez a valami, vagy azután is? Mert ha már kifolyt, akkor már elhalt a petesejt vagy rosszul tudom? A normális válaszokat előre köszönöm. És aki hülyének nézne, hogy nem tudom mikor van ovulációm azt sajnálom, mert ezekszerint menzi után a 9. napon volt és nem a középidőben. Nem is sejtettem, hogy pont ekkor lesz ovum.
2017. jan. 7. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem ovud van, hanem a párod ondója folyt ki. Szex mellet nem is lehet nyákot nézni, mert semmi értelme, minimum 24 órán keresztül nem tudhatod, kié, ami kifolyik.
2017. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De már az aktus előtt is volt nedves váladék. Ezért nem tudom.
2017. jan. 7. 11:11
 3/4 anonim ***** válasza:
A nyákokból nem lehet objektíven ovulációra következtetni. Hőgörbe, ultrahangos követés, vagy labor, ezekkel lehet kijelenteni, hogy volt, vagy nem volt. A többi tünet (nyák, szurkálás és hasonlók) önmagukban nem jelentenek semmit.
2017. jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A nyák a peteérést előtt figyelhető meg, de nem csak egy alkalommal, hanem előtte 2-3 nappal folyamatosan. Embere válogatja, hogy kinek mennyire észrevehető. A szerepe az hogy segítse a hímivarsejtek útját.

Úgy látom rosszul kezed a középidő fogalmát.

A női ciklus a menstruáció első napjától a következő menstruáció első napjáig tart. Ez a nagykönyv szerint 28 napos intervallum, tehát a peteérés a 14. napon van. Tehát ha neked a menstruációd után a 9. napon volt ovud és a mensid 5 napos volt, akkor neked is a 14. napon volt ovud, mint ahogy annak lennie kell.

Tehát a menstruáció is bele tartozik a ciklusba! Amíg még vérzel már el kezd érni a köv. petesejt, ami a 14. napra jó esetben be is érik!

2017. jan. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!